3446. A csempefúrással járó feladatoktól sem kell félni
Az, hogy milyen környezetben éljük a mindennapokat, rengeteget befolyásol a hangulatunkon, általános közérzetünkön: ez igaz természeti értelemben és az otthonunkra gondolva is.
Az, hogy milyen környezetben éljük a mindennapokat, rengeteget befolyásol a hangulatunkon, általános közérzetünkön: ez igaz természeti értelemben és az otthonunkra gondolva is.
Az egyre melegebbnek tűnő nyarakon kardinális kérdéssé válik külső élettereink árnyékolása. Különféle napellenzőkkel könnyedén megoldhatjuk az ebből adódó kellemetlenségeket. Az állítható szerkezetek bármely területen eredményre vezetnek.
A mai ingatlanárak mellett kevesen akadnak olyanok, akik nem keresgélik azokat a lehetőségeket, amelyeknél az ár-érték kiegyenlítettebbnek tűnik, illetve nem tartozik számunkra az elérhetetlen vágyálom kategóriába.
Itthon a hajózás, csónakázás szezonális tevékenység, hiszen az éghajlat általában nem teszi lehetővé, hogy a téli hónapokban vízre szálljunk. Különösen igaz ez extrém időjárási körülmények között, amikor állóvizeink befagynak. De ha enyhébb is a tél, a rövid nappalok, a hideg szél és a kevés napsütéses óra nem hivogató.
Október 5-től indul a repülőgépes rókavakcinázás az ország keleti és déli vármegyéiben, ezzel párhuzamosan ebzárlat és legeltetési tilalom lesz érvényben az érintett térségekben.
A nyuszi fogat mindenképp le kell vágni, mivel sokkal nagyobb gondot jelent, ha nem tud enni. Ha egyszer kellett fogat vágni, akkor azt rendszeresen meg kell majd tenni. Ilyenkor a leggyakoribb ok valamilyen fogkopási rendellenesség. Nekik, mint a nyúlalkatúaknak és a rágcsálóknak mindig, állandóan nő a foguk, ami természetes helyzetben folyamatosan kopik. Szabálytalan fogállás esetén, ha nincs ami koptassa a fogat és a túlnőtt fog felsértheti a szájpadlást, akár tályogot okozva. Mivel ez a nyuszi számára fájdalmat okoz, az étvágya is csökken. A bódításban történő fogvágás kevésbé együttműködő nyusziknál sokkal kíméletesebb, mintha vergődne és folyamatosan ellenkezne az állat.
Kutyusok esetén kétfajta allergiavizsgálat létezik: az un. intracutan teszt hasonlít a humán vonalon ismert bőrpróbához azzal a hátránnyal, hogy a kutyus mellkasán egy kisebb területen le kell nyírni a szőrt és a vizsgálat gyakran bódításban történik; a másik teszt esetén laborban vérmintából végzik el a vizsgálatot, ennek a legnagyobb hátránya a magas ára. A Bepanthen kenőcs alkalmazható. A Béres csepp nem árt, használhatja nyugodtan. Az allergia kivizsgálása nemcsak az említett tesztek elvégzését jelenti, hanem alaposan (és akár többször is) át kell beszélni az állatorvossal, hogy milyen körülmények változhattak a kutyus környezetében (pl. tápváltás, új jutalomfalat, samponos fürösztés, költözés stb) ami újdonságként kiválthatta a panaszokat. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
A legjobbak a prémium kutyaeledelek, melyek nem olcsók, de magas tápértékük miatt jóval kevesebb kell belőlük, ilyen pl. az Acana, Royal Canin, Eukanuba, Hill´s, ProPac, Pro Plan, Select Gold, stb. Házikoszt: főtt hús, erős fűszerek nélkül, főtt rizs, főtt zöldségek, savanyított tejtermékből egy kevés (pl kefír és natúr joghurt, de tej NEM) Ajánljuk a Duna Könyvkiadó "Mit egyen a kutyám" c. könyvét is, ez nagyon részletesen tartalmazza a kutya etetésének tudnivalóit!
Kérjük, olvassa el figyelmesen és ALKALMAZZA a "Hogyan legyek falkavezér?" című cikkben leírtakat. A cél, hogy az amúgy domináns természettel megáldott foxi ne nőjjön a gazda fejére, hanem igenis fogadja el a gazda falkavezérségét. A fox terrier valóban nagyon szeretetre méltó kutya (melyik ne lenne az?), de ez ne tévessze meg a gazdát! Szeretetre méltósága mellett ugyanis nagyon domináns fajta is. Ezért azt javaslom, hogy lépésről lépésre tartsa be a következő két hétben a cikkben leírt lépéseket. Megköszönném, ha visszajelezne két hét múlva, hogy 1. mennyire sikerült követni az ott leírtakat, 2. mennyit változott a helyzet. Üdvözlettel, Osvát Judit
Etetés: ha mindig kint van a kutya, és nem látja, hogy ti mikor esztek, akkor természetesen nem él az "előbb a gazdi eszik" szabály. Örömmel olvassuk, hogy szoktad sétáltatni a kutyádat, annak ellenére, hogy kinti kutya. Sok gazdi példát vehetne rólad! Sétánál így tudod leszoktatni a húzásról: abban a pillanatban, amikor érzed, hogy megfeszül a póráz, állj meg. Így jelzed számára, hogy amíg húz, addig nincs séta. Nagyon fontos, hogy következetes legyél: minden egyes húzásnál így kell eljárnod, egyszer sem szabad engedményt tenni. Persze, amíg megtanulja, addig egy-egy séta alkalmával fél óra alatt 50 m-t fogotk haladni, ami elkeserítő, ezért nagy nagy türelem kell ehhez. De előbb-utóbb megtanulják! A megállás módszere helyett lehet használni a hirtelen irányváltást is. Tehát: Amikor megfeszül a póráz, azonnal megfordulsz és elindulsz vele a másik irányba. Ezzel is azt jelzed, hogy nem ő dönti el, merre "húzzon", a séta tempóját és irányát te határozod meg. Fontos: amikor megállsz/irányt váltasz, a kutya valószínűleg pár pillanat alatt rájön, hogy nem érdemes feszítenie a pórázt, és hátranéz, rád néz, mintha kérdezné, hogy " na most mi van?", esetleg oda is jön hozzád. Amint meglazul a póráz, azonnal indulj vele tovább sétálni. Ezzel azt jelzed, számára, hogy a póráz meglazítása a helyes viselkedés, és ezt a séta folytatásával jutalmazod. Kitartást és sok türelmet kívánunk a tanításhoz.