31. Görénylány: két tűz között
Előfordulhat, hogy a vadászgörény-lány pároztatás hiányában nem hagyja abba a tüzelést. Nézzük, mit tehetünk ilyenkor!
Előfordulhat, hogy a vadászgörény-lány pároztatás hiányában nem hagyja abba a tüzelést. Nézzük, mit tehetünk ilyenkor!
A Háziállat Magazin olvasóinak talán már feltűnt egy ismerős arc a Világfalu című műsorból: Kepes András mongóliai kalauza nem más, mint Zsargal, a mi kedves állatorvosunk!
A kutya mandulagyulladása többnyire heveny lefolyású, de ritkán válik idültté. Heveny gyulladás során a kutya bágyadt, étvágytalan és a betegség első időszakában magas láz is előfordulhat. Jellemző tünet még az öklendezés illetve a krákogás, nyálzás.
Dr. Nagy Gábor az I. Közép-európai Vadászgörény Fesztiválon mesélte el magazinunknak, mi teszi boldoggá és egészségessé a görényeket.
Nyomott, rövid orrú kutyáknál gyakori veleszületett rendellenesség, hogy az orrcimpájuk túl hosszú és belégzéskor lezárja a levegő útját.
A "piros folt" hogyan keletkezett és viszket-e, terjed-e a bőrfelületen? Az Elocom kenőcsös kezelési javaslat alapján azt gondolom, hogy az állatorvos inkább egy ekcémás vagy allergiás bőrbetegségre gondolt. Ha javulást észlel a kezelés hatására, folytatni kell. Ha nem javul és másutt is megjelenik hasonló elváltozás, vissza kell vinni a kutyát a dokihoz. Ilyenkor általában laborvizsgálatot is szoktak csinálni a bőrkaparékból és szőrszálakból. A kutyákat hozzá lehet szoktatni az autós utazásokhoz, sőt nagyon sok kutya imádja a kocsikázást. A lényeg az, hogy ne csak akkor utazzon autóval, amikor negatív élmények érik. Kirándulásokra és sétákra is lehet vinni őt kocsival és kellemes élményeket szerezni az utazással.
Valószínűleg megfázás, sőt akár tüdőgyulladás is lehet az oka a kígyó tüneteinek, ezért azt javaslom, hogy haladéktalanul forduljon állatorvoshoz.
Teljesíthetetlen, amit kér! Ilyen általános tünetekből nem lehet diagnosztizálni. Kérem, vigye állatorvoshoz!
Nem tudok erre a kérdésre olyan választ adni, ami kielégítő lenne Önnek. Ilyen esetekben mindig a kezelő állatorvossal kell megbeszélni a dolgokat. Egy 13 éves kutyánál nagyon sok probléma léphet fel, ami végzetes kimenetelű lehet (szív- és keringési, légzési, mozgásszervi, vese-, máj-, idegrendszeri, stb. betegségek).
Sajnos nem tudom, hogy a terrárium minden külső környezeti igényt megfelelően kielégít-e a teknős számára. Az étvágytalanság mögött nem megfelelő hőmérséklet, tartási körülmény, vitamin-, ásványi anyag-, nyomelemhiány, esetleg betegség állhat. Amennyiben tartási anomáliák kizárhatóak, úgy azt javaslom, hogy vizsgáltassa meg állatorvosal az esetleg háttérben meghúzódó betegség felismerése és kezelése végett. Az étvágyat nagy mértékben serkentik a vitamin- és ásványianyag-kiegészítő készítmények, szükség esetén injekciós formában adva, amelyben állatorvos szintén tud segíteni.