3401. Hogyan lehet minél hosszabb élete a kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
Az automatizáció és az okosotthonok fejlődése a technológiai forradalom egyik leglátványosabb területét jelentik. Az intelligens készülékek mindennapi életünk részévé váltak és segítenek a kényelemes, energiatakarékos mindennapok kialakításában.
A bankszámla manapság egy alapvető pénzügyi szolgáltatás, melyhez rengeteg pénzügyi szolgáltatás kötődik. Interneten vásárolni vagy ingyen pénzt küldeni például csak bankszámlával lehet. De ami igazán vonzó ma egy bankszámlában, az az, hogy a megnyitásakor gyakran osztogatnak 30 ezer – 40 ezer forint ajándékpénzt a bankok, amivel máris meg lehet kezdeni a költekezést, szabadon.
Az úton átkelő teknősök védelmére hívja fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
A kullancsok, a bolhák és szúnyogok csípése nemcsak kellemetlen, hanem komoly betegségeket is okozhat. Éppen ezért felelős gazdiként mindent meg kell tennünk a kutyánk védelme érdekében.
Kedves Gazdi, amiket felsorolt az tökéletes, de az alábbiakat is kaphatja még alkalomszerűen (teáskanálnyi mennyiségben) Gyümölcsök: alma, cseresznye, szőlő, banán, eper, egyéb bogyós gyümölcsök, dinnye, szilvaZöldségek: brokkoli, burgonya, borsó, sárgarépa, főtt édes burgonya, kelkáposzta, petrezselyem, sütőtökFőtt máj, egyébb sovány húsok (főve)Teljes kiőrlésű tészta és kenyérFőtt bab (beleértve a szóját is)Joghurt (különösen élő kultúrás)Barna rizsÉdesítés nélküli reggeli gabonapelyhekLisztkukacokKisméretű kutyakekszek Az ételmaradék is rendben van, ha mértékkel adod, de vigyázz, hogy zsíros, cukros, vagy egyébb olyan étel, ami hiányzik a listából, ne kerüljön az étrendjébeKülönlegességek (csak alkalmanként): diófélék egészben (mandula, brazil dió), napraforgómag
Különösen gyors növekedésre szelektál baromfiknál fordul elő legtöbbször az angolkórnak elnevezett betegség, ami több okra is visszavezethető, elsősorban hiánybetegség. A Futor önmagában nem megoldás a kalciumhiány megszüntetésére, ha a beépüléshez szükséges foszfor hiányzik. Külön foszforkiegészítés(pl. Phylafor, kalcium : foszfor, 3:1 arányig), vagy megfelelő arányt tartalmazó ásványianyagból álló takarmány kiegészítés szükséges. Ha nem kapnak természetes napfénnyel történő megvilágítást, "D" vitamin hiány is előfordulhat.
Kedves Gazdi! Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak állatorvosi segítségre van szüksége. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Egy alapos állatorvosi vizsgálatot javaslok kiegészítő laborvizsgálatokkal /vér és bélsár/ együtt.Ezekből kiderülhet hogy minden szerve megfelelően működik-e és ha nem mely szerv működését kell eseteg gyógyszeresen segíteni.
Nem ártana megmutatni állatorvosnak. Hiszen a köhögés sajnos nem olyan tünet a kutyánál, amit csak úgy otthon kellene kezelni. Feltétlen szükség lenne kiegészítő műszeres vizsgálatra. Elég lehet egy röntgenfelvétel is, de ha van rá lehetősége, kérjen légúti endoszkópos vizsgálatot. Alkalmazhat homeopátiás kezelést is, de ehhez is jó lenne pontosabban ismerni a megbetegedés hátterét, hogy pontosan milyen jellegű a köhögés, mi ront, mi javít a kutyus állapotán, stb. Mindenképpen keressen fel egy állatorvost, aki a kutyus részletes tüneteinek a megismerése után ki tudja választani azt a szert, mely egyedileg a legjobban illik kedvence tüneteihez, és hozzásegítheti őt a teljes gyógyuláshoz.