31. Abesszin macska, a miniatűr puma
Azt tartják, az abesszin macska a fáraók szent macskájától származik, de sokkal valószínűbb, hogy tudatos és gondos tenyésztői munka eredménye.
Azt tartják, az abesszin macska a fáraók szent macskájától származik, de sokkal valószínűbb, hogy tudatos és gondos tenyésztői munka eredménye.
Az orosz kék macska valószínűleg az oroszországi Arhangelszkből származik; angol tengerészek vihették át a szigetországba. A múlt században még "arhangelszki kék" volt a neve.
A bengáli macska egy 1963-ban indult tenyészprogram keretén belül jött létre mint önálló fajta, létrehozása a kaliforniai Jean Mill nevéhez fűződik.
A burma macska keleti eredetű. Állítólag valamikor réges-régen Burmában kizárólag a gazdagok - és a kolostorok - tartották, és szent állatként tisztelték.
Sir Owen Gould, az V. Rama sziámi király mellett szolgálatot teljesítő brit nagykövet figyelt fel ezekre a macskákra 1884-ben. A sziámi macska egyesek szerint mutáció, mások úgy vélik, a nyugat-afrikai aranymacska leszármazottja.
Kedves Gazdi! Kutyáinak rossz szokása nagy valószínűséggel táplálkozási okokra vezethető vissza. Azoknál a németjuhász kutyáknál, melyeket magas szénhidrát tartalmú táppal etetnek (tészta, kenyér,stb tartalmú eleség), nagyobb valószínűséggel fejlődik ki koprofágia (az ürülék elfogyasztása). Hasonló problémát okozhat a B-vitamin szegény táplálás. Meg kell jegyezzük, hogy a gond háttere lehet rossz szokás is, ezért fontos, hogy kutyáit fegyelmezze, ha ürüléket esznek. Javasoljuk, hogy etesse kutyáit minőségi állateledellel, állatorvosa bizonyára tud önnek ilyet ajánlani. Ezzel egyszerre orvosolhatja a szénhidrátban gazdag táplálást és a B-vitamin hiányt is. Kutyáihoz sok örömet kívánunk: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
T. Gabriella! Sajnos nincs ötletem, lehet pigment lerakódás, ill a sziámik színét okozó gén által kiváltott elszíneződés , de sajnos konkrét ötletem nincs. Aggodalomra azért nem látok okot. Üdvözlettel: Dr. S.R.
Kedves Kérdező! A macskakölykök legkorábbi elválasztási ideje 6 hét, az optimális 7-8 hét. Az, hogy a 4 hetes kölykeit keresi, természetes. A meglévő dajkaösztön és tejtermelés hormonálisan vezérelt. Amennyiben nem apaszt el, vagy a dajkaalom nem fogyaszt elég tejet, és az emlők begyulladnak, állatorvosi kezelést igényel. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház Vértesszőlős
A leírt tünetek a nehezített légzés típusos jelei. Ennek oka azonban sokféle lehet, leggyakrabban az, hogy a mellkasban valami oda nem való folyadék van. Ennél többet azonban alapos vizsgálat nélkül nem lehet mondani. Ha segíteni akar a cicán, ne halogassa az állatorvos felkeresését, akármennyire is nehéz az anyagi helyzete, mert lehet, hogy pár nap múlva már késő lesz, és nem tudnak rajta segíteni.
Addig, amíg a másik nőstény csak "anyáskodik" a kölykök felett, nincs baj. Ha azonban elhurcolja őket az anyjuk által választott helyről, az már problémát okozhat. Ezért jó lenne elkülöníteni az alomtól. Remélhetően hamarosan a saját utódaival lesz elfoglalva. A nőstényeket a kölykök elválasztásakor javaslom ivartalaníttatni.