351. A lótartás kulisszatitkai - videón
Kukla Miklós videón mutatja be, mire való a pataszeg és kiderül az is, hogy mi fán terem a tüdőkopogtató vagy a fogköszörű.
Kukla Miklós videón mutatja be, mire való a pataszeg és kiderül az is, hogy mi fán terem a tüdőkopogtató vagy a fogköszörű.
Ha külföldre megyünk nyaralni kedvencünkkel, nem árt előre érdeklődnünk, hogy milyen speciális betegségek leselkednek ránk. Kukla Miklós megmondja.
Miért tiltja tábla egyes helyeken a kutyasétáltatást? Mi történik, ha a gazdit mégis rajtakapják? Ha tiltás van, miért nincs sétáltatásra kijelölt terület? Jó lenne megtudni!
Elfogult gazdiként nehéz megállapítani, hogy kutyánk testsúlya optimális-e, vagy lassan olyan kövér lesz, hogy gurul. Kukla Miki mutat egy egyszerű trükköt, amivel ez gyorsan megállapítható!
Megjelent egy új kutyás lap, Kutyatár néven – a postaládákban. A Pedigree kutyatápot népszerűsítő kiadványt postán kapják azok, akik korábban részt vettek az eledel forgalmazójának nyereményjátékain.
Tudni kéne mit és mennyit kap? Vér laborvizsgálat is fontos lenne. Forduljon állatorvoshoz,hogy ki tudják vizsgálni a kutyát!.
Kedves Kérdező El kellene vinni a tengerimalackát egzotikus végzettségű szakállatorvoshoz. A leírt tünetek alapján lehet gombásodás, vagy atka is, viszont a kezelési mód másmilyen. Az orvos gombásodásra krémet fog ajánlani, atkásságra vagy cseppenteni fognak, vagy szurit kap, attól függően mennyire súlyos az állapot. Mivel ezek fertőzőek, így a társát is kezeltetni kell. Valamint a lakóhelyüket fertőtleníteni: Ketrecet kimosni ecettel, forró vízzel és minden berendezési tárgyukat is átmosni.
Szoptatáskor az anyamacskát nem ajánlott ivartalaníttatni de szerencsére ilyenkor nem is lesz vemhes. A kölykök leválasztása után azonban rövid időn belül kész újra a párzásra ezért ekkor már erősen ajánlott. Mikor kell a macskát ivartalanítani?
Kedves Nikoletta! Az MDR-1 gén mutációs témáról itt olvashat egy nagyon alapos és jó írást: http://kutya.hu/Cikk.aspx?id=7458 Az írásban olvasható információk közül én egyet idéznék be a kérdésével összefüggésben: "Felmerült, hogy tüneteket okozhatnak olyan hétköznapi, rendszeres használatban lévő féreghajtók és külső élősködők elleni spot-on készítmények is, melyek ivermectin származékokat tartalmaznak. Tapasztalatok szerint azonban ezek alkalmankénti használata nem okozhat halált vagy maradandó károsodást még a legérzékenyebb kutyáknál sem. A gyógyszergyártó cégek kötelesek a tájékoztatókon, használati utasításokon feltüntetni minden várható mellékhatást (egyéb figyelmeztetést), így ez alapján tudjuk szelektálni a készítményeket. A kerülendő gyógyszerek listája folyamatosan bővül, a legfrissebb listát az Interneten rendre közzéteszik." Vagyis, ha a kapható sokféle bolha és kullancsellenes szerek vásárlása előtt alaposan elolvassa a kiválasztott készítményhez adott tájékoztatót, akkor igen nagy valószínűséggel meg tudja előzni az esetleges problémát. Ma már nagyon sokféle készítmény kapható, ezek között biztosan tud majd találni olyat, ami jól használható lesz, és nem okoz semmi bajt sem a kutyának!
Kedves Reni! Igen, valószínûleg èrdemes lenne nyuszikhoz értô állatorvosnak megmutatni a nyuszi szemét. Üdv Meier Krisztina