356. Rágcsáló-Aggastyánok
A hobbiállatként tartott rágcsálók sajnos rövid életűek. Van azonban néhány tanácsunk, amivel megédesíthetjük öregkorukat.
A hobbiállatként tartott rágcsálók sajnos rövid életűek. Van azonban néhány tanácsunk, amivel megédesíthetjük öregkorukat.
A sunyítás a lovaknál fenyegetés. Azt jelenti: "Nem látlak szívesen, és ha közelebb jössz, fontolóra veszem, hogy megharapjalak!"
A ló ápolása külön rituálé: a gyökérkefe, porkefe, és a patatisztító pedig a szertartás eszközei. Lehet ebben valami izgalmas, mert rengetegen kapnak hozzá kedvet. Összeszedtük a legfontosabbakat.
Macskatartókként többször megfigyelhettük, hogy a kedvencünk a mellső lábaival nyomkodja például a takarót, a karmát kicsit kieresztve. A mozgássort, amely akár tíz percig is eltarthat, rendszerint dorombolás és esetenként a gazdához való dörgölőzés kíséri.
Kezdő madárpóktartóknak is ajánlott. Nagyon gyors, de jó természetű és nagyon mutatós is, mert a teste fémes sötétkék, a lábvégein (tarsus) pedig rózsaszín papucsok találhatók, ami - ha nem is teszi egy tündérmese főszereplőjévé, de mindenképp elkülöníti a fajától.
Megszúrhatta a száját vagy talán lenyelhetett a tüskéjéből, ami végzetes lehet, ha a bélbe került. Minél hamarabb el kellene vini kivizsgálásra.
Kedves gazdi, Javasolt egy részletes laborvizsgálat, neurológiai vizsgálat és EEG, mely választ adhat a kérdésekre., nincs-e valamilyen szervi probléma a görcsök hátterében. A szuka kutyánál (nem írta, hogy milyen nemű) ajánlott az ivartalanítás, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok. A rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jellegűek voltak, volt-e valamilyen előzményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Őket ajánljuk, szakértők a témában: Epilepsziás Kutyákért Alapítványérdemes minél hamarabb elvinni a kutyust hozzájukhttp://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/ Cikkek az epilepsziáról:Kutyaepilepszia: alapvető tudnivalók >>Kutyák epilepsziás működészavarairól >>Hogyan kezeljük kedvencünk epilepsziáját? >>Alkalmi rohamok vagy valódi epilepszia - Mi a különbség? >>Öröklött vagy szerzett epilepszia? >>
Ha a nőstény teknős nem talál megfelelő helyet tojásainak lerakására, vagy a tojásrakás közben megzavarják, akkor magában tarhatja a tojásait. Ha ez a visszatartás sokáig tart, akkor a teknős megbetegedéséhez, vagy akár elpusztulásához is vezethet. Anőstény évekig apetevezetékében tarthatja a spermiumot, és maga dönti el, hogymikor tekmékenyíti meg vele a tojásait. Egy nőstény már az előző párjától is megtermékenyülhetett, és anélkül is lerakhatja tojásait, hogy egy hímmel kapcsolatba került volna. Ez azt jelenti, hogy a tojásvisszatartás akkor is előfordulhat, ha a nőstényt egyedül, vagy más nőstényekkel tartjuk együtt. Tojásrakás előtt a nőstény már nyugtalanná válik, ami nem tart egész napon keresztül, de mégis észrevehető.Ha a tojásvisszatartás sokáig elhúzódik, vagy a teknős nagyon közömbössé válik a külvilág ingereire, akkor vigyük el állatorvoshoz. Fontos megjegyezni azonban, hogy nem csak a tojásvisszatartás okozhat ilyen tüneteket. Néha egyéb betegségek, például szorulás/ bélsárpangás is, hasonló módon jelentkezhetnek. Mindenképpen ajánlott az állatorvos felkeresése!! Őket ajánljuk, amelyik közelebb van Önhöz: http://11.kerulet.ittlakunk.hu/holmi/szolgaltatas/graf-doktor-allatorvosi-rendeloje http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/exo-pet-allatgyogyaszati-centrum/323/ http://www.univet.hu/hu/betegellatas/klinikak/egzotikus-allat-es-vadegeszsegugyi-tanszek-klinikaja/
Kedves Gazdi! A területről bőrkaparék mintát kell vetetni és megnézni, hogy milyen kórokozó okozta az elváltozást. Csak így szabad kezelni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Gazdi! Az étvágytalanság, elesettség, levertség számos betegség tünete lehet. Elengedhetetlen egy alapos állatorvosi vizsgálat, és egy részletes körelőzmény annak érdekében, hogy közelebb kerülhessünk a valódi okhoz. Mihamarabb el kellene vinni a kiscicát állatorvoshoz!