361. A kutya izomgyengesége
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
A kullancs paralízis nem a kullancs bénulása. A bénulást a kutyákban kullancs okozza.
Bár ennek lehetősége ritkán merül fel a gazdikban, sajnos a kutyák is elkaphatják a rotavírust. A vírus különösen a tizenkét hetesnél fiatalabb kutyakölyköknél veszélyes, ennél idősebb kölyköknél viszonylag ritkán jelentkezik. A rotavírust a fertőzött kiskutyák hordozzák, ürülékkel és váladékkal terjed, és súlyos hasmenéssel jár.
A tularemia egy viszonylag ritka, baktérium okozta fertőző betegség, mely elsősorban a rágcsálókat támadja meg, de a többi állatot, a madarakat és az embert is veszélyezteti.
A kullancsok bármikor felbukkanhatnak! A kullancsok Magyarország teljes területén, elsősorban a nedvesebb-párásabb és enyhébb időszakban, egész évben tetten érhetők. Legaktívabb időszakuk márciustól októberig tart. Előzze meg a kullancsokat és a kullancsok megtapadását!
Ha a macska hasüregében nagy mennyiségű folyadék található az valószínűleg fertőző hashártyagyulladás/FIP/ miatt van de hashártyagyulladás más okból is létrejöhet és a hasüregben más okból is kialakulhat folyadékgyülem. A has pungálásával nyert minta vizsgálatával az ok megállapítható. A macskák rettegett FeLV-, FIV- és FIP-fertőzése Hasonló kérdés-válaszok: Macskám nem evett és csak feküdt. Elvittük állatorvoshoz ahol kiderült, hogy valószínűleg FIP-es FIP-es cica kezelése Macska hasnyálmirigy gyulladás 5 éves ivartalanított kandúr macskám hasa kb. másfél hónapja el kezdett nőni. Macska FIP betegsége gyógyítható homeopátiával?
A szürkehályog a szemlencse elhomályosodása. A leírtak alapján ez biztosan nem az. Az időnként megjelenő foltok inkább kötőhártya-gyulladásra utalnak. Ennek megállapítása és szakszerű kezelése miatt javaslom hogy keressenek fel egy állatorvost. Hogyan gyógyítsuk kedvencünk kötőhártya gyulladását? Még több kötőhártya-gyulladással kapcsolatos kérdés-válasz itt olvasható>>
Elnézést kérek rögtön az elején, de úgy látom, a kedves kérdezőben kicsit kavarognak a a különféle vizsgálatok. A genetikai vizsgálatok csak az örökölhető és így tovább adható betegségekről adnak információkat, míg az egyéb felsorolt vizsgálatok, amiket a levele végén említett, csak az "egyebekről". azt, hogy a tacskóknál mi örökölhető, így most nem tudom megmondani, ennek alaposan utána kellene nézni. Viszont, miután itt nem egy törzskönyves, hanem lényegében ajándékba adott kutyáról van szó, nagyon meg kellene fontolni, hogy megéri-e ennyi vizsgálatot elvégeztetni egyáltalán? A vizsgálatok végösszege sok tízezer Forint lehet (de akár több is), rengeteg helyre kellene elvinni a kölyköt, stb. Kérdés, hogy miért lenne/van erre szükség? Ha "hibátlan" kölyköt szeretne, vegyen minősített tenyésztőtől akár garanciákkal kutyakölyköt. (Igaz, ennek az ára sem lesz kevés!) Ha meg ajándékba adják, akkor nem hiszem, hogy érdemes ezzel a kérdéssel ilyen mélységekig foglalkozniuk. Tudtad-e a tacskóról? A rövidszőrű tacskó nem kedveli a szomszéd gyerekeket Tacskóbénulás nemcsak tacskóknál
Kedves Kérdező! A leirtak alapján sehogy. Keresse fel állatorvosát és injekcióban megkapja a szükséges gyógyszereket. Dr.Puskás Gábor Talán mégis segítenek az alábbi trükkök: Hogyan adjunk be gyógyszert az állatnak? Hogyan adjunk be gyógyszert a macskának? Tuti módszer videóval! Állatgyógyszerek beadása
Én várnék a fürdetéssel, hacsak nem szennyezett a szőre. Meg kéne nézetei a hallójáratait. Gyakran a gyulladt fül a kellemetlen szag forrása. Kutyafürdetés: mikor, hogyan, mivel? Mitől lesz "kutyaszagú" a kutya? Hogyan kezeljük házilag a kutya fülgyulladását?