3331. Varázsold a kertet kényelmes oázissá!
Egy saját kert nagyszerű lehetőség a szabadidő kényelmes eltöltésére, azonban ennek érdekében érdemes maximálisan kihasználni a benne rejlő lehetőségeket, hangulatossá és használhatóvá varázsolni.
Egy saját kert nagyszerű lehetőség a szabadidő kényelmes eltöltésére, azonban ennek érdekében érdemes maximálisan kihasználni a benne rejlő lehetőségeket, hangulatossá és használhatóvá varázsolni.
A műköröm építése és készítése ugyan igényel némi tapasztalatot, de ez még nem jelenti azt, hogy te magad nem tudod megoldani házilag. A profi munka elengedhetetlen feltétele a türelem, a precizitás, illetve hogy kéznél legyenek a megfelelő anyagok és eszközök.
Aki kicsit is jártas az álláskereső portálokon, vagy épp gyakran látogat fel a LinkedIn oldalára, az bizony egyre többször találkozik a Scrum Master kifejezéssel, valamint az ilyen szakembert kereső hirdetésekkel.
Acrylgél, polyacryl gél, poly gél: ezt az igazán különleges, sokoldalú alapanyagot már számos formájában is hallhattátok. A köznapi nevén körömhosszabbító gél a műkörömépítés egyre népszerűbb alapanyaga mostanában. Mit érdemes tudnod róla, ha még nem használod? Cikkünkből megtudhatod!
Ezzel a megállapítással talán senki nem is vitatkozik, hiszen még ha nem is vagyunk vállalkozók, az ismeretségi körünkben biztosan akad olyan, aki viszont igen. Az ő munkásságát elnézve biztosan mindenki meg tudja állapítani, hogy az, aki vállalkozást alapít, hatalmas kockázatot vállal.
Ha kecskéjének ízületi problémái vannak az a leggyakrabban az érintett ízület duzzadásával jár. A köröm túlnövése, ortopédiai, neurológiai problémák, de akár egy speciális, a kecskékre jellemző fertőző betegség vírusa is okozhat sántaságot, lábfájdalmat. Ez jelentősen rontja az életminőségét, érdemes lenne egy állatorvossal konzultálnia!
Sajnálom a kis sünit. Valóban lehetnek testvérei a szabadban. Egy 200g-os süni Keleti sünnél kb 5-6 hetes lehet ( saját tenyésztett sünimnél ez már jó súly egy 8-9 hetesnek de ők törpesünik ). Nem biztos, hogy valóban elválasztódtak a mamától hanem történhetett vele valami és magukra maradtak. Mindenképpen segítségre van szükségük. Hogy mi baja lehetett a kicsinek nem tudom, talán leeshetett valahonnan, vagy egy állat ( kutya, macska stb ) megróbálhatta kibontani. A púposság arra is utalhat, hogy eltörte valamijét. A gondozásra vonatkozóan: kell alá szalma, forgács, macska alom egy kis alomtálcába. A süni laktóz érzékeny nem szabad nekik tejet adni. Ehetnek, halat, húst, zöldséget-gyümölcsöt. Száraz macskatápot felnőttnek valót. Alutasakos cica kaját felnőttet. A kemény tojást is nagyon szeretik. Esetleg oda lehet adni vadasparknak vagy állatkertnek akik tudják, hogyan kell szakszerűen bánni egy vad sünivel és amikor megerősödött vissza kell engedni tavasszal a természetes élőhelyére. Esetlegesen le lehet féregteleníteni ( óvatosan mert nem minden jó nekik sok féregtelenítőtől elpusztulhatnak ). A spot on készítmények a legjobbak. Ha kullancsos ( a sün nagy kullancs gazda ) azt ki kell szedni belőle. Sok szerencsét, remélem a testvérei jól lesznek.
Vajon miért kellene olyasmit adni a kutyának, amit az ember nem enne meg...?? Krumplihéjat, dióhéjat, tökhéjat, dinnyehéjat, szilvamagot, szénát, szalmát, szemes kukoricát....stb. (sorolhatnám) ne tessék adni a kutyának!!
Az állandó stressz hosszabb távon betegségek kialakulását segítheti elő, ezért az ilyen helyzeteket hasznos mielőbb kezelni. Több dolog is okozhat ilyen jellegű stresszt, elsősorban egy komolyabb részleges vízcserét és hőmérséklet csökkentést alkalmaznék, illetve ellenőrizném a szűrést, amennyiben nincs változás próbálnám felderíteni a további lehetséges okokat. Az aranyhalak egyébként hideg vízi édesvízi fajok, télire a 22°C is túlzás és felesleges tartásukhoz (a különböző típusok között ugyan vannak kevésbé hidegtűrők, azonban ennél jóval alacsonyabb hőmérsékletet még mindegyik gond nélkül elvisel).
Ez már egy kicsit jobban hangzik. Traumás sérülések esetén azonban - véleményem szerint - nincs helye a gyakorlatilag a szervezet öngyógyító képességén alapuló, tudományosan minden alapot nélkülöző, teljességgel reprodukálhatatlan, a XXI. században orvoslásnak nem tekinthető homeopátiás "bűvészkedésnek". Kiegészítő kezelésként azonban a homeopátia mellett a ráolvasás, sámán dobolás, ördögűzés, zsíros kalap égetés, fokhagyma füzér az ajtó felett, stb. hasonló, vagy talán még jobb eredménnyel járhat. Másképpen: ez az "ártani nem használ" kategória. A "hatóanyagot" már molekuláris szinten sem - csupán "információt" - tartalmazó (homeopátiás) szerek szerencsére nem ártalmasak. A legtöbb "információt" hordozó szer ilyen alapon a víz. Körforgása során évmilliók óta gyűlik benne az "információ" (vitathatatlanul a legtöbb "információt" hordozza), de "hatóanyag" molekuláris szinten sincs benne. Ezért mindenre jó. De leginkább kiszáradás ellen.