366. Ne kezeld felmosórongyként kutyádat!
Nem szabad takarításhoz használni házi kedvencünket. De mi van akkor, ha ő ragaszkodna ehhez?
Nem szabad takarításhoz használni házi kedvencünket. De mi van akkor, ha ő ragaszkodna ehhez?
Nem hittünk a szemünknek, mikor megláttuk, mit művel ez az intelligens kutya! Petey a border collie jobban kosarazik, mint bármelyik ismerősünk!
Immár másodjára rendezik meg június 27-én a Pápai kutyás-sport és családi napot, melyre minden állatbarátot szeretettel várnak.
Magyar vizsla, spániel, tacskó, dog: e négy fajtát kiemelten menti a Futrinka Egyesület, de sok keverék kutyus is a gondozásukban várja leendő gazdiját!
Arról lesz szó, hogy mi az, amit a kutyánknál mindig be kell tartatni, hogy megértse, mi vagyunk a falkavezérek, és ő az utolsó a rangsorban. Videóval!
Egy 6 hónapos labrador kutyának ilyen tünetekkel sokféle baja (problémája) lehet. Nem érdemes ezek között találgatni, hanem sokkal inkább célszerű lenne megvizsgáltatni egy jó ortopédus állatorvossal. (Itt találhatnak ilyet: www.kisallatortopedia.hu) Vizsgálat nélkül gyógyszert sem javasolnék, semmilyet. Tessék elvinni állatorvoshoz, aki majd megvizsgálja, ha kell, készít pl. Rtg felvételt, stb. és megmondja mit kell tenni. Mit kell tudnod a kutya csípőízületi diszpláziájáról?
Javaslom hogy végeztessenek egy vérvételt és a levett vért vizsgáltassák meg egy állatorvosi laboratóriumban. Vérképet, általános biokémiai vizsgálatot és pajzsmirigy hormon szintet kellene mérni. Kondícióromlás, lesoványodás, anémia
Ez alapján nem állapítható meg a fertőzöttség. Ha betegnek tűnik az állat. azonnal forduljanak állatorvoshoz és jelezzék, hogy a kutyában kullancs volt! A csípés helyén kis gyulladásos reakció mindig van. Kutyatulajdonosok figyelem: itt az őszi kullancsveszély!
Kedves Gazdi! Az agyalapi mirigy a szervezet hormonrendszerének központi irányító szerve. Ennek a területnek a befolyásolása érinti az egész központi szabályozást! Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencén, de, ilyen krónikus esetben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutya pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és még a pszichés – lelki beállítottságát is. Az elérhető eredmény is attól függ, hogy mennyi tartaléka van a szervezetnek az öngyógyító folyamatok beindításához! Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon : 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Az a gyanúm, hogy talán ürüléket eszik. Az ürülék hányás még belelzáródás miatt fordulhat elő, de az rossz általános állapottal jár együtt. Miért eszi meg az állat az ürülékét? A széklet elfogyasztása: koprofágia