331. Passzentos halak, avagy milyen hal való nekünk?
Aki nem akar sétáltatni, állathangokat hallani és állatszagokat érezni, az legjobban egy akváriummal jár. Bemutatunk néhány halválasztási stratégiát.
Aki nem akar sétáltatni, állathangokat hallani és állatszagokat érezni, az legjobban egy akváriummal jár. Bemutatunk néhány halválasztási stratégiát.
Miután államilag betiltották Angliában a kakasviadalokat, kiállítási célokra a kecses, finom felépítésű viadorok kerültek előtérbe. Nem csak az angol futballdrukkerek harciasak, hanem a kakasaik is?
A Meddig élnek a hüllők című cikkből megtudhatjuk, mire számítsunk saját kedvencünkkel kapcsolatban. Lássuk, miből következtethetünk az öregedésre!
Halloween közeledtével gyakrabban szóba kerülnek a fekete macskák, mint a babonák egyik leggyakoribb szereplői.
A néphagyomány rengeteg babonát őriz a világ minden pontján. Csokorba gyűjtöttünk néhány állatokkal kapcsolatos népszokást, hiedelmet. Ki-ki döntse el maga, mennyire veszi komolyan őket. Mi is hozzáfűztünk egy-két megjegyzést...
Kedves Olvasónk, ez sajnos gyakori probléma, van is róla cikkünk: Macskák összeszoktatása >> Egy macska vagy két macska >> Két macska összeszoktatása sokszor nehéz folyamat. Az, hogy a két macska először csak fúj egymásra teljesen természetes dolog, hiszen itt az történt, hogy idegen állat került a régi macska területére. Ideális összeszoktatási folyamat: Lassan, fokozatosan szoktassák össze az állatokat. Néhány nap után engedjék meg a macskáknak, hogy felfedezzék egymás területét anélkül, hogy a másik macska jelen lenne, hogy előbb találkozás nélkül megismerhessék egymás szagát. Később felügyelet mellet etessék őket együtt, hogy jó élményekhez kapcsolják egymás jelenlétét. Később megpróbálhatják felügyelet mellett összeengedni a két állatot. Két macska összeszoktatása lehet nagyon sikeres, ilyenkor a cicák jól kijönnek egymással, együtt esznek, alszanak, játszanak. Sajnos előfordulhat az is, ami Önökkel is történt, hogy stresszessé válnak, mindig verekszenek. Fontos, hogy mindkét állatnak legyen külön alomtálcája, etető és itatótálkája. A kezdeti időszakban segíthet egy feromon tartalmú készítmény alkalmazása, amely nyugtatólag hat a macskákra (Feliway spray és párologtató), amit állatpatikában tud beszerezni.
Gyakran elõforduló és rendkívül bosszantó, amikor a lakásban egyedül hagyott kutya megrágja a cipõket, papucsokat, sõt rosszabb esetben a bútorokat is (az éjjel is egyedülhagyásnak szamithat némely ebnek). Ennek a viselkedésnek többféle oka is lehet: pl. unatkozás, "bosszú" amiért egyedül hagytuk. A kutyák többsége nehezen viseli az egyedüllétet. Ilyenkor egyes kutyák - elõbb unalomból, késõbb már azért, mert egyedül hagyták - megcsócsálják mindazt, amit meg lehet. Éppen ezért igyekezzünk megelõzni a bajt és tüntessünk el szem elõl mindent, amit az eb megrághat vagy lenyelhet. hagyjunk elől olyanokat, amivel játszhat addig amíg mi alszunk vagy kívül vagyunk. Összefoglalva: Legyen sok-sok olyan játéka, amit meg tud rágcsálni. Folyamatosan cserélgessük ezeket a tárgyakat, hogy mindig legyen előtte valami új és érdekes, a sérült darabokat pedig távolítsuk el! Ha olyan dolgot kezd el rágni, amit nem lenne szabad, határozott „Nem!”-mel jelezzük, azonnal vegyük el tőle és adjunk helyette egyet a saját játékai közül! Bizonyosodjunk meg arról, hogy amikor a kutyát magára hagyjuk, semmit sem ér el, amit nem lenne szabad megrágnia! Ha ez sem válik be, akkor érdemes kutyaiskolába vinni vagy szakértőt hivni, hogy "felmérje nálunk a terpet és egyedi kezelést ajánljon". Ő kiváló szakember: Stefan Simanwww.4tappancs.hu
Sajnos a daganatos megbetegedések az idősödő kutyák egyik leggyakoribb halálozási oka, és évről-évre egyre több a daganattal diagnosztizált páciens. Érdemes lenne mihamarabb elvinni állatorvoshoz!
Kutyapelenkához szoktatás: Figyeljük a kölyökkutyánkat, amint észrevesszük, hogy a lakásba bárhová odapisilt, töröljük fel a vizeletet egy kutyapelenka nedvszívó felével. Az így előkészített kutyapelenkát helyezzük arra a helyre ahová szeretnénk ha kutyusunk odaszokna. Ha még kiskutyánk nem fedezte volna fel a pisivel átitatott kutya pelenkát, akkor néhány óra elmúltával mutassuk meg neki a pelenkát. Ha a kedvencünk azt megszagolgatja, akkor jó eséllyel oda is pisil a következő alkalommal. Ha szükséges többször mutassuk meg neki az előkészített kutyapelenkát.Kedvencünk csak akkor fog rendszeresen a pelenkára pisilni, ha talál rajta megfelelő nagyságú száraz területet (nem szeretnek belelépni a pisibe), ezért fontos a kutyapelenkát cserélnünk, ha nincs rajta elegendő száraz felület. Ha elmulasztottuk a pelenka időben való kicserélését és a kedvencünk máshol végezte el dolgát, azonnal cseréljünk ki a pelenkát és ismételjük meg az első használatbavételi teendőket. Alkalmazhatunk helyhezszoktató spray-t is a pelenka előkészítéséhez. Természetesen a kutya nem fogja egyből megérteni, hogy mit akarunk, ezért szánjuk rá az első pár napot, legyünk a kutya nyomában és figyeljük minden mozdulatát. Ha látjuk, hogy a kiskutya nem találja a helyét, mászkál, szaglászik, vigyük le (vagy oda ahová szeretnénk, hogy pisiljen). Ha netán késő és éppen a tevékenység közben kapjuk rajta, akkor ne hagyjuk hogy befejezze, szóljunk rá és rögtön vigyük a kijelölt helyre. Ha oda pisil, vagy kakil, dícsérjük meg (akár jutalomfalattal is). Természetesen tudnunk kell, hogy a kiskutya nem képes négy óránál tovább viszatartani a vizeletét, valamint játék, alvás és evés után szinte biztos, hogy pisilni is fog.
Tisztelt Tulajdonos! A rövid kórtörténeti leírásból és a csatolt képekből sajnos nem mondható ki pontos diagnózis, de kutyusának részletes bőrgyógyászati kivizsgálást javasolnék. Ilyen elváltozást okozhat számos parazitás fertőzöttség, ennek fennállása egyes esetekben bőrkaparék-mintavétellel állapítható meg. Allergiás elváltozás is szóba jöhet, továbbá egyéb, szisztémás betegségek sem zárhatóak ki. Mindenképp javasolnám a szakirányú kivizsgálást és az ezáltal nyert diagnózis alapján történő, célzott gyógykezelést! Üdvözlettel, dr. Császár Júlia Judit