31. Abesszin macska, a miniatűr puma
Azt tartják, az abesszin macska a fáraók szent macskájától származik, de sokkal valószínűbb, hogy tudatos és gondos tenyésztői munka eredménye.
Azt tartják, az abesszin macska a fáraók szent macskájától származik, de sokkal valószínűbb, hogy tudatos és gondos tenyésztői munka eredménye.
Az orosz kék macska valószínűleg az oroszországi Arhangelszkből származik; angol tengerészek vihették át a szigetországba. A múlt században még "arhangelszki kék" volt a neve.
A bengáli macska egy 1963-ban indult tenyészprogram keretén belül jött létre mint önálló fajta, létrehozása a kaliforniai Jean Mill nevéhez fűződik.
A burma macska keleti eredetű. Állítólag valamikor réges-régen Burmában kizárólag a gazdagok - és a kolostorok - tartották, és szent állatként tisztelték.
Sir Owen Gould, az V. Rama sziámi király mellett szolgálatot teljesítő brit nagykövet figyelt fel ezekre a macskákra 1884-ben. A sziámi macska egyesek szerint mutáció, mások úgy vélik, a nyugat-afrikai aranymacska leszármazottja.
Üdvözlöm! A sok pisilés, az erős vizeletszag egy ilyen kis macskánál mindenképp rendellenes, és feltehetően betegség jele lehet. Mindenképp vigyék állatorvoshoz a kicsit!
Tisztelt Kérdező! Sajnos az ektoparazita (külső élősködők) ellenes szerek közül a spot-on-rácseppentős készítmények a leghatékonyabbak. Ezek mellett különböző fürösztő oldatok ill. porok is kaphatóak, azonban ezek használata egyrészt körültekintést igényel (szembe, szájnyálkahártyára kerülve irritatatívak lehetnek), másrészt maximum 2-3 hetes védettséget adnak csak. Próbálkozni lehet, de a használati utasításokat feltétlenül be kell tartani.
Kedves András! Mindenképpen konzultáljon a vakcinákat beadó Kollégával, aki a helyi járványtani helyzetet is figyelembe véve javaslatot fog Önnek tenni. Védőoltásként adható még leukózis, fertőző hashártyagyulladás, bőrgombásodás, és veszettség elleni vakcina is.
A tünetek alapján akár panleukopenia (fertőző gyomor- bélgyulladás) is lehet a háttérben. Mindenképpen intenzív állatorvosi kezelésre van szükség, és a kiszáradás veszélye miatt ismételt folyadék bevitel (infúzió) is szükséges. A fiatal állatok fokozottan veszélyeztetettek. Ne otthon kísérletezzen!
Kedves Anna! Sajnos nem Ön az egyetlen, akinek a cicáival hasonló dolog történt. A levelét külön köszönöm, hiszen sok gazdi számára - remélem - tanulságos lesz a válaszom. A felelős állattartáshoz az is hozzátartozik, ha egy idegen állatot, jelen esetben macskát viszünk be a már meglévő állományunkba, azt bizony minden esetben legalább három hétig "karanténoztatnunk" kell, ami azt jelenti, hogy elkülönítve kell tartanunk. Ez idő alatt a féregtelenítéséről és az alap-immunizálásáról gondoskodni kell. Azt nagyon jól tette, hogy állatorvoshoz fordult. Az első kezelés után pár örával hagyományos terápia esetén általában nem jelentkezhet annak az eredménye. Látatlanban nem tudok "távdiagnózist" felállítani és mást mondani, mint a kezelő állatorvos kolléga, aki az állatokat és a körülményeket alaposan megvizsgálva írta elő a kezelést és tájékoztatta Önt a betegségről és a tennivalókról. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos SanaVet állatorvosi rendelő 1076 Budapest, Garay u. 21.