31. Abesszin macska, a miniatűr puma
Azt tartják, az abesszin macska a fáraók szent macskájától származik, de sokkal valószínűbb, hogy tudatos és gondos tenyésztői munka eredménye.
Azt tartják, az abesszin macska a fáraók szent macskájától származik, de sokkal valószínűbb, hogy tudatos és gondos tenyésztői munka eredménye.
Az orosz kék macska valószínűleg az oroszországi Arhangelszkből származik; angol tengerészek vihették át a szigetországba. A múlt században még "arhangelszki kék" volt a neve.
A bengáli macska egy 1963-ban indult tenyészprogram keretén belül jött létre mint önálló fajta, létrehozása a kaliforniai Jean Mill nevéhez fűződik.
A burma macska keleti eredetű. Állítólag valamikor réges-régen Burmában kizárólag a gazdagok - és a kolostorok - tartották, és szent állatként tisztelték.
Sir Owen Gould, az V. Rama sziámi király mellett szolgálatot teljesítő brit nagykövet figyelt fel ezekre a macskákra 1884-ben. A sziámi macska egyesek szerint mutáció, mások úgy vélik, a nyugat-afrikai aranymacska leszármazottja.
Ilyet még én sem hallottam. Nem hiszem, hogy vitaminhiányra utal. A cicák ilyenek, vannak mániáik! Ha aggódnak, akkor szerintem többször kellene takarítani a lakásban! :)
Minden tápra ráírják azt, hogy milyen kortól javasolt az adagolásuk. Tehát ez alapján kell etetni a kiscicát!
Biztos van genetikai alapja. De konkrétumot nem tudok. Viszont tény, hogy többnyire szeretik.
Ha a fenekéből jön, akkor váltsanak egy jobb minőségű, MINŐSÉGI macskaeledelre! És adjanak neki probiotikumot (probicol pasztát vagy hasonlót).
Nem fogja túlhordani. Cicáknál (is) nehéz így megmondani, hogy mikor fog pontosan elleni. De többnyire komplikációk és segítség nélkül is (persze ha lehetséges, nem árt a közelben lenni) rendben megellenek.