361. Miért ás a kutya, és mit tehetünk ellene?
Hogyan szoktassuk le kutyánkat az ásásról? Ehhez először meg kell értenünk, hogy mi a célja a kert feltúrásának, majd ezután jöhet maga az idomítás.
Hogyan szoktassuk le kutyánkat az ásásról? Ehhez először meg kell értenünk, hogy mi a célja a kert feltúrásának, majd ezután jöhet maga az idomítás.
Télen a jó gazda gondoskodik kedvence komfortérzetéről. A kutyák ugyanúgy megfázhatnak a hidegben ahogyan mi. Még akkor is, ha a dús szőrzetük miatt azt gondolnánk, hogy kellően fel vannak vértezve a hideg ellen. A hó, az eső és ónos eső is károsítja a kutya bőrét is. A kabát tehát legkevésbé divat kérdése, mint inkább az egészségügyé. Legfontosabb dolog a megelőzés! Válasszunk megfelelő ruhát nekik!
Akinek vannak halai, az tudja, hogy folyamatos vízszűrés nélkül egyetlen akvárium sem működhet hosszútávon. A vízszűrőkészülék ugyanis visszatartja mindazokat a lebegőanyagokat, amelyek a vizet zavarosítják, szennyezik. Ez főleg azokra az anyagokra értendő, amelyeket a halak az anyagcseréjük során kibocsátanak magukból, illetve az elpusztult növényi részeket. Készítsünk hát egy szűrőt a halaink számára!
A vállalkozó szellemű ezermester haltartók jobban szeretik a "Csináld magad" módszereket, mert így biztosak lehetnek abban, hogy az igényeiknek megfelelő eszközt, vagy tárgyat készítenek. Ez lehet dekoráció, víztisztító, vagy akár akvárium is. Íme egy lehetőség, hogyan érdemes akváriumot készíteni otthonunkba!
Téli madár oázist alakít ki a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület a budapesti Gödör Klub körüli park területén. Az arra járó érdeklődők eleségből készült díszekkel szépíthetik a közeli fákat, megtanulhatják, hogyan lehet madarat hajtogatni papírból...
Kedves Gazdi! Több szempontból sem kedvező egy hím és egy nőstény együtt tartása. Bár a dzsungáriai törpehörcsög társaságkedvelő állat, általában csak a különböző neműek férnek meg békésen egymás mellett (következetes összeszoktatást követően). Külön neműeket pedig azért nem érdemes együtt tartani, mert az ivarérést követően a nőstény folyamatosan elleni fog és ez hosszútávon ártalmas neki. Amennyiben a szaporulat nem jelent gondot és a nőstény már legalább 3 hónapos, akkor meg lehet próbálkozni az összeszoktatással. Ha el is fogadják egymást, a nagyméretű ketrecben mindkettő számára legyen külön kuckó, ahová el tud bújni, akár a másik fél elől is.
Az udvari tartás véleményem szerint jobb megoldás lenne. Másik cicát csak akkor vegyen mellé, ha már megszokta az új helyét.
Kedves Gazdi! Azért ezt meg kellene nézetni, mert lehet gombás bőrgyulladás, esetleg sérülés. Mindenképpen kezelésre szorul, mert pl a gomba emberre is átterjedhet! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A válaszom egyszerű: ránézésre nem lehet diagnosztizálni. A kutyáját most már valóban meg kellene rendesen és alaposan vizsgálni, amihez szerintem mindenképpen el kellene vinni egy jól felszerelt állatorvosi rendelőbe. Csak akad egy ilyen valamelyik közeli városban.
Minden lehetséges. Ami daganatnak néz ki (főleg kívülről), az lehet valóban daganat, és lehet nem daganat is. Erről biztosan csak biopsziás mintavétel után szövettani kép alapján lehet. Operálni is sok mindent lehet, olyasmiket is, ami először reménytelennek tűnik. A jelen helyzetben nehéz megmondani, hogy mi lenne a jó lépés. De lehet, hogy 1-2 nap után változik valami és akkor könnyebb lesz dönteni.