356. Rágcsáló-Aggastyánok
A hobbiállatként tartott rágcsálók sajnos rövid életűek. Van azonban néhány tanácsunk, amivel megédesíthetjük öregkorukat.
A hobbiállatként tartott rágcsálók sajnos rövid életűek. Van azonban néhány tanácsunk, amivel megédesíthetjük öregkorukat.
A sunyítás a lovaknál fenyegetés. Azt jelenti: "Nem látlak szívesen, és ha közelebb jössz, fontolóra veszem, hogy megharapjalak!"
A ló ápolása külön rituálé: a gyökérkefe, porkefe, és a patatisztító pedig a szertartás eszközei. Lehet ebben valami izgalmas, mert rengetegen kapnak hozzá kedvet. Összeszedtük a legfontosabbakat.
Macskatartókként többször megfigyelhettük, hogy a kedvencünk a mellső lábaival nyomkodja például a takarót, a karmát kicsit kieresztve. A mozgássort, amely akár tíz percig is eltarthat, rendszerint dorombolás és esetenként a gazdához való dörgölőzés kíséri.
Kezdő madárpóktartóknak is ajánlott. Nagyon gyors, de jó természetű és nagyon mutatós is, mert a teste fémes sötétkék, a lábvégein (tarsus) pedig rózsaszín papucsok találhatók, ami - ha nem is teszi egy tündérmese főszereplőjévé, de mindenképp elkülöníti a fajától.
A leírtak alapján talán nincs nagy baj. A víz hőmérsékletét én 2-3 fokkal csökkenteném, egy kis wattszámú melegítőlámpa jobb lenne a napozó rész fölé mint a fénycső. Ha élénk és eszik csak válogat, ne etesse minden nap. Jó lenne a halra rászoktatni és megkínálhatja vízicsigával, salátával is. Ha nincs más aggasztó jel én még nem izgulnék. Hogyan tápláljuk a vörösfülű ékszerteknőst helyesen? Mivel etessük a vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta elegans)? Készítsünk szupertápot az ékszerteknősnek!
Fiókaként beszerzett törpepapagájok talán kisebb csetepatékkal együtt tarthatók hullámosokkal, ha elég nagy a röpde, de nem javaslom. Törpepapagájokból külön kolóniát érdemes kialakítani. A hullámosok sok ausztrál fajjal békésen elférhetnek röpdemérettől függően. Hogyan építsünk röpdét?
Az első dolog, amit le kell szögezni: a képek alapján semmit nem lehet megállapítani, ehhez ez nagyon kevés. Ami pedig a leírtakat illeti: nos, ha egyszer egy állatban volt rosszindulatú daganat valahol, akkor annak máshol történő kiújulása bármikor bekövetkezhet. Emberek esetében éppen emiatt, ennek megelőzése érdekében végeznek a daganat eltávolítása után hosszas daganatellenes citosztatikus kezeléseket, vagy sugárterápiát, egyéb kezeléseket, hogy ez minél kisebb valószínűséggel következzen be. Az Önök kutyája azonban csak műtéti ellátásban részesült, utólagos daganatellenes kezelést nem kapott. Számomra semmi meglepő nem lenne abban, hogy esetleg a másik orrjáratban is kialakult ugyanaz, vagy valami hasonló, mint a másik oldalon volt. Ahhoz, hogy kiderüljön, vajon tényleg erről van-e szó, nem lehet megúszni egy újabb alapos vizsgálatot (endoszkópia, mintavétel, szövettan, stb). Akkor sem lehet ezt nélkülözni, ha ez nehézségekkel és problémákkal jár. Ennek alternatívája csak az, hogy nem csinálnak semmit, és akkor majd csak lesz valahogy...... Daganatos betegségek szelíd (nem mérgező) gyógykezelése Daganatos a kutyám! Mit tegyek?
Mindenképpen nézesse meg szakemberrel hogy az esetleges belső sérüléseket ellenőrizze és a sebet fertőtlenítse. Teknős elsősegély
Inkább viselkedés zavarnak tűnik. Van ilyen problémákkal foglalkozó állatorvos. Esetleg kutyákra szakosodott etológus szakember segítségét is kérheti. Kölyökkutyák viselkedési problémái Hogyan változtassunk a kutya nem kívánt viselkedési formáin? - 1. rész