3401. Hogyan lehet minél hosszabb élete a kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
Az automatizáció és az okosotthonok fejlődése a technológiai forradalom egyik leglátványosabb területét jelentik. Az intelligens készülékek mindennapi életünk részévé váltak és segítenek a kényelemes, energiatakarékos mindennapok kialakításában.
A bankszámla manapság egy alapvető pénzügyi szolgáltatás, melyhez rengeteg pénzügyi szolgáltatás kötődik. Interneten vásárolni vagy ingyen pénzt küldeni például csak bankszámlával lehet. De ami igazán vonzó ma egy bankszámlában, az az, hogy a megnyitásakor gyakran osztogatnak 30 ezer – 40 ezer forint ajándékpénzt a bankok, amivel máris meg lehet kezdeni a költekezést, szabadon.
Az úton átkelő teknősök védelmére hívja fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
A kullancsok, a bolhák és szúnyogok csípése nemcsak kellemetlen, hanem komoly betegségeket is okozhat. Éppen ezért felelős gazdiként mindent meg kell tennünk a kutyánk védelme érdekében.
Kedves Gazdi, A császármetszést csak indokult esetben szoktak végezni az állatorvosok. Mindenképpen keresse fel állatorvosát, nagyon sok állatorvosi rendelő alkalmas császármetszés elvégzésére is. Egyébként egyáltalán nem biztos, hogy császármetszés szükséges, a miniatűr fajtáknál ugyan előfordulhat, hogy a szuka nehezen hozza világra kölykeit. Ha a szülés során nehézség lép fel, akkor császármetszést kell alkalmazni.
Kedves Gazdi, sajnos nem lesz egyszerű feladat, a pórázhoz való szoktatás akkor a legkönnyebb, ha kölyök korban már megtanulja, hogy az egyenlő a sétával. Persze most sem lehetetlen a küldetés. :) Nyakörv, póráz, szájkosár a helyes sorrend. Ha zavarja a nyakörv kell próbálni elterelni róla a figyelmét. Érdemes ezt játékkal, futással, kedvenc labdájával, törülközõjével tenni. Ha már megszokta a nyakörvét (legmegfelelõbb a bõr nyakörv), elkezdõdhet a második lépés a nevelésének történetében: a pórázra szoktatás. Pórázra szoktatási módszereik - Az elsõ alkalmakkor még rövidtávra vigyük az ebet, hisz ilyenkor még sokszor leülnek és nem hajlandóak tovább menni. Ilyen esetekben semmiképpen sem szabad húzni a kutyát, hanem magunkhoz kell õket hívni. Elõfordulhat az is, ha macska vagy egyéb olyan figyelemre okot adó dolog kerül szem elé, akkor bizony a kutyánk nem fog engedelmeskedni. De ilyenkor sem szabad ráncigálni, tartani kell addig, amíg újra ránk nem figyel. Milyen pórázt használjunk? - A pórázt mindig a kutya méretéhez kell választani. A kiskutyáknál érdemes két méteres bõr pórázt használni, mivel ez elég nagy szabadságot ad a kutyának, kiugrálhatja magát, ide-oda szimatolhat miközben a gazdájának nem kell utána szaladgálni. Milyen hívóhangot használjunk a kutyák magunkhoz hívásakor? - Amíg nem kezdjük el sétáltatni a kutyát, szoktassuk a hívónevéhez, amit a pórázra szoktatás során is alkalmazhatunk. Ha a hívónév után a gazdájához megy, meg kell jutalmazni, ez akár simogatás is lehet, így a névhez kellemes élményt társít és biztosan hallgatni fog ránk. De lehet egyéb hívóhangot is használni. Én a kölyökkutyák etetésénél (ekkor még ez a legnagyobb esemény számukra), mindig ugyanazt a csattogó hangot adom ki, amelyet késõbb pórázra szoktatásnál is használok. - Mennyi idõ a séta a „pórázra szoktatás" korai szakaszában? - A kezdetekben fél óra. A séta célja a mozgásigény kielégítése, de hetente egyszer érdemes elvinni futni is. Kerékpárral vagy a kutya mellett futva kellemesen kifáraszthatjuk kutyánkat.
A májvédő diétás tápok házi koszttal nem helyettesíthetők. Ezek a tápok úgy vannak összeállítva, hogy a májra minél kisebb feladat háruljon az emésztés, és a detoxikáció során. Alacsony zsírtartalom, könnyen emészthető szénhidrátok és fehérjék. Speciális eljárásokkal készülnek a tápgyártó laboratóriumokban. Amennyiben a kizárólagos májdiéta anyagi okok miatt nem megoldható, májvédő táplálékkiegészítők alkalmazását tudnám javasolni.
Kedves Ákos! Ha a nyuszi kedve jó, akkor a vizelet színe a takarmánytól változhat. Narancssárga a répától lehet- ilyenkor akár a bogyók is narancssárgák lesznek. Azt látom, hogy sok zöldséget nem kap a nyuszi. Én azt tanácsolnám, hogy a sok mag mellé több zöldséget kapjon. Mert a vizelet besűrűsödése- így a szín változása is- lehet ettől. A sok mag mellé kell a saláta, káposzta, répa. (a napokban küldök majd a magazin felé cikkeket, amiben benne van milyen zöldséget, gyümölcsöt és gyógynövényt adhatunk a nyuszinak). Azonban!!! Olvastam, hogy krumplit is kap a nyuszi. Mindegy milyen formában, krumplit nem szabad adni neki, abban méreganyagok vannak- a nyúl számára- tehát a vizelet elváltozása akár ettől is lehet. Ezért most kapjon lédúsabb gyümölcsöket, zöldséget - alma, saláta- így kicsit átmossa a beleit. Ezektől hízni nem fog, csak többet fog pisilni (és persze vitaminokat is tartalmaz), mert a nyúl a vitaminbélsárból nem vesz fel mindent főleg a B vitaminokhoz jut hozzá. Ha betegségtől lenne, akkor a nyúl viselkedésén is látszódna. És persze akár láza, levertsége is lenne. A krumpli és a hagymás növények mérgező anyagokat tartalmaznak a nyúl számára.:) Nem lesz tőle baja, de ezután ne kapjon.:) Remélem már jobban van azóta a nyuszi.:)
Előfordul álvemhesség a nyulaknál. És persze lehetséges hogy a bak sem megfelelő. (ha ugyanazzal a bakkal párosodott, próbálj most egy másikkal szaporítani). Azonban, ha ezután sem születnek fiókák, akkor érdemes orvossal megnézetni a nyulat. Sajnos, ha sokszor lesz álvemhes az anya, az méhgyulladáshoz vezethet, és ivartalanítást von maga után. Ezt azonban csak orvos tudja megállapítani. Próbálj most egy másik bakot, aztán ha nem sikerül, akkor orvoshoz kéne fordulni.:)