361. A kutya izomgyengesége
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
A kullancs paralízis nem a kullancs bénulása. A bénulást a kutyákban kullancs okozza.
Bár ennek lehetősége ritkán merül fel a gazdikban, sajnos a kutyák is elkaphatják a rotavírust. A vírus különösen a tizenkét hetesnél fiatalabb kutyakölyköknél veszélyes, ennél idősebb kölyköknél viszonylag ritkán jelentkezik. A rotavírust a fertőzött kiskutyák hordozzák, ürülékkel és váladékkal terjed, és súlyos hasmenéssel jár.
A tularemia egy viszonylag ritka, baktérium okozta fertőző betegség, mely elsősorban a rágcsálókat támadja meg, de a többi állatot, a madarakat és az embert is veszélyezteti.
A kullancsok bármikor felbukkanhatnak! A kullancsok Magyarország teljes területén, elsősorban a nedvesebb-párásabb és enyhébb időszakban, egész évben tetten érhetők. Legaktívabb időszakuk márciustól októberig tart. Előzze meg a kullancsokat és a kullancsok megtapadását!
Nagyon fontos, hogy ilyen helyzetben szépen, lassan, fokozatosan kell hozzászoktatni a kóbor cicát az evéshez. Nem jó, ha hirtelen sokat zabál, ez önmagában is oka lehet a hányásnak. De most olyan életkorban van, amikor akár fertőző betegség is állhat a hányás hátterében. Jó lenne megmutatni állatorvosnak, ha másért nem, egy féregtelenítésért, és egy oltásért.
Oka sokféle probléma, betegség lehet. Pl. allergia, hormonális eredet, parazitás megbetegedések. Azt tudom csak javasolni, hogy keressen fel egy állatorvost, mert házilag szerintem megoldani nem lehet. Dr Fekete Richard
Nem csak a hosszú szőrű kutyákban, hanem minden kutyában lehet kullancs, amik fertőző betegségeket terjesztenek. Olvasgasd cikkeinket a témával kapcsolatban!
A vadászgörény túltüzelése a rendes tüzelés 3-4. hetétől kezdődik. A hormonzavar jelei a szőr kopaszodása, a péra kivilágosodása. A fogíny kifehéredése már vérszegénységet mutat. Az állat lefogy, elutasítja az ételt. Változó, hogy egy túltüzelt nőstény görény mikor éri el a kritikus állapotot. Ez lehet 2 hónaptól 5-6 hónapig is eltartó tüzelés következménye. Kérem, keressék fel az állatorvosukat, hogy a folyamatot még időben vissza lehessen fordítani.
Az nem "baj" hogy mind a két kutya szuka ! A világon több millió szuka kutyának kell együtt élnie másik szuka kutya szorosabb-tágabb környezetében, ha ez akkora baj lenne, előbb-utóbb kipusztulnának a szuka kutyák, majd az egész faj is. Be kell állítani a két kutya közötti hierarchikus falka rangsort !!! Pld. a magasabb rangú kutyának ad először enni, azt üdvözli elsőnek hazatéréskor, annak biztosítja a komfortosabb pihenőhelyet, vele kezd először játszani, többet kezdeményezi vele a testkontaktust, simogatást, stb. A játékos harcok során mindig a magasabb rangú kutyának ad igazat, annak segít (nem a gyengébbnek !!!) és azt támogatja. A kutyák nem érzik magukat jól a demokratikus egyenlősdiben és távol áll tőlük az emberi érzelem által irányított "a gyengébbet, elesettebbet támogatom" elmélet és gyakorlat. Természetesen ez esetben a kis kutya ivaréretté válása okán a szexuális dominancia is egy jelentős tényező, ezért támogatom az előttem felszólaló állatorvos kolléga véleményét !!! Az ivartalanítással sok később jelentkezhető problémát meg lehet előzni !