3516. Demény, a kötsög: egy magyar kutyainfluenszer nem mindennapi élete
Január 28-án el kellett altatni Deményt, a kötsög vizslát, aki az ország egyik első kutyainfluenszere volt.
Január 28-án el kellett altatni Deményt, a kötsög vizslát, aki az ország egyik első kutyainfluenszere volt.
Az éjszaka sötétje, az autó fényszóróinak vakító fénye és a gyorsan változó forgalom mind-mind növeli az állatok számára a veszélyt. Az állatok érzékszervei nem mindig képesek megbirkózni ezekkel a körülményekkel.
A kutyák természetüknél fogva hűséges társak, de bizonyos fajták különösen erősen kötődnek gazdájukhoz. Mutatjuk melyek ezek!
A búvárszivattyúk évtizedek óta megbízható társai mind a háztartásoknak, mind az iparnak; de vajon meddig számíthatunk rájuk? Ez az a kérdés, amely gyakran felvetődik, főleg, ha hosszú távú befektetésről beszélünk.
Az ipari folyamatok energiafogyasztása meghatározó szerepet játszik a globális energiafelhasználásban. Bizonyos iparágak ökológiai lábnyoma meglehetősen magas, így az energiahatékonyság javításával nemcsak a költségek csökkenthetők, de hozzájárulhatunk a fenntartható fejlődéshez is.
A problémájukra már évek óta van megfelelő gyógyszeres megoldás, őszintén szólva nem is értem, a kollégám miért nem javasolta már eddig is? A gyógyszer neve INCURIN tabletta, szintetikus ösztrogén pótlás, az ivartalanított szukák inkontinenciájának kezelésére találták ki. Naponta kell adni, de a hatása nagyon jó, szinte 100%-osan megszünteti a vizeletcsöpögést. Viszont receptköteles, tehát mégis fel kell keresnie egy állatorvost ahhoz, hogy felirassa!
Sajnos nem derül ki a kérdésből, hogy mennyi idős a kiscica. Átlag 7-8 hétig szopnak megfelelő táplálás mellett is. Mindenképpen javasolnám pár napra a teljes elkülönítését, hogy ne járjon rá a mamára nassolni és akkor leáll a tejtermelés. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Mindenekelőtt jó lenne állatorvosnak megmutatni az állatot, nincs-e olyan betegsége (bőrelváltozása, pl. gyulladás, váladékozás, vagy csupán higiéniai probléma), amely vonzó lehet a legyek számára. Mert elsősorban az ilyen alapbajt kell(ene) kezelni. A legyek, egyéb rovarok távol tartására többféle készítmény is igénybe vehető - ennek kiválasztásában is segíthet a kezelő állatorvos. Ezek közül az egyik legártalmatlanabb az "Insecticide 2000", mely az állat lepermetezését követően néhány napig védelmet adhat a zaklató legyekkel szemben is. (A szer melegvérűekre ártalmatlan, használat előtt alaposan felrázandó.)
Mivel a nyuszik kíváncsiak és szeretnek mindenfélét megkóstolni, ezért elég nehéz feladat. Az ecet szagát nem szeretik,de ezzel inkább a wc-re szoktatás oldható meg, mivel folyékony állaga miatt nehezen kenhető felületekre. Nekem rágás ellen az vált be,ha valami mást kínálok fel a nyuszinak. pl. wc papír karton gurigáját. Ezzel ugyanis nagyon jól el tudnak szórakozni.
Mindenekelőtt már az elején szeretném tisztázni, hogy szó nincs arról, hogy csak a felsorolt táptípusok lennének megfelelőek a kutyák etetésére. Az olcsóbb árfekvésű tápok között is sokféle van, melyeket gond nélkül lehet etetni. Sajnos az állattartók között gyakran terjednek mendemondák, legendák a tápokkal kapcsolatban, azonban ezek gyakorlatilag minden alapot nélkülöznek. Kétségtelen, hogy a különböző tápok között nagy különbségek lehetnek minőségben, melyet többé-kevésbé tükröz azok beszerzési ára is. De így van ez az emberi élelmiszerek esetében is. A drágábbakat nem mindenki tudja megfizetni, de ez nem jelenti azt, hogy az olcsóbbak alkalmatlanok lennének fogyasztásra. Manapság a tápok rendszeres (több lépcsős) ellenőrzésen mennek keresztül (gyártói saját ellenőrzés, hatósági ellenőrzés). A házi koszt etetés hozzáértést, szakértelmet (és persze sok munkát) igényel. Sajnos még kellő szakértelemmel sem mindig sikerül megfelelő minőségű, összetételű eleséget összeállítani, mert a felhasználásra kerülő alapanyagok beltartalmi értéke változó. Ilyenkor elkerülhetetlen a különböző kiegészítők (ásványi anyagok, vitaminok) megfelelő adagolása. Fentiekre tekintettel valójában nem lehet e fórumon egyszerű és nagyszerű receptúrát ajánlani, hiszen könyvtárnyi irodalma van a "mit és hogyan etessünk" témának. Nemrég megjelent egy igen hasznos, közérthető, olvasmányos szakkönyv, amely igen hasznos segítője lehet azoknak, akik mélyebben érdeklődnek a kutyák táplálása iránt, és a házi koszt etetéssel kapcsolatban is értékes tanácsokkal szolgál. A könyv szerzője: dr. Fodor Kinga, címe: Mit egyen a kutyám?