326. Érdekességek a fülemüléről (Luscinia megarhynchos)
A fülemüle a rigófélék családjába tartozik. Vonuló madár, a telet Afrika trópusi tájain tölti. Az első hím fülemülék április derekán érkeznek, és azonnal territóriumfoglalásba kezdenek.
A fülemüle a rigófélék családjába tartozik. Vonuló madár, a telet Afrika trópusi tájain tölti. Az első hím fülemülék április derekán érkeznek, és azonnal territóriumfoglalásba kezdenek.
Megjelenik a háziállat.hu szaknévsora nyomtatásban, 50 000 példányban. Itt az állatorvosok, kozmetikák, iskolák, szakboltok, patikák és panziók listája!
Borneói orángután kölyök néz szembe az olvasóval a Vadon magazin legújabb számának címlapján. Borneón igen nagy a fajgazdagság, s e sziget méltán nevezhető a különleges állat-és növényvilág utolsó menedékének.
Lihegő kutyák és méginkább kitikkadt gazdáik népesítették be egy fél napra a Városligetet.
Az idézet Bazsó Gábor vizslatulajdonostól származik, aki talán a legpontosabban fogalmazta meg azt a tanulságot, mely április utolsó vasárnapján a Pilis-Visegrádi hegységben rendezett kiránduláson levonható volt.
Hát az eléggé szomorú tény, hogy ilyen korban hozták el a tenyésztőtől - számtalan dolog rejtőzhet a háttérben, ami erősen befolyásoló tényező lehet. Amennyiben a beengedés hatására elmúlik a tünet, akkor milyen épeszű- mai európai - társállattartási indok szól ellene ? Mi az, amit igazán muszáj ? Kutyát, vagy ha éppen úgy tetszik- Border Collie-t - tartani sem muszáj. Ha tudják a megoldást, akkor nincs kérdés!!! Alakítsanak ki a kutyának egy megfelelő pihenő- és alvóhelyet, és engedjék be.
Kedves Habcsók! Nem a szakszerűtlen fogalmazás, hanem a pontatlan meghatározás nehezíti a pontos választ. Jó lenne tudni, hogy a "pipi" milyen madár, mennyi idős, és mióta beteg. Minthogy egy helyről jött állatokról van szó, és csak egynél van panasz, feltehetően nem fertőző betegségről van szó. A legvalószínűbb a vitaminhiány, de lehet valamilyen parazita is a háttérben. Célszerű elkülönítetten etetni és tartani, ha nem változik, állatorvosnak megmutatni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Így utólag, a részletes kórisme nélkül nem tudok kérdésére válaszolni. Forduljon bizalommal a kezelő kollégához ezzel a kérdéssel. Üdv
Kedves Állatbarát! A tengerimalacnak létfontosságú a víz, ezért folyamatosan lehetőséget kell adni rá, hogy igyon, önitató segítségével. Mivel nem ismeri a szerkezetet, elképzelhető, hogy először nem iszik belőle, ilyenkor kedvenc zöldségével be kell kenni a szopókát, amelyet megszagolva a víz kifolyik. A víztől semmi baja nem lesz. Üdvözlettel: dr. Varga József
Én azt gondolom, ez az eset jóval egyszerűbb annál, mint gondolnák. Teljesen biztos vagyok abban, hogy a kutyájuknak a gerinckopás, meszesedés miatt alakult ki a hátsó testfél bénulása. Ez egy tipikus és nagyon gyakori kórkép, a nagytestű kutyafajták és ilyen keverékek döntő többségénél ez okoz idős korukban ilyen tünetet. A gyulladásos folyamat is ennek a következménye. Ezekben az esetekben a gerincvelő összenyomatás alá kerül a csontnövedékek miatt. A gyógyulásra minimális (szinte nulla) az esély. Dupla vagy semmi alapon erős szteroidokkal lehetne próbálkozni, ez talán segít, de lehet, hogy már ez sem. Nagyon el kel gondolkozni azon, érdemes-e ebben az állapotban megtartani őt, nem lenne-e jobb békességben elaltatni? (A patkányos elgondolásuk egészen biztosan tévút, felejtsék el!)