356. Rágcsáló-Aggastyánok
A hobbiállatként tartott rágcsálók sajnos rövid életűek. Van azonban néhány tanácsunk, amivel megédesíthetjük öregkorukat.
A hobbiállatként tartott rágcsálók sajnos rövid életűek. Van azonban néhány tanácsunk, amivel megédesíthetjük öregkorukat.
A sunyítás a lovaknál fenyegetés. Azt jelenti: "Nem látlak szívesen, és ha közelebb jössz, fontolóra veszem, hogy megharapjalak!"
A ló ápolása külön rituálé: a gyökérkefe, porkefe, és a patatisztító pedig a szertartás eszközei. Lehet ebben valami izgalmas, mert rengetegen kapnak hozzá kedvet. Összeszedtük a legfontosabbakat.
Macskatartókként többször megfigyelhettük, hogy a kedvencünk a mellső lábaival nyomkodja például a takarót, a karmát kicsit kieresztve. A mozgássort, amely akár tíz percig is eltarthat, rendszerint dorombolás és esetenként a gazdához való dörgölőzés kíséri.
Kezdő madárpóktartóknak is ajánlott. Nagyon gyors, de jó természetű és nagyon mutatós is, mert a teste fémes sötétkék, a lábvégein (tarsus) pedig rózsaszín papucsok találhatók, ami - ha nem is teszi egy tündérmese főszereplőjévé, de mindenképp elkülöníti a fajától.
Ha felmerül Önben a daganatos betegség gyanúja, akkor legjobb, ha állatorvosához fordul, aki alapos kikérdezés után megvizsgálja, majd célzott kiegészítő vizsgálatokat javasol, mint a biopsziás mintavétel, aspirációs citológiai mintavétel, a CT, SPECT/CT vagy scintigráfiás vizsgálat, amely alátámasztja vagy kizárja a daganatos betegséget.
SzemkidülledésEz a szemgolyó kidülledésével járó betegség csúnya látvány. Általában nem ragályos és éppoly gyorsan elmúlhat, amilyen hirtelen meg jelent. • A tünetek: A halaknak, melyek ebben a betegségben szenvednek, az egyik vagy mindkét szeme kimered, kidülled. A tünetet általános rossz állapot kíséri. A halak ilyenkor alig esznek. A szemkidülledés a hasvízkór melléktünete is lehel. • Az okok: Okozhatja vírus, baktérium és parazita egyaránt. A betegség megjelenéséért gyakran a vízminőség a felelős. • Kezelés: Sajnos nem létezik egyetlen hatásos kezelés sem, kivéve ha bakteriális a fertőzés, mert akkor antibiotikummal eredményes lehet. A legjobb ilyenkor elkülöníteni a beteg halakat, s nem árt ellenőrizni a víz minőségét sem
Nyugodtan rácsöppentheti bármikor. Ha rühes a kiskutya, akkor ez a készítmény biztosan segíteni fog, de egy hónapra rá meg kellene ismételni. Bolhák és bélférgek ellen is hatékony szer. Ha a kezelés ellenére nem szűnik a viszketés, akkor allergiára gyanakodnék (pl. eleség allergia)
Ha van másik orvos, akkor vigyék hozzá. Egyébként a sebek lefertőtlenítésén kívül mást nem tudnak otthon csinálni. Nem látom, milyenek a sebek.
Kedves Olvasónk! Igen, bizonyára befolyásolja a támadás a kutya jelenlegi viselkedését, de az ivartalanitás az első amit meg kellene tenni a javulás érdekében, aztán jöhet a tréning. 1. Agresszió másik kutyával szembenKiváltó okok: - konkurrencia a két kutya között; - túlzott domináns megnyilvánulások; - frusztráció, csalódottság kialakulása az egyik félben; - különbözik a két kutya karaktere, és ez egyiküknél félelemhez vezet; - az egyik (vagy mindkét) kutya nem megfelelően szocializált; - az emberek miatti kommunikációs problémák,akadályok; - az egyik kutya gátolva van a kommunikációban vagy a kontaktusfelvétel Az agresszív kutya kezelési lehetőségeiVarázsszer vagy csodamódszer nincs, mert az agresszió ellen nincs teljes és tökéletes végeredményt adó gyógymód. Az agresszivitásban megmutatkozó, berögződött megszokást csak nagyon nehezen és lassan lehet kitörölni az állat viselkedésrepertoárjából. Sok esetben még gyakori visszaesések is nehezítik a folyamatot, amikor az agresszív megnyilvánulást esetleges pótolandó másik cselekvés nem hozza meg számára a kívánt eredményt. Talán egyetlen más viselkedési problémára sem igaz annyira, mint az agresszivitásra, hogy csak a kutya egyéni helyzetére és körülményeire szabott tréning és terápiaprogram hozhat igazán jó eredményt.A szóba jöhető módszerek egy kutya agresszív megnyilvánulásainak csökkentésére:- tréning a klasszikus és operatív módszerek kombinációjával; - deszenzibilizálás; - ellenkondicionálás; - klikkertréning; - gyógyszeres kezelés; - Bach-virágterápia; - homeopatikus szerek; - sterilizálás/kasztráció; - ASP (antistressz-program); - a kutya fizikai és szellemi igényeinek tökéletes kielégítése. teljes cikket itt olvashatja >>