356. Rágcsáló-Aggastyánok
A hobbiállatként tartott rágcsálók sajnos rövid életűek. Van azonban néhány tanácsunk, amivel megédesíthetjük öregkorukat.
A hobbiállatként tartott rágcsálók sajnos rövid életűek. Van azonban néhány tanácsunk, amivel megédesíthetjük öregkorukat.
A sunyítás a lovaknál fenyegetés. Azt jelenti: "Nem látlak szívesen, és ha közelebb jössz, fontolóra veszem, hogy megharapjalak!"
A ló ápolása külön rituálé: a gyökérkefe, porkefe, és a patatisztító pedig a szertartás eszközei. Lehet ebben valami izgalmas, mert rengetegen kapnak hozzá kedvet. Összeszedtük a legfontosabbakat.
Macskatartókként többször megfigyelhettük, hogy a kedvencünk a mellső lábaival nyomkodja például a takarót, a karmát kicsit kieresztve. A mozgássort, amely akár tíz percig is eltarthat, rendszerint dorombolás és esetenként a gazdához való dörgölőzés kíséri.
Kezdő madárpóktartóknak is ajánlott. Nagyon gyors, de jó természetű és nagyon mutatós is, mert a teste fémes sötétkék, a lábvégein (tarsus) pedig rózsaszín papucsok találhatók, ami - ha nem is teszi egy tündérmese főszereplőjévé, de mindenképp elkülöníti a fajától.
Ha puha a páncél akkor sérülékenyebb és nehezebben védekezik a gombás betegségek ellen. Nehéz így megmondani hogy mi lehet, látnia kell profi állatorvosnak. A puha páncél legtöbbször valamilyen tartási hiba következménye. A legnépszerűbb hüllőfajok is igénylik a jólétükhöz szükséges környezetet és táplálékot, ha ez nincs meg akkor a gyógykezelés sem segít. Ellenőrizze hogy a fajnak megfelelő körülmények rendben vannak-e és nézesse meg az állatot orvossal aki célzott kezelést tud adni.
Kedves Gazdi! A kutyus további laboratóriumi kivizsgálást igényel. A felmerült tünetek mögött sok minden megbújhat (fehérvérűség, nyirok daganat, egyéb vérélősödő, autimmun kórképek stb.) Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A leírt tünetek és panaszok alapján nekem azért más lehetőségek is eszembe jutnak, amelyeket persze egy alapos betegvizsgálatokkal kell tisztázni. Nem lennék meglepődve, ha a kutyájának súlyos veseelégtelensége állna a háttérben. Mielőbbi alapos kivizsgálást javasolnék, benne vérvizsgálatokkal is.
Abban, hogy a műtét nem tartott sokáig, és hogy lehetett őket hazavinni, nincs semmi különös, ez nem egy akkora nagy beavatkozás, hogy emiatt sokáig ott kellene őket tartani. Az már más kérdés, hogy a seb nem szép. Ezt mindenképpen meg kellene mutatni a műtétet végző állatorvosnak. Nem baj, ha nem volt ez megbeszélve, keressék őt meg és mutassák meg a kutyák sebét neki.
Kedves Gazdi! Leveléből nem derül ki, hogy a cica homlokán levő tályog a bőr alatt található, vagy a homloküregben ... (?) Ugyanis egy esetleges alternatív kezelés szempontjából egyáltalán nem mindegy! Azután: van-e összefüggés a tályog és a macskanátha között ... (?) Mikor kezdődött a betegség?, milyen tünetekkel járt?, milyen a cica általános állapota?, stb.; - ilyen és hasonló kérdések megválaszolása feltétlenül szükséges a további kilátások és teendők meghatározásához! Javaslom, hogy keressen fel egy alternatív gyógymódokkal (is) foglalkozó állatorvost, aki egy részletes állapotfelmérés után fogja csak tudni, hogy mivel és milyen mértékig tud segíteni a cicán. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos