3516. Demény, a kötsög: egy magyar kutyainfluenszer nem mindennapi élete
Január 28-án el kellett altatni Deményt, a kötsög vizslát, aki az ország egyik első kutyainfluenszere volt.
Január 28-án el kellett altatni Deményt, a kötsög vizslát, aki az ország egyik első kutyainfluenszere volt.
Az éjszaka sötétje, az autó fényszóróinak vakító fénye és a gyorsan változó forgalom mind-mind növeli az állatok számára a veszélyt. Az állatok érzékszervei nem mindig képesek megbirkózni ezekkel a körülményekkel.
A kutyák természetüknél fogva hűséges társak, de bizonyos fajták különösen erősen kötődnek gazdájukhoz. Mutatjuk melyek ezek!
A búvárszivattyúk évtizedek óta megbízható társai mind a háztartásoknak, mind az iparnak; de vajon meddig számíthatunk rájuk? Ez az a kérdés, amely gyakran felvetődik, főleg, ha hosszú távú befektetésről beszélünk.
Az ipari folyamatok energiafogyasztása meghatározó szerepet játszik a globális energiafelhasználásban. Bizonyos iparágak ökológiai lábnyoma meglehetősen magas, így az energiahatékonyság javításával nemcsak a költségek csökkenthetők, de hozzájárulhatunk a fenntartható fejlődéshez is.
Szia! A nyuszik körmét is lehet vágni, de óvatosan. Ha fehér vagy világos színű a nyuszid akkor a bőre rózsaszín a körme fehér, átlátszó. Ha fény felé fordítod látod benne a hús részt abban nem szabad belevágni ,mert az fájdalmas. Előtte kell lecsippenteni körömcsipesszel. Ha a nyuszi sötét szőrű akkor viszont nehezebb. A bőre sötét és a köröm is fekete. Így is látni a benne futó húsrészt fény felé fordítva, de nagyon csalóka. Elsőre én azt ajánlanám, hogy vidd el egy kozmetikába. Ott egy perc alatt levágják és meg is mutatják hogyan kell.:) Sok sikert
Kedves Gazdi, no igen, a szokásos kérdés :) kell-e a magányos pati mellé társat venni, íme a válasz: Már gazdái vagyunk egy nagy patkánynak ("A") jó ideje, de sajnáljuk szegényt, hogy annyira egyedül van. Nem mindig a legjobb döntés egy már magányhoz szokott patit "összezavarni" egy fajtárssal, de hosszú távon kétségtelenül a legegészségesebb. Természetesen minden ember egy kicsit hiú, és ha már új patkány, akkor legyen kölyök ("B"). Ám legyen, de tudnunk kell, hogy a kölyöknek nem a legizgalmasabb társ egy idősebb patkány. Az is kétségtelen azonban, hogy a kis kölyök fel fogja dobni az idősebbet, még egy kis játékos bunyózásra is kapható lesz. :)Akkor hát lássuk, hogyan is kezdjünk hozzá.Nemes egyszerűséggel tegyük be "A" mellé az új kicsit. - DE! Előtte vegyük ki "A"-t a ketrecből, és hagyjuk egy kicsit "B"-t szaladgálni a ketrecben. - Ezek után vegyük ki "B"-t, tegyük vissza "A"-t, és várjunk pár percet. - Miután gondosan körbeszaglászott eredeti patkányunk, és felkészítettük az új jövevény feltűnésére, eresszük össze őket a ketrecben. Lehetőleg ha emeletes a ketrecünk, akkor ne ugyan azon az emeleten engedjük be "B"-t, mint ahol "A" tartózkodik.Az esetek 90%ában néhány perces szaglászás, és kergetőzés után együtt fognak enni, aludni.Ha nem így történik, akkor sem kell megijedni, előfordulhat némi bunyó, de többnyire nem véresen komoly. Amolyan "én vagyok a főnök, megértetted?" verekedések ezek, amiket két nagy nyeléssel kell elintézni, és kibírni, hogy nem választjuk szét őket. Valószínűleg "A" hamar átveszi "B" felett a főnökséget, és elrendeződik minden hosszú időre.Na és a maradék 1%…Itt előfordulhat nagyon komoly harc, ezzel lesz a legtöbb gondunk. Ennél az eshetőségnél nagyon oda kell figyelnünk! - Kerüljenek két külön ketrecbe, amik összeérnek, vagy legalábbis nagyon közel vannak egymáshoz, hogy érezhessék egymás szagát. Naponta cseréljük meg őket. Tehát "A" ketrecébe kerüljön át "B", és fordítva. - Naponta többször (lehetőségünkhöz mérten) próbáljuk meg egy semleges területen összeengedni őket. - Ha már így megszokták egymást, akkor megpróbálhatjuk ismét összeengedni őket a ketrecben, de nem ám akárhogyan! - Ki kell előtte teljesen fertőtleníteni, szagtalanítani a ketrecet, minden berendezéstől megszabadítani, hogy csak az üres ketrec várja a két patekot. - Fürdessük meg mind a kettőt, majd tegyük be őket, és árgus szemekkel figyeljünk.Ha egy kis csipogás lesz, avval nem kell törődni, de ha nyakukat törve elkezdenek kergetőzni, akkor vegyük ki újra valamelyiket, és folytassuk az előző módszert, amíg nem válik ez be.
Kedves Pilla, Sajnos bármit is tesz meg az ember, 25 liter nem alkalmas 25 centisre növő halak tartására, legyen szó akárcsak ivadék méretről is. Az úszók bevérzése a vízminőségre vezethető vissza, amely ekkora helyen, ilyen nagy és gyors emésztésű halaknál nem tartható fenn egykönnyen. Javaslom egy 120-150literes akvárium beszerzését, megfelelő szűrővel és a tünetek maguktól elmúlnak.
- Azért kezdi nyalogatni, mert mivel Ön kb. a kutyával azonos szintre leereszkedett, ezért számára ez egy megadó, alárendelt kifejezési forma, de ami egyben ellentmond annak, hogy a játékot Ön birtokolja. Tehát az ebben lévő ellentmondás: a játék "elkérés" egy hirtelen a kutyával azonos szintre süllyedő gazditól együttesen eredményezi a kutya viselkedését. - A dörgölőzés és a vizelet jelölés próbálkozás annak a jele, hogy az adott helyzetben a kutya ki akarja fejezni a birtoklási hatalmát, a dominanciáját, a magasabb rendűségét.
Kedves Magdolna! Az allergia valószínű, de általában nem csak táplálékra érzékenyek, hanem egyéb dolgokra is pl. virágpollenek, gombaspórák, poratkák stb. Jó lenne ezt vérből történő megahtározással tisztázni. Akkor lehetne oki kezelést adni neki, mellékhatásoktól menteset. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu