3416. Esküvő a környezetvédelem jegyében
Ma már nagyon sokan törekednek valamiképp védeni a környezetet. Ez általában a hétköznapok szintjén valósul meg szelektív szemétgyűjtés, napelem alkalmazása és a műanyag termékek mellőzése által.
Ma már nagyon sokan törekednek valamiképp védeni a környezetet. Ez általában a hétköznapok szintjén valósul meg szelektív szemétgyűjtés, napelem alkalmazása és a műanyag termékek mellőzése által.
Ahány otthon, annyiféle ízlés és elképzelés a konyhatervezés során is. Ez érthető, hiszen mindenki a saját lehetőségei és igényei szerint szeretné kialakítani azt a területet, ami egy-egy dolgos nap után hazavárja.
Mai modern társadalmunkban az emberek egyre többet dolgoznak és kevesebb idejük marad a mindennapi feladatokra, ezáltal egyre nagyobb szükség van külső segítségre az állattartás terén is. Ebben a gyorsan változó világban a kutyaszitterek népszerűsége egyre növekszik, hiszen a kis házi kedvencek a gazdik távollétében is megfelelő gondoskodásban részesülnek.
Cikkünkben összegyűjtöttünk néhány dolgot, melyekre, ha odafigyelünk hosszabb élete lelet macskánknak.
Napjainkban már olyan modern kamerák érhetők el a piacon, melyek a klasszikus funkciókon felül számos újjal is bővültek. Alkalmazásukkal olyan lehetőségeink vannak, melyekről korábban nem is álmodtunk.
Általában ebben a korban már szobatiszták a kutyusok. A bepisilése nem szándékos, félelmében teszi és ezt nem is tudja kontrolálni. Általában veleszületett idegrendszeri probléma. Ilyen esetben jobb, ha nem nyúlnak hozzá, nem erőltetik a kontaktust. Mindig várják meg, míg a kutya keresi a kapcsolatot valamelyik családtaggal. Minél nagyobb jelentőséget tulajdonítanak a történteknek, a kutya annál inkább visszavonul. Ha békén hagyják, akkor lassan megnyugszik, és idővel kinövi, ha nem is teljesen. Sétáltatás alkalmával, ha dolgát elvégezte, akkor érdemes mindig megdicsérni. Ezzel is megerősítik a helyes magatartást.
Ez attól függ, mit eszik. Jobbféle (húsalapú) táp etetésekor általában egyszer. Vacakabb, olcsóbb, növényi alapú fehérjét tartalmazó táp etetésekor akár 3-4 szer is lehet, mivel ezek a tápok rengeteg emészthetetlen anyagot tartalmaznak. Ezért kell belőlük sokat adni és ezért olyan olcsók.
Erről a képről nem tudjuk egyértelműen eldönteni, hogy milyen fajta. A fejét például oldalról is jó lenne látni... Tényleg jó lenne elvinni doktorhoz, a nagy hasa és az esetleges fajtameghatározás miatt is!
Távolról és a körülményeket nem ismerve nagyon nehéz kitalálni, mi történt. De egy félős kutyának sokszor az is elég, ha idegen helyen vagy idegen emberek között kell eltöltenie egy napot, esetleg a gazdája nélkül. A félős és bizalmatlan viselkedést sokan félreértik. Azt tanácsolom, hogy vigye magával, ahova csak lehet. Ismerjen meg a kutya minél több embert, több helyzetet. Ha tapasztalatot gyűjt, fokozatosan ismeri meg a világot, egy idő után múlik a félénksége. Várja meg, míg a kutya kíváncsisága miatt ismerkedni szeretne, és ezeket a próbálkozásait mindig dicsérje, bátorítsa a kutyát. Csak arra kell vigyázni, hogy ne erőltesse.
A tojásevésnek több oka is lehet. Fehérjehiány, melyet állati (reszelt sajt, túró, főtt tojás) vagy növényi (csíráztatott magvak) fehérjebevitellel orvosolhatunk. Az eredményes fészekrakás, költés elengedhetetlen feltétele továbbá a megfelelő mennyiségű kalcium és mész bevitele. Ezek pótlására valamilyen kalciumtartalmú készítmény vagy sütőben kiszárított, őrölt tojáshéj, illetve a szépia ajánlott. A szépiát és a tojás héját őrölve, a lágyeleségre szórva tegye a madarak elé! Zöldeleségként saláta, tyúkhúr, reszelt alma, uborka, fehérrépa, sárgarépa, sütőtök adható. Ha a madarak táplálása megfelelő, akkor a kalcium- és mészhiány okozhatja a problémát. Remélem, tudtam segíteni, sok sikert kívánok!