331. Az utazási betegség homeopátiás kezelése
Itt a nyár, amikor hosszabb-rövidebb útra indul a család, és a legtermészetesebb dolog, hogy kedvencünk sem maradhat otthon, mert nélküle a szabadság sem az igazi…
Itt a nyár, amikor hosszabb-rövidebb útra indul a család, és a legtermészetesebb dolog, hogy kedvencünk sem maradhat otthon, mert nélküle a szabadság sem az igazi…
A kutyák viselkedését nagyjából megértjük, de fontos a háziasított kutya történelmét is megérteni. Ne feledd, a kutya háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Farkasok több millió éve léteznek, de csak pár ezer éve élnek emberek között is.
Ez a viselkedés, melyet dörgölőzésnek is neveznek, teljesen normális, és gyakran fordul elő a kutyakölykök játékában. Előfordulhat idősebb kutyáknál is, és bár náluk ez teljesen normális, az emberek általában kifogásolják. A kanok és szukák egyaránt produkálhatják ezt a viselkedést. Dörgölőzhetnek más kutyákhoz, emberekhez vagy élettelen tárgyakhoz is.
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
A terhelés utáni köhögés hátterében lehet szívbetegség, vagy a légzőfelület csökkenése is. A nagy étvágy és emellett fogyás oka bélférgesség, de akár pajzsmirigy túlműködés, daganat is. A kötőhártya-gyulladás (könnyezés, csipásodás) többféle betegség tünete is lehet. A fül rendellenes állása leggyakrabban külső hallójárat gyulladás jele szokott lenni. Szóval igen sok ok van arra, hogy további vizsgálatokat végezzenek, és a korrekt diagnózisnak megfelelő kezelést alkalmazzanak. A szívbetegség hallgatózással, EKG-val, vagy szív ultrahanggal diagnosztizálható. Esetleges szervi megbetegedések diagnózisához segítséget jelenthet egy vérvizsgálat. A fül betegségének vizsgálatához egy vizuális (otoscopos) vizsgálat, esetleg fültampon labor vizsgálata javasolható (rezisztencia vizsgálattal). A könnyezés, csipásodás az alapbetegségek oki kezelése mellett valószínűleg megszűnik. Tehát vissza az állatorvoshoz!
Ha jól számoltam 7 évesen fogadták örökbe a kis kutyát és 6 hónappal a befogadás után jelentkeztek a tünetek.A fagyizás, vagyis a nyelv öltögetése automatizmus formájában , valóban lehet epilepsziás tünet, de gyakori hogy pozitív vagy negatív stresszélményt követően akaratlagosan öltögeti a nyelvét a kutya, ekkor a szorongásos kórképek kategóriájába tartozó tünetcsoportról van szó. A leírásuk alapján alapvetően egy szorongásos habitusú kutyáról van szó, kivizsgálás nélkül egyértelműen nem dönthető el hogy , valóban azért szorong mert rosszul bánt vele az előző tulajdonos, vagy a meglévő epilepszia betegséghez társúló neurózisról van szó..Ami egyértelműen az epilepszia mellett szól, hogy a fagyizás spontán is generálódik pihenési szakban is, amely a valódi epilepszia betegség egyik kritériuma. Az epilepszia a gyakran társul szorongásos tünetekkel, sok estben évekkel megelőzheti a valódi rohamok jelentkezését. Mindkét esetben nagyon jó készítmények állnak a rendelkezésünkre, hogy a tünetek megszűnjenek, de EEG vizsgálat készítése ilyen esetekben elengedhetetlen az optimális gyógyszerválasztáshoz.
Semmiképpen nem javasolnám, hogy a nem régen darakóros akváriumból helyezzen vizet az új akváriumba. A "beoltást" egyébként nem vízzel, hanem a szűrő kimosásából származó vízzel (ebben vannak ugyanis optimális esetben legnagyobb számban a szükséges lebontóbaktériumok) szokás elvégezni, de jelen esetben ezt sem javaslom. Az aljzattal, növényekkel, szűréssel és világítással berendezett akvárium 2-3 hét után magától beáll, utána el lehet kezdeni fokozatosan betelepíteni a halakat.
A természet sokféle betegséghez viszonylag kevés tünetet hozott létre, így ugyanazok a tünetek más-más bajoknak lehetnek a jelei, még akkor is, ha nagyon hasonlónak tűnnek a szituációk. Így van ez a vakarózással, apró bőrsebekkel is. A leggyakoribb probléma valóban az allergia (nagyon sok macska allergiás valamire a környezetéből), de számos más lehetőség is szóba jön, amit mindig mérlegelni kell. Emellett gyakran előfordul az is, hogy az állatnak egyszerre többféle baja is van, ilyenkor a tünetek összekeverednek, és nagyon nehéz eligazodni közöttük. Én azt javaslom, hogy ezt a mostani problémát ne saját maga akarja megoldani, kitalálni, hanem mindenképpen a szakember segítségét vegye igénybe! Ha az első próbálkozásokra nem javul a cica állapota, keressen specialistákat, akik járatosabbak egy-egy területen. Előbb-utóbb lesz megoldás!
Válaszom, nem. A törpehörcsögök és a kutyák vírusos, bakteriális illetve parazitás fertőzései nagyon különböznek. Azonban vigyázzon, mert a hörcsög harapós, könnyen megtámadhatja a kutyát.