346. Degum hőgutát kapott
Vidám történetet ígértem, de ez most nem lesz az. Csipike sajnos nem élte túl a nyári nagy hőséget. Amikor hazahoztam az állatorvostól, már csak pihegett.
Vidám történetet ígértem, de ez most nem lesz az. Csipike sajnos nem élte túl a nyári nagy hőséget. Amikor hazahoztam az állatorvostól, már csak pihegett.
A madárkák teljes gőzzel randalíroznak: ha jól értelmezem a helyzetet, Csipike repülni akarja tanítani Csupikát.
Megunva az újabban rendszeressé vált esti cirkuszokat, madárkáim kaptak még egy "rendes" hintát a kalitkába - fából készültet, nagyot. Olvasónk papagájblogja.
A kutyáknál és a többi háziállatnál máshogy jelentkeznek az allergiás tünetek, mint az embereknél. A kutyák nem prüszkölnek, nem folyik az orruk, hanem bőrükön érzik a problémát. A viszkető pontokon - általában a farkuk tövénél - tarra vakarják, rágcsálják magukat, legrosszabb esetben gennyes sebek is kialakulhatnak.
Tigrisek a felhőkarcolók között? A Vadon munkatársai tanulmányúton jártak New York állatkertjeiben. Most kiderül, hogy milyenek a világ vezető állatkertjei!
- Azt gondolom, hogy a leírtak mind a macska természetes viselkedésének eredményei. - Amennyiben figyelembe veszik a macska jövőbeli tartási körülményeinél a történteket, ivartalaníttatják és alávetik egy agresszivitás csökkentését célzó terápiának, akkor a vissza vétel lenne a kevésbé rossz megoldás. - Meggyőződni erről nem lehet, csak mindent megtenni azért hogy ne ismétlődjön meg.
Vakaródzást, és szőrhullást macskáknál nagyon sok dolog okozhat. Ilyen lehet pl. bolhaekcéma, allergia, rühösség, gennyes bőrgyulladás stb. A kiváltó ok kiderítéséhez mindenképp állatorvosi vizsgálatra lesz szükség. Addig is a gyerekek inkább ne simogassák a cicát, mert lehet emberre fertőző kórok is. Lévai Péter www.kisallatdoki.hu
A fertőző májgyulladás (Rubarth-kór) elsősorban fiatal állatokra nézve veszélyes, gyakran halálos kimenetelű betegség. Idősebb korban gyakran tünetmentes lefolyás van. A betegséggel manapság ritkán találkozunk, mert a "kombinált" oltás ezt az alkotórészt is tartalmazza, így az oltottság következtében ritka a megbetegedés. A biztonság kedvéért hasznos lehetne néhány kiegészítő vizsgálatot is végezni (vérvizsgálat, röntgen, ultrahang). Nem árt, ha gondolnak más típusú máj-, vese-, ill. szív eredetű betegségre, vagy daganatra is.
A műtét javasolt időpontja a tüzelés után 1,5 hónaptól a következő tüzelés előtti 3-4 hétig tartó periódus. A szakszerű ivartalanítás kutya esetén a petefészkek és a méh együttes eltávolítását jelenti. A műtét után 10-14 nappal vesszük ki a varratokat, ennyi idő alatt a seb biztosan begyógyul. Gallért csak szükség esetén kell viselnie a kutyusnak (akkor azonban varratszedésig). Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Amennyiben a fekete foltok hirtelen jelentek meg, javaslom forduljon állatorvosához, hogy megvizsgálhassa!