3401. Hogyan lehet minél hosszabb élete a kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
Az automatizáció és az okosotthonok fejlődése a technológiai forradalom egyik leglátványosabb területét jelentik. Az intelligens készülékek mindennapi életünk részévé váltak és segítenek a kényelemes, energiatakarékos mindennapok kialakításában.
A bankszámla manapság egy alapvető pénzügyi szolgáltatás, melyhez rengeteg pénzügyi szolgáltatás kötődik. Interneten vásárolni vagy ingyen pénzt küldeni például csak bankszámlával lehet. De ami igazán vonzó ma egy bankszámlában, az az, hogy a megnyitásakor gyakran osztogatnak 30 ezer – 40 ezer forint ajándékpénzt a bankok, amivel máris meg lehet kezdeni a költekezést, szabadon.
Az úton átkelő teknősök védelmére hívja fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
A kullancsok, a bolhák és szúnyogok csípése nemcsak kellemetlen, hanem komoly betegségeket is okozhat. Éppen ezért felelős gazdiként mindent meg kell tennünk a kutyánk védelme érdekében.
Minél hamarabb vidd el a tengerimalacot társállatok gyógyítására szakosodott állatorvoshoz. Valami megsérthette a szem szaruhártyáját és ezért alakulhatott ki az általad említett elváltozás. Az állatorvos megvizsgálva a szemet, a gyógyulást elősegítő szemcseppet ír fel a malackának. Ha nem látja szakember és elmarad a kezelés, esetleges fekély esetén a szem elvesztésén túl az állatka élete is veszélybe kerülhet. A vizsgálat árát a kezelő állatorvos tudja megmondani.
Az akváriumban mindenképpen teljes vízcserét kell végezni, és fertőtleníteni kell minden egyes dekorációs tárgyat. A bakteriális fertőzés nagyon valószínűnek tartható. 75 literes akváriumba nem érdemes túl sok aranyhalat venni, ugyanis a túlzsúfolt akvárium a halak stresszhalálát okozhatja! Aranyhal tartása, gondozása csak méretes akváriumban Az aranyhal három kívánsága
A tünetek alapján kutyusodnak nagy valószínűséggel felületes bőrgyulladása (úgynevezett impetigó) van, ez elég gyakori fiatal (3-12 hónapos) kutyáknál. A kórokozó baktériumok az egészséges kutyák bőrén is megtalálhatóak, a betegség kialakulásához hajlamosító körülmények (bőr ellenálló képességének csökkenése, ektoparaziták, nem megfelelő táplálkozás, stb.) szükségesek. A felületes folyamat sokszor spontán gyógyul, elhanyagolt esetben a folyamat mélyre terjedhet ez súlyosbítja a betegséget. A sikeres terápia előfeltétele a hajlamosító tényezők kiküszöbölése. Az általad is említett kezdeti elváltozások jól gyógyulnak Betadine oldatos ecsetelésre. Ha a kórkép súlyosbodik mindenképp fordulj bőrgyógyászatra szakosodott állatorvoshoz.
A helyzet azért nem olyan súlyos, nyugodjon meg! A Provera egy viszonylag régi készítmény, második generációs gesztagén fogamzásgátló macskának. Ennél modernebb a Covinan injekció vagy az Ovarid 5 mg tbl. Ezek mellékhatása - mely főleg a méhnyálkahártya cystás-gennyes elváltozásában nyilvánul meg (igen kis százalékban) - jóval kisebb, de az emlőre gyakorolt tumorképződést elősegítő hatás ugyanúgy fennáll. Ezért javasoljuk csak kb. 2 évig megszakítás nélkül, és utána szünetet kell tartani. Ez a két év emberi időszámításban kb. 14 évnek felel meg. Nem hiszem, hogy bármely nőgyógyász engedné, hogy Ön 14 évig folyamatosan fogamzásgátlót szedjen. Ez ugyanúgy kockázatos a nőknél is. Ezért alkalmazzák a szülés után emberben a spirál és társai mechanikus fogamzásgátló eszközöket. Visszatérve a cicára, eddig még nem okozott kárt neki, de sajnos előbb-utóbb valóban dönteni kell: kismacskák vagy ivartalanítás! Lényeges dolog, hogy nem igazán jó fogamzásgátló tabletta hatása alatt ivartalanítani. Várjuk meg a tabletta abbahagyása után az első ivarzást és akkor már jöhet a műtét. Remélem, segítettem...
Túl sok zöldség-gyümölcs etetéstől (pl. saláta) is lehet ilyen a széklete, de bélgyulladás, a bélflóra egyensúlyának felborulása (pl. gyógyszerek miatt) is okozhatja. Jó székletfogó például az alma és több széna illetve "malactáp" adása, vagy esetleg tápváltás, mert elképzelhető, hogy nem jön be neki a mostani tengerimalactáp. Szóval ilyesmi... Ha nincs változás, látogassanak meg egy állatorvost.