331. Passzentos halak, avagy milyen hal való nekünk?
Aki nem akar sétáltatni, állathangokat hallani és állatszagokat érezni, az legjobban egy akváriummal jár. Bemutatunk néhány halválasztási stratégiát.
Aki nem akar sétáltatni, állathangokat hallani és állatszagokat érezni, az legjobban egy akváriummal jár. Bemutatunk néhány halválasztási stratégiát.
Miután államilag betiltották Angliában a kakasviadalokat, kiállítási célokra a kecses, finom felépítésű viadorok kerültek előtérbe. Nem csak az angol futballdrukkerek harciasak, hanem a kakasaik is?
A Meddig élnek a hüllők című cikkből megtudhatjuk, mire számítsunk saját kedvencünkkel kapcsolatban. Lássuk, miből következtethetünk az öregedésre!
Halloween közeledtével gyakrabban szóba kerülnek a fekete macskák, mint a babonák egyik leggyakoribb szereplői.
A néphagyomány rengeteg babonát őriz a világ minden pontján. Csokorba gyűjtöttünk néhány állatokkal kapcsolatos népszokást, hiedelmet. Ki-ki döntse el maga, mennyire veszi komolyan őket. Mi is hozzáfűztünk egy-két megjegyzést...
Egy elhullott állat halálának az okát találgatással nem lehet megmondani, ehhez mindenképpen fel kellett volna boncoltatni. Ha ez nem történt meg, akkor lehet ugyan sok mindenre gondolni, sok mindent sorba venni, de bizonyíték így egyikre sem lesz. A leírtak alapján elég gyorsan ment el ez a kutyus, és viszonylag kevés értékelhető tünetet produkált, így még nehezebb gondolkozni a történteken. Ebben a fajtában a súlyos szívbetegségek elég gyakoriak, így ez sem zárható ki okként. De ahogy írtam is az előbb, ez is inkább csak okoskodás. Arra a kérdésre pedig, hogy helyesen járt-e el az állatorvos, amikor hazaküldte Önöket, végképp nem lehet jól válaszolni.
A szürkehályog a szemlencse elhomályosodása. A leírtak alapján ez biztosan nem az. Az időnként megjelenő foltok inkább kötőhártya-gyulladásra utalnak. Ennek megállapítása és szakszerű kezelése miatt javaslom hogy keressenek fel egy állatorvost. Hogyan gyógyítsuk kedvencünk kötőhártya gyulladását? Még több kötőhártya-gyulladással kapcsolatos kérdés-válasz itt olvasható>>
A probléma forrása lehet az, hogy a “falkasorrend felborult”, több más ok is állhat ennek hátterében. Sok változás is történt, költözés, új falkatag, ezek is befolyásolhatják a viselkedést. Fontos volna tudni, hogy a kutyák (az összes) milyen neműek, mivel lehet a probléma rivalizálás is. Másik fontos dolog, hogy a gazda következetes és határozott vezető legyen, mert akkor ő irányítja a kutyákat, akkor nem valószínű, hogy ilyen előfordul. Azt is hasznos volna még tudni, hogy milyen szituációban mennek egymásnak, mivel így lehet megtalálni a valódi kiváltó okot. Ezen felül a lemozgatás hiánya is lehet a gondok okozója Hogyan legyek falkavezér? - 1. rész Tudatos kutyanevelés módszer Ki legyen a főnök? A kutya domináns viselkedése Hogyan változtassunk a kutya nem kívánt viselkedési formáin? - 1. rész
Ez egy tipikus véraláfutás ami egy kisebb ér megpattanása után alakul ki.Egy kis vér kerül a bőr alatti kötőszövetbe. Az ér elzáródása után kb 1 hét alatt felszívódik az oda került vér.Csúnya de nem veszélyes. Aggodalomra semmi ok.
Kedves Gazdi! Az első és legfontosabb, hogy a kutya legyen lefárasztva mind fizikailag, mind pedig szellemileg. Ez sok esetben önmagában megoldja a problémát. Jelen esetben nem beszélhetünk szeparációs szorongásról, hiszen van vele másik kutya és macska, tehát nincs egyedül, csak a gazda távolléte miatt viselkedik így. Erre legjobb megoldás az, ha értésére adjuk, hogy nem tűrjük az ilyen viselkedést. Ki kell menni az ajtón és picit eltávolodni. Ha azt halljuk, hogy sírni kezd, akkor gyorsan visszamenni és le kell tiltani. Ha nem sír, akkor visszamenni és jutalmazni. Aztán a távol töltött időt fokozatosan növelni (először csak pár másodperc, aztán fél perc, 1 perc, stb...). A sétánál azért húz a kutya, mert megteheti. Kicsit több fegyelemre vonal szükség, mivel láthatóan inkább a kutya irányít, mint a gazda. Esetleg érdemes volna keresni egy kutyaiskolát a környéken. Hogyan változtassunk a kutya nem kívánt viselkedési formáin? - 1. rész Hogyan változtassunk a kutya nem kívánt viselkedési formáin? - 2. rész Kutyák viselkedészavarai – félelem, agresszió