351. A patkányirtó a kutyára is veszélyes méreg!
Az egyik kisállatklinika vezetője egy igen gyakori probléma kapcsán mesélte el a következő esetet: "Egy páciensünk egy este hozta be hozzánk keverék kiskutyáját, Bubut...
Az egyik kisállatklinika vezetője egy igen gyakori probléma kapcsán mesélte el a következő esetet: "Egy páciensünk egy este hozta be hozzánk keverék kiskutyáját, Bubut...
Nem minden négylábú számára felhőtlen kaland a kocsikázást. Sok kutya kimondottan nyugtalan, némely kutyák egyenesen pánikolnak az autókázás során. A félelem és az értetlenség remegést, hányást is okozhat kedvenceinknél.
Histiocytoma a bármilyen életkorú kutyánál megjelenhet. Többnyire a fejen lehet észrevenni, de más testrészeken is előfordulat. A histiocytoma az egyik leggyakoribb daganatos betegség a három év alatti kutyusoknál.
A limfoszarkóma gyakori limfocita a rákos kutyáknál, és előfordulhat a nyirokcsomókban, a lépben, a májban és egyéb szervekben. A daganat lehet rosszindulatú, és ha nem kezelik, magas halálozási arányhoz vezethet. A kemoterápiás kezelés nagyon sikeres volt, hónapokkal és évekkel meghosszabbíthatja esetenként a kutya életét.
A görények rendkívül hajlamosak a stresszre és a hőgutára. Szervezetük összeomolhat és elpusztulhatnak, ha a testük 10 percig túl magas hőmérsékletnek van kitéve. A hőguta maradandó károsodást okozhat a vadászgörény belső szerveiben, ezért azonnali állatorvosi segítségre van szüksége.
Én semmiféle varratot nem látok a sebben, de a seb így is képes összeforrni csak arra kell ügyelni, hogy ne nyalogassa, és ne tudjon szennyeződni. El kell különíteni a többiektől és legalább 1 hétig még hordania kell a műtéti gallért. A fertőződés elkerülése miatt naponta fertőtleníteni kell Betadine-nal. Gond akkor van, ha a seb elfertőződik és váladékozni kezd. A seb egyébként fájhat ezért némi fájdalomcsillapító sem ártana. Mire kell figyelni, ha megműtik kedvencünket Kutya az állatorvosnál: mi történik a műtét után?
Kedves Kérdező! Nem tudok mást válaszolni, mint azt, hogy néha a szteroidokra is (nagy) szükség van egyes kórképek kezelésében. Tudomásul kell(ene) venni, hogy ha nem lennének a szteroidok, sokféle betegség nem lenne eredményesen kezelhető! Ha a beteg állapota azt indokolja, akkor bizony ezt a "fegyvert" is be kell vetni! És itt nem arról van szó, amikor a szteroid kezelést egy sor más betegségnél feleslegesen alkalmazzák! Szóval, szerintem ne ódzkodjon ettől, az Ön félelmétől a kutyája élete függhet! Tudj meg többet a babéziózisról >> Ezek a kullancs okozta babáziózis tünetei kutyáknál
A tünetet okozhatja fizikai behatás és fertőzés is. Az ülőrudakat érdemes lenne kicserélni eltérő vastagságú, nem túl durva kérgű 1-2cm átmérőjű ágakra. Például fűzfaágra. A madár talpát a házipatikában általában megtalálható Bepanten kenőccsel kellene naponta két alkalommal bekenni. Ha 2-3 nap után nincs javulás, állatorvost kell felkeresni pontos diagnózis felállítása céljából.
Őszinte válaszom, hogy ez egy amolyan patthelyzet! De! A fogkövek eltávolítása (szerintem) azért nem egy műtét, bár ahhoz, hogy ezt rendesen el lehessen végezni, a kutya enyhe altatása valóban szükséges. De ez sem kivitelezhetetlen, ha kellően odafigyelnek rá az altatásnál. Esetleg előtte érdemes egy vérvizsgálatot elvégeztetni és megnézetni néhány enzim értékét (főleg a májműködésre tekintettel), és ha jók az eredmények, szerintem nem kellene ettől annyira félni!
Kedves érdeklődő! Sajnos tenyésztőként én nem tudok egyebet javasolni ilyen esetben, mint az állatorvosi kezelés. Hasonló tüneteknél valóban antibiotikumos kezelést szoktak alkalmazni. A sünökhöz értő állatorvosok országos listáját a Tüskeböki tenyészet oldalán megtalálhatja.