331. Az utazási betegség homeopátiás kezelése
Itt a nyár, amikor hosszabb-rövidebb útra indul a család, és a legtermészetesebb dolog, hogy kedvencünk sem maradhat otthon, mert nélküle a szabadság sem az igazi…
Itt a nyár, amikor hosszabb-rövidebb útra indul a család, és a legtermészetesebb dolog, hogy kedvencünk sem maradhat otthon, mert nélküle a szabadság sem az igazi…
A kutyák viselkedését nagyjából megértjük, de fontos a háziasított kutya történelmét is megérteni. Ne feledd, a kutya háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Farkasok több millió éve léteznek, de csak pár ezer éve élnek emberek között is.
Ez a viselkedés, melyet dörgölőzésnek is neveznek, teljesen normális, és gyakran fordul elő a kutyakölykök játékában. Előfordulhat idősebb kutyáknál is, és bár náluk ez teljesen normális, az emberek általában kifogásolják. A kanok és szukák egyaránt produkálhatják ezt a viselkedést. Dörgölőzhetnek más kutyákhoz, emberekhez vagy élettelen tárgyakhoz is.
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Ha jól olvastam, akkor vérlabor még nem készült... Szükség lenne egy teljes vérképre, szervfunkciós vizsgálatra (máj, vese, emésztőenzimek), valamint egy szerológiai vizsgálatra (FeLV, FIP teszt), és ha lehetséges egy hasi ultrahangos vizsgálatra. Ezen eredmények ismeretében szerintem jobban (objektívebben) lehetne látni mit is érint a betegség, milyen a kórjóslata, és így Önök és az állatorvos kollega is könnyebben tud dönteni a további kezelés(ek) vagy az esetleges elaltatás között... A sárgaság általában máj vagy vérképzőszervi, esetleg autoimmun vagy tumoros eredetű problémára is utalhat.
Nem, ez nem lehetséges. A kutyák, 3-6 hónapos koruk között váltják a tejfogaikat rendes, végleges fogakra. (Fog vagy íny betegsége vagy sérülése azonban lehet a rágás kiváltó oka!)
Bizonyára izgalmas kérdés, hogy a duzzanat mitől lehet (pl. gyulladás, ödéma, fertőző betegség), és azt mi váltotta ki, jelen esetben azonban ezeknél sokkal fontosabb, hogy az állatot mielőbb elvigye állatorvoshoz, különös tekintettel arra, hogy az állat nem tud vizelni. A vizsgálat során valószínűleg arra is választ fog kapni, hogy mi van a tünetek hátterében.
Az elmondottak alapján sajnos még kevés az információ egy diagnózis, vagy akár csak egy differenciál diagnózis felállításához (túl sok betegség kezdődhet az említett tünetekkel: étvágytalanság, bágyadtság). Mindenképp vigye a kutyust állatorvoshoz, hogy időben segíthessen!
Miután a tüsszögés már 2 hete tart, a legjobb, ha felkeresik az állatorvosukat, mert a krónikussá váló betegségek kezelése házilagos módon nem igazán vezet eredményre, ráadásul minél később kap az állat megfelelő kezelést, annál kisebb a végleges és teljes gyógyulás esélye.