3471. A tető szigetelése alapvető a spóroláshoz
A környezet védelme közös ügyünk. Ezt pedig ma már – hála a modern technológiai vívmányoknak – nem csak az új építésű ingatlanok esetében segíthetjük.
A környezet védelme közös ügyünk. Ezt pedig ma már – hála a modern technológiai vívmányoknak – nem csak az új építésű ingatlanok esetében segíthetjük.
A fűnek éppúgy tápanyagra van szüksége ahhoz, hogy üde maradjon, mint a haszonnövényeknek és a dísznövényeknek. Ha tehát azt szeretnénk, hogy a környezetünk úgy nézzen ki, ahogy megálmodtuk, akkor foglalkozni kell a pázsittal.
Az emberek körében régóta él az a sztereotípia, hogy a kutyák és a macskák természetüknél fogva ellenségek. Bár vannak esetek, amikor ezek az állatok valóban nem jönnek ki jól egymással, sok példa van arra is, hogy békésen élnek együtt, sőt, barátságot kötnek. Ahhoz, hogy kutyádat és macskádat sikeresen összeszoktasd, türelemre, időre és megfelelő stratégiára van szükség. Ebben a cikkben részletesen bemutatjuk, hogyan teheted zökkenőmentessé ezt a folyamatot.
Az otthon kényelme ma már elképzelhetetlen a modern hűtő-fűtő klímaberendezések nélkül. Az ilyen klímák nemcsak a forró nyári napokon biztosítanak hűvös, friss levegőt, de télen is hozzájárulnak a megfelelő hőmérséklet fenntartásához. Ha pedig háziállataid is vannak, még fontosabb, hogy olyan készüléket válassz, amely egyszerre kényelmes, hatékony, és figyelembe veszi az otthon környezeti igényeit. De vajon milyen klíma illik legjobban az otthonodba? Nézzük meg, mit érdemes figyelembe venni!
Számos betegség, nehézség esetén nagy segítség lehet egy jól képzett segítő kutya. De melyek ezek a betegségek? Összegyűjtöttük!
Az akváriumban valószínűleg van egy olyan dekorációs anyag, melyből méreg ázik ki, és ettől a halak rövid időn belül elpusztulnak. Próbálja meg, hogy minden lehető dekorációs anyagot kivesz az akváriumból. Ha így sincs rohamos javulás, akkor érdemes az egész akváriumot áttakarítani (a dekorációkat pedig kihagyni az újonan telepített akváriumból egyenlőre!), és újratelepíteni. Egyelőre csak ezt az egy lehetséges okot tudom gyanítani, ugyanis az Ön által tartott halak nem tartoznak a "kényes fajok" közé. Az akváriumban a vizet érdemes hetente egyszer cserélni. A forralás sokkal jobb megoldás, mint a víztisztító tabletták adagolása a csapvízhez (mint pl. a kristályvíz tabletta). A gombás és más megbetegedések ki vannak zárva, én mérgezésre gyanakszom!
Nagyon nehezen megválaszolható kérdést tett fel. Nem lehet, hogy megijedt valamitől vagy meglátott egy macskát, stb.? A szukák nagyon ragaszkodóak. Őszintén megmondom, nem tudok magyarázatot adni a viselkedésére.
Lisztérzékeny kutyáról még nem hallottam, de ha ez a problémája lenne, akkor sem hányás lenne a következménye. Ha mindig kihányja, akkor nem kell többször kenyeret adni neki, hisz a tápok, amiket adnak a kutyusnak, teljes értékűek. Ez azt jelenti, hogy minden szükséges dolgot tartalmaznak, amire a kutyának szüksége van és nem szükséges azt egyebekkel kiegészíteni. Hányás egyébként gyakori jelenség kiskutyáknál, sokszor a hirtelen nagy mennyiségben bezabált kaja okozza. Ha nem jár levertséggel, hasmenéssel, étvágytalansággal, akkor normálisnak is tekinthető (többnyire :)). Az adagolással kapcsolatban mindig el kell olvasni a kutya korának megfelelő táp zacskóján, hogy adott testtömegű állatnak mennyi a napi tápadagja és pontosan ezt a mennyiséget kell több részletben adagolni neki a nap folyamán.
A kalitka alját úgy a legkönnyebb tisztán tartani, ha aljzata fiókos. Ebbe időnként cserélve, szitált folyami homokot tegyünk, ne újságpapírt vagy forgácsot. Nagyon népszerű a papagájtartók körében a zeovit, amely jó felszívó és szagtalanító képességgel rendelkezik és nyomelemeket is tartalmaz.
A testméretéből adódóan keletkezhetnek bonyodalmak. Ilyen pl. ha túl nagyok a méhében az utódok (pl. nagy méretű kannal párzott) és emiatt nem tudnak természetes úton megszületni. Ekkor orvosi beavatkozásra, esetleg műtétre lehet szükség. További nehézséget okozhat, hogy elég stresszérzékenyek az ilyen típusú kutyák és nehezen viselik a fájdalmat és a különböző beavatkozásokat. Ha mindenképpen szeretne kicsiket, akkor 2 -3 évesen már elég "érettnek" kell lennie az "utódláshoz", de mindenképpen beszéljen erről kezelő-állatorvosával is.