331. Az utazási betegség homeopátiás kezelése
Itt a nyár, amikor hosszabb-rövidebb útra indul a család, és a legtermészetesebb dolog, hogy kedvencünk sem maradhat otthon, mert nélküle a szabadság sem az igazi…
Itt a nyár, amikor hosszabb-rövidebb útra indul a család, és a legtermészetesebb dolog, hogy kedvencünk sem maradhat otthon, mert nélküle a szabadság sem az igazi…
A kutyák viselkedését nagyjából megértjük, de fontos a háziasított kutya történelmét is megérteni. Ne feledd, a kutya háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Farkasok több millió éve léteznek, de csak pár ezer éve élnek emberek között is.
Ez a viselkedés, melyet dörgölőzésnek is neveznek, teljesen normális, és gyakran fordul elő a kutyakölykök játékában. Előfordulhat idősebb kutyáknál is, és bár náluk ez teljesen normális, az emberek általában kifogásolják. A kanok és szukák egyaránt produkálhatják ezt a viselkedést. Dörgölőzhetnek más kutyákhoz, emberekhez vagy élettelen tárgyakhoz is.
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
"Gyorsan"? Ha visszakérdezek, hogy: "mihez képest gyorsan?" akkor feltételezem felismerhető a kérdésben lévő információhiány miatti megválaszolhatatlanság. :) Alapvetően, ha halaink kopoltyúmozgása huzamosabb ideig gyorsabb a megszokottnál az stresszre, alacsony oxigénszintre, vagy valamilyen betegségre utalhat.
Azt kérdezi, mit? Szerintem egyet tehet, de azt minél előbb: vigye állatorvoshoz a kutyáját! A leírtak alapján szinte 100%, hogy lázas, de ennek számtalan oka lehet, köztük egy sor olyan is, aminek semmi köze nincs a hóhoz és a télhez. Miután fiatal állatról van szó, még a fertőző vírusos betegségek is bőven lehetségesek.
Az 5 éves hullámos még messze van az öregkortól. A hang lehet felvett utánzóhang, ivarhoz köthető, párzási inger által kiváltott hang, de esetleg betegség jele is. A szelíd papagájok elégedettségét például jellegzetes csőrcsikorgatás jelzi (bár ezt általában pihenés közben hallatják). Amíg nincs egyéb tünet(mint a levelében is említett, betegségre utaló jelek), addig véleményem szerint nincs más teendő, mint figyelemmel kísérni a viselkedését. Ha a madár esetleg tüsszögni kezd, borzolt tollazatú, vagy hasmenéses lenne, akkor kell felkeresnie állatorvost.
Kedves Állatbarát! Ha a hullás helyén nem nő új szőr, és a kutya bőre foltos, akkor bőrgyógyászati vizsgálat indokolt, mert ez a jelenség sok betegség kísérője lehet. Ha egy idő múlva visszanő, egyszerű vedlésről van szó, amely ebek számára készült vitaminokkal és többszöri fésüléssel karbantartható. Üdvözlettel: dr. Varga József
Nem írta a kutya életkorát és nemét, - amik befolyásoló tényezők ! Feltételezem hogy a tünet a macskákkal, illetve a macska alommal van összefüggésben, illetve ha kan kutya, akkor ezek un. ´jelölő vizelések´ ! A folyadékfelvétel is lehet egy kiváltó ok, de ugyanennyire a vizeletrendszer betegsége, vagy kezdődő cukorbetegség is! Hasonló esetekben nem árt egy előzetes, alapos (vérvizsgálat!) állatorvosi vizsgálattal kizárni az esetleges szervi okokat, és csak amennyiben ezek negatívok, akkor közelíteni viselkedési szempontból. Az ürülékben csak a kifejlett férgek láthatóak, a tojások és lárvák nem !!! Természetesen lehet tökéletesen féregteleníteni a kutyát, de … a kutya szervezetébe bármilyen módon bejuttatott féregtelenítő szer csakis azokat a férgeket pusztítja el, amelyek abban az időpontban, kifejlett alakban a kutyában vannak. A szerek azonban nem nyújtanak hosszú távú védelmet vagy megelőzést. A gyártmányok között igen nagy az eltérés, némelyik használata után 3-5 nap, másoknak 4-5 hét elteltével a kutya gyakorlatilag ismételten valamilyen féregfertőzést szedhet össze - mert pl. valamit megevett vagy megnyalt, amiben valamilyen bélparazita tojásai vagy lárvái voltak. Tehát a helyesen tanácsolt 3 - 6 hónaponkénti rendszeres féregtelenítés egy jó kompromisszum az elmélet és a gyakorlat között, aminek a betartása a férgek túlzott elszaporodását, elterjedését nagyon hatékonyan megelőzheti.