3516. Demény, a kötsög: egy magyar kutyainfluenszer nem mindennapi élete
Január 28-án el kellett altatni Deményt, a kötsög vizslát, aki az ország egyik első kutyainfluenszere volt.
Január 28-án el kellett altatni Deményt, a kötsög vizslát, aki az ország egyik első kutyainfluenszere volt.
Az éjszaka sötétje, az autó fényszóróinak vakító fénye és a gyorsan változó forgalom mind-mind növeli az állatok számára a veszélyt. Az állatok érzékszervei nem mindig képesek megbirkózni ezekkel a körülményekkel.
A kutyák természetüknél fogva hűséges társak, de bizonyos fajták különösen erősen kötődnek gazdájukhoz. Mutatjuk melyek ezek!
A búvárszivattyúk évtizedek óta megbízható társai mind a háztartásoknak, mind az iparnak; de vajon meddig számíthatunk rájuk? Ez az a kérdés, amely gyakran felvetődik, főleg, ha hosszú távú befektetésről beszélünk.
Az ipari folyamatok energiafogyasztása meghatározó szerepet játszik a globális energiafelhasználásban. Bizonyos iparágak ökológiai lábnyoma meglehetősen magas, így az energiahatékonyság javításával nemcsak a költségek csökkenthetők, de hozzájárulhatunk a fenntartható fejlődéshez is.
A korai kölyökhalálnak számos oka lehet sajnos nagyon hasonló tünetekkel. A burok nélküli születés önmagában nem olyan nagy baj, itt a gond inkább az, hogy hamar levált már a placenta és így oxigénhiányosak lettek, és levegőt vettek a szülőútban. Lehet, hogy nagyon elhúzódott az ellés, bár az, hogy valamennyi magzatvíz kerül a légutakba, az még nem olyan nagy baj, hiszen onnan jó részük fel is szívódhat. Természetesen először ki kell zárni a fertőző eredetű elhullást (kórbonctan, kórszövettan), és ha ilyen gond nincs, akkor lehet a következő ellésnél a tolófájásokat serkenteni, minél rövidebbre kormányozni az ellést. Ha kell, császármetszést alkalmazni. Van olyan, hogy csak ez menti meg a kölykök életét.
A kismadár a kalitkájában érzi magát a legnagyobb biztonságban. Valószínű, hogy soha vagy nagyon ritkán volt kiengedve, ezért megy azonnal vissza. Türelemmel, kitartással legyél a madár felé, bízd rá a döntést, hogy mikor akar kijönni. Amikor ki szeretnéd engedni, nyisd ki a kalitka ajtaját és várd meg, amíg rászánja magát. Előbb-utóbb felbátorodik és el fogja hagyni a helyét! Nimfapapagájok ivarmeghatározása: Hím: színe nagyrészt szürke, különböző árnyalatokkal, feje sárga, hatalmas vörösessárga fülfolttal, bóbitája sárga, szárnya mentén fehér. Nőstény: feje halvány szürkéssárga, fülfoltja halványabb színű, a hát alsó része, a farok felső része és a farok fehér keresztcsíkos. Fiókák: a fiatal állatok a nőstényre hasonlítanak; a nem meghatározása a fiatalok vedlése előtt szinte lehetetlen.
Az akácfa ága szálkásan törik, ami sérülést, okozhat, nem beszélve a kéregben található anyagokról, amik ténylegesen károsak lehetnek a kis állatra. Szívesebben javasolnám alma-, cseresznye- vagy meggyfa ágait. Állatkereskedésekben lehet is kapni ehhez hasonló rágófákat.
Nagyon fontos tisztázni, mi számit diétának és mi a nyúl helyes táplálása. Első és legfontosabb, hogy nem mindig az a jó a nyúlnak, amit enni szeret. A helyes táplálás a következő: a táplálék nagy részét a friss, aromás széna tegye ki, amely mindig legyen a nyuszi előtt. Ugyanígy friss vízre is mindig szüksége van. Zöldséget és gyümölcsöt csak naponta 2-szer adjunk neki, mégpedig annyi mennyiségben, amit fél óra alatt meg tud enni. Magkeverékből a napi adagja egy mokkáskanál. Tilos adni a száraz kenyeret, és mindenféle nyalánkságot. A diéta során széna, alma és répa javasolt. A nyulaknál a lágy bélsár ürítése normális, amit ők elfogyasztanak. Elképzelhető, hogy most is erről a lágy bélsárról van szó, csak a nyuszi most nem eszi ezt meg. Ha pár nap szigorú diéta után sem javul a helyzet, vagy éppen romlik, azonnal állatorvoshoz kell fordulni.
Az orvosi szakmában sohasem lehet biztosat mondani. Tapasztalataink alapján nagyon sok jó és hatásos daganat ellenes szer létezik, amelyek a daganatok növekedését csökkenthetik, esetleg meg is állíthatják. Ugyancsak nagyon jó immunerősítő szereket is forgalmaznak az állatgyógyászatban, nem is beszélve a homeopátiás készítményekről. Ha szeretne többet megtudni a készítményekről, hívja a rendelőnket a 06 1 240 9780-as telefonszámon.