31. Abesszin macska, a miniatűr puma
Azt tartják, az abesszin macska a fáraók szent macskájától származik, de sokkal valószínűbb, hogy tudatos és gondos tenyésztői munka eredménye.
Azt tartják, az abesszin macska a fáraók szent macskájától származik, de sokkal valószínűbb, hogy tudatos és gondos tenyésztői munka eredménye.
Az orosz kék macska valószínűleg az oroszországi Arhangelszkből származik; angol tengerészek vihették át a szigetországba. A múlt században még "arhangelszki kék" volt a neve.
A bengáli macska egy 1963-ban indult tenyészprogram keretén belül jött létre mint önálló fajta, létrehozása a kaliforniai Jean Mill nevéhez fűződik.
A burma macska keleti eredetű. Állítólag valamikor réges-régen Burmában kizárólag a gazdagok - és a kolostorok - tartották, és szent állatként tisztelték.
Sir Owen Gould, az V. Rama sziámi király mellett szolgálatot teljesítő brit nagykövet figyelt fel ezekre a macskákra 1884-ben. A sziámi macska egyesek szerint mutáció, mások úgy vélik, a nyugat-afrikai aranymacska leszármazottja.
Igazából előtte kellett volna ezen átesni, a fedezésre való felkészítés keretében. A 30-40. napon lehet féregteleníteni a Stronghold használható, állatorvos irja fel (de ahány állatorvos, annyi szer, sok van a palettán). Illetve a Frontline spot-on használható vemhes szukáknál is bolhák ellen. Ellés után a kölyköket 2 hetente kell féregteleníteni és 2 hetes koruktól már használható a Frontline is. Az oltásokat is idejében el kell majd kezdeni adni nekik. Miért fontos a bolhaírtás? Hogyan szabaduljunk meg a bolháktól? A kutya féreghajtása: mikor, hogyan, mivel
Kedves Olvasó! Arra nem gondolt, hogy elvigye állatorvoshoz? ezek nagyon súlyos tünetek, mielőbbi állatorvosi kezelésre szorul a cica!!!
Kedves Olvasónk! Az állatklinikák hétvégén is nyitva vannak, a hasi sérülés igen súlyos, ilyenkor a legjobb azonnali állatorvosi segítséget kérni. A cicát ilyenkor meg kell röntgenezni, vagy ultrahanggal megvizsgálni hogy kiderüljön kialakult-e belső sérülés, és ha igen melyik szervben. Reméljük, azóta jobban van a cica. Macska elsősegély A baleset kiváltotta izgalom hatására vagy a fájdalom miatt még meg is haraphat minket saját cicánk vagy megkarmolhat, bármennyire is jólnevelt. A cica fejére és lábaira különös gonddal kell ügyelni, illetve figyelni. A nyakának bőrét fogja meg valaki, erősen megmarkolva. Törülközőbe is tekerhetjük, így a karmolás veszélye csökkenthető. ha jelentős vérzést észlelünk, a vérzéscsillapításnál leírtak szerint próbáljuk meg csillapítani a vérzést.Vérzéscsillapítás: A balestek, sérülések gyakran vérzéssel járnak. A legjobb megoldás, ha a vérzést megpróbáljuk valamilyen erre alkalmas anyaggal tamponálni.Erre megfelelő lehet egy tiszta törülköző vagy más rongydarab, amivel odaszoríthatjuk a vérző felületre. Végtagok sérülése esetén készíthetünk nyomókötést nagyobb adag vattából és gézlapból. A kötést a vérző területre helyezzük, és közepesen szorosan rögzítjük.Nagyon lüktető, artériás vérzésnél próbálkozhatunk a vérzés feletti leszorítással, lekötéssel. Ne feletkezzünk meg a cica biztonságos rögzítéséről.Természetesen az elsősegély után vigyük orvoshoz!
Kedves Olvasónk! Sajnos legtöbbször az ilyen esetekben csak azonnali állatorvosi segítség működik, házhoz kell hívni a segítséget vagy rohanni a cicussal az állatkórházba. Reméljük, azóta minden rendben vele! Mi van, ha a kiscicát etetni kell?
A macskák nem mindegyike tűri jól a bezártságot. Vannak esetek, amikor a "klausztrofóbia" egyfajta "dühös" viselkedészavarban nyilvánul meg, melynek során a macska "rombol" vagy agresszívvé válik (durva játék: harapás, karmolás), vagy egyszerűen csak "boldogtalan" (látszólag ok nélkül nyávog, rombol és nyugtalanul mászkál a lakásban, stb.). jelen esetben a költözés is okozhatja a stresszt és válthat ki agressziót. de Stressz okozta agresszió az is ha a cicának nincs jól beállított napirendje. határozd meg az etetés idejét, a játék idejét és a legfontosabb, az általa kijelölt pihenőhely csak az övé legyen és ne háborgassa senki. Az agresszív viselkedés megszüntetésére egy lehetőségünk van, mégpedig az, ha megtudjuk mi okozza, és azt kerüljük! Kérd szakember segítségét, ne hagyd, nem fog magától elmúlni. Akit érdemes megkeresni: Stefan Siman, macskákkal is foglalkozik nem csak kutyákkalhttp://www.4tappancs.hu/