3401. Hogyan lehet minél hosszabb élete a kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
Az automatizáció és az okosotthonok fejlődése a technológiai forradalom egyik leglátványosabb területét jelentik. Az intelligens készülékek mindennapi életünk részévé váltak és segítenek a kényelemes, energiatakarékos mindennapok kialakításában.
A bankszámla manapság egy alapvető pénzügyi szolgáltatás, melyhez rengeteg pénzügyi szolgáltatás kötődik. Interneten vásárolni vagy ingyen pénzt küldeni például csak bankszámlával lehet. De ami igazán vonzó ma egy bankszámlában, az az, hogy a megnyitásakor gyakran osztogatnak 30 ezer – 40 ezer forint ajándékpénzt a bankok, amivel máris meg lehet kezdeni a költekezést, szabadon.
Az úton átkelő teknősök védelmére hívja fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
A kullancsok, a bolhák és szúnyogok csípése nemcsak kellemetlen, hanem komoly betegségeket is okozhat. Éppen ezért felelős gazdiként mindent meg kell tennünk a kutyánk védelme érdekében.
A talpa a talpfekélytől véres. Erre, ha már előrehaladott, állatorvos ír fel krémet. Léteznek már homeopátiás krémek is nekik. Ezzel naponta többször bekenve el fog múlni. Sajnos a talpfekély, ha elhatalmasodik, akár halálhoz is vezethet. Ezt okozhatja a drótrács, de a szénán tartott nyulak talpa még könnyebben kisebesedik. Ilyenkor a felázott alomanyag okozza a betegséget. Alaposan és gyakrabban kell almot cserélni alatta. Ha pedig drótrácson van tartva, akkor egy kis almot szórni alá- persze ezt is gyakran cserélni, mert a víz és a vizelet átitatja. A nyulak a legkevésbé a telepadlós elhelyezést kedvelik, azonban sok helyen még a tenyésznyulakat ilyen ketrecben tartják. Ha lehetséges, ezt cseréljük le akár drótrácsos ketrecre is.:) A vemhesülés is összefüggésben lehet a talpfekéllyel. HIsz a nyúl beteg, fáj a lába talpa. A krémtől nagyon gyorsan elmúlik. A szőr visszanövésére persze várni kell. Azonban innentől kezdve ha almozol, akkor mindig nézd majd meg a talpát, nem újult-e ki a fekély.:)
A macskák nem mindegyike tűri jól a bezártságot. Vannak esetek, amikor a "klausztrofóbia" egyfajta "dühös" viselkedészavarban nyilvánul meg, melynek során a macska "rombol" vagy agresszívvé válik (durva játék: harapás, karmolás), vagy egyszerűen csak "boldogtalan" (látszólag ok nélkül nyávog, nyugtalanul mászkál a lakásban, stb.).Lakásban tartott macskák esetén gyakoribb a rendellenes viselkedés, ha sokat vannak egyedül. Egy társ sok esetben jó hatású lehet, de ez sem biztos megoldás (egymás mellett is képesek unatkozni!), ráadásul az egymással játszó, "üldözéses versenyt" produkáló állatok is okozhatnak kárt a lakásban. Szerintem mindkettőjüknek jobb, kényelmesebb és energiatakarékosabb megoldás ha a következő módszerekkel próbálkozik (ugyanis sokszor ez a korai elválasztás miatt alakul ki a cicáknál és sok időbe telik a leszoktatás) - csak meghatározott időben, a napi adagtól kevesebb mennyiségben kapjon ételt a macska - a napi adagból hiányzó táplálék mennyiséget ´jutalomfalat´ formában kapja meg, az elvárt viselkedési megnyilvánulások alkalmával - ne közeledjen a macskához, de jutalmazza ha a macska keresi az Ön közelségét - játsszon sokat a macskával - Bach-virág terápia
A cica fülét mutassa meg állatorvosnak! Használjon bolha és kullancs elleni nyakörvet vagy rácsepegtető –úgynevezett– spot on készítményt. Erősen fertőzött területeken ajánlott a nyakörvek és a spot on készítmények együttes használata. A minőségi bolha és kullancs elleni nyakörvek, hosszú ideig –legalább fél évig––hatásosak, van közöttük olyan melyben az állat nyudodtan meg is fürödhet, hiszen hatóanyaga zsíroldékony és vízzel érintkezve sem veszíti el hatását. A spot on készítmények használata esetén a fürdetés szintén nem probléma, amennyiben megvárjuk, hogy a bőr felületéről felszívódjon, ez néhány napot vesz igénybe, azonben ne felejtsük el, hogy használatuk csak 1 havi védettséget nyújt, így havonta rendszeresen alkalmaznunk kell őket!
Kedves Újdonsült Madárgazdi! A hideg is kilelt a kérdésed olvastán (épp a kérdésből következtetek arra, hogy gyerek lehetsz): rágondolni is rossz, hogy esetleg „megvágnád” a szerencsétlen madárka nyelvét. Beszélni ettől nemigen tanulna meg hamarabb – már csak azért sem, mert vélhetően elpusztulna, még hozzá szörnyű kínok között. Eszedbe ne jusson ilyen butaságot csinálni! A beszédtanuláshoz egészen más kell: elsősorban baráti, bizalmas kapcsolat a madárral, és sok-sok türelem. Garancia viszont nincs rá egyáltalán, hogy a madárka valaha is beszélni fog. A beszédhez külön „tehetség” kell, ami vagy megvan a madárban, vagy nincs. Lehet ő akkor is remek társ és rengeteg öröm forrása, ha soha nem fog kimondani egyetlen szót sem. A madártartásnak nem ez a lényege. Hogy milyen idős a madárka, azt csak nagyon hozzávetőlegesen lehet megsaccolni, a tévedés pedig nem kizárt. Ha küldesz róla jó minőségű képeket, amelyeken jól látszik az orrocskája, szemecskéje, lábacskája közelről, valamint (másik képen) az egész madár is egyben, akkor azt meg tudom neked mondani (talán), hogy gyerek-e még ez a madárka vagy már felnőtt, illetve hogy öreg-e vagy fiatal. Egy madár pontos életkorát csak az tudja, aki tenyésztőtől vásárol, és megkap minden információt. Kérdéseidből arra következtetek, hogy nem vagy nagyon tájékozott hullámos ügyekben – ami nem baj, hiszen pótolhatod. Viszont nem a beszédtanulás most a legnagyobb gondja a madárkádnak: mielőtt ezzel foglalkoznál, előbb nézz körül alaposan a neten, és tájékozódj arról, mik az ő alapvető igényei és szükségletei az elhelyezését, etetését, életmódját, környezetét illetően. A hullámos egy viszonylag könnyen kezelhető madár, de azért távolról sem igénytelen. Ha sokáig szeretnéd élvezni a társaságát, alaposan ki kell tanulnod a vele való foglalkozás, bánásmód csínját-bínját. Kívánok sok örömöt az együtt töltött évekhez: Bukuli Ágnes
Kedves Angi! Nagyon szép a nyuszid.:) A tüsszögést okozhatja esetleg a por is. Amit akár a kutyatálból beszippant, ahogy belekotor.:) Ha orvos is látta, akkor biztos, hogy nem megfázásról van szó. Azonban ezt a folyadékot megmutatnám orvosnak, illetve elmesélném. Attól nem lesz baja a nyuszinak ha nem eszik répát- az is lehet, hogy most egy ilyen korszakába ért, ők is változnak, mint mi emberek, ízlés kérdésében is- azonban lehet, hogy összefügg a száján megjelenő fertőzéssel. Az emberi étellel azért vigyázni kell, mert az emésztése nem erre van kialakulva. Azonban tényleg vannak olyan nyulak, akik az emberi táplálékon is nagyon jól eléltek, minden baj nélkül. (ettől függetlenül, azért nem ajánlom, ha nem muszáj). Ha orvos sem mond semmit a fertőzésre, akkor várj egy kicsit. Azért kínáld őt szénával, az legyen mindig neki. Majd újra fog belőle enni. A répa helyett most adhatsz almát, káposztát, - amit Ti nem esztek meg zöldséget megkínálhatod vele, nyersen (kivéve a krumplit, azt nem szabad, és persze a déli gyümölcsöket sem ajánlott). A répát pedig pár hét múlva próbáld meg újra.:)