371. Hogyan téliesítsük a cicánkat, mire figyeljünk, ha hideg van?
Mit tegyünk, hogy kijárós vagy szabadban tartott macskáink egészségesek legyenek télen is? Tanácsok és ötletek télvíz idejére.
Mit tegyünk, hogy kijárós vagy szabadban tartott macskáink egészségesek legyenek télen is? Tanácsok és ötletek télvíz idejére.
Mikor kezdjük el a kölyökkutya nevelését? Ha mód van rá, akkor a születésétől! És bár élvezetes dolog, azért nagy felelősség is egy kölyök tanítása, nevelése. Ezért fontos tudni, hogy mire figyeljünk oda, és mit kell feltétlenül megtennünk, ha kiskutya kerül a házhoz.
Mivel etessük, hogyan tartsuk a nyuszinkat? Elmondjuk, hogyan lehetünk felelős nyuszi gazdik!
A növények és a virágok jellegüknél fogva figyelemfelkeltők, az illatuk, a megjelenésük, a hűvös árnyékuk nagyon csábító mind nekünk, mind háziállataink számára. Ezért, ha kutyánk van, nem árt, ha növényeink állatbarátok...
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
Kedves Gazdi! Mit evett vagy ivott és mennyit lefekvés előtt. Mikor vitték le az este folyamán? Alvás közbeni bepisilésnek is van számtalan oka. Lehet orvosi és egyéb. El kellene vinni orvoshoz, hogy nem szervi baj okozza-e a problémát.
Kedves Zsófi! Az állattartás felelősséggel jár! Ha állatot tart, akkor meg kell adni számára optimális tartási körülményeket és ha beteg, állatorvoshoz kell vinni. Ha Ön beteg, Ön is elmegy az állatorvoshoz... Ha sokat vakaródzik a hörcsög, mossa át a lakhelyét (ecetes vizet szoktam javasolni, mert az ecet sokkal jobban eltávolítja a vizeletmaradékokat és fertőtlenítő hatása sem sokban marad el a domestosétól, és emellett természetes anyag is, még nem volt rá precedens, hogy allergiás reakciót láttam volna tőle). Ez után illat és színezőanyagtól mentes konyhai papírtörlőt, vagy szalvétát tegyen be alom gyanánt, semmi más kiegészítőjét ne. Amint elmúlt az állandó vakaródzás (kb. 1 hét szokott lenni az átfutási idő), a papír almot visszacserélhet i a forgácsra. Ha nem vált ki reakciót a használati tárgyait is visszarakhatja - persze mindet megtisztítva. Előfordul, hogy a forgács váltja ki a vakaródzást, általában olyankor történik, ha túl poros, ha ez nem áll fent, akkor elképzelhető, hogy olyan fából készült, amelyre a hörcsög érzékeny. Az is előfordul, hogy az egyik almozásnál még vakaródzik, de a következőtől már nem, van, hogy csak a gyártó váltás oldja meg a gondot. Bármilyen forgácsot is választ, lehetőleg illatmentes legyen, mert azt nem kezelik vegyszerekkel, ami a legtöbb ilyen reakciót kiváltja. Így könnyen megeshet, hogy az illatosított guriga váltotta ki a dolgot, sajnos ez csak tapasztalás útján deríthető ki, de bízom benne, hogy hamar megtalálja a probléma forrását, és többé nem lesz probléma.
Tisztelt Érdeklődő! Személy szerint valószínűbbnek tartom azt, hogy a hörcsög ivarzik, és ezért ad ki ilyen furcsa hangokat, cirregő-kattogó "zajokat". Ebben az időszakban meg is buggyannak kicsit, jobban megijedhetnek alapvetően számukra ismerős dolgoktól (mint a gazda illata) és olykor vehemensebbek lehetnek (ezért haraphatnak, támadhatnak). Harapás olyankor is nagyon valószínű, ha a gazda a simogatás előtt közvetlenül mosott kezet, és a számukra erős illatú szappan-szag árad a kezeiből. Mi ezt gyakran észre sem vesszük, de az ő érzékeik nagyon kiélezettek. Ezekben az esetekben aggodalomra semmi ok, teljesen természetes folyamatok. A megfázást nem tartom valószínűnek, ilyenkor prüszkölnek (félreérthetetlen!), előfordul, hogy köhögő, "ugató" hangot hallatnak (ez is teljesen félreérthetetlen!). Az orr váladékos, gyakran mosakszik és az orr környéki szőr nedves lehet. Megfázásos, meghűléses panaszok tünetei általában ezek. Így látatlanban sajnos csak ennyit tudok megállapítani a helyzetről. Ha továbbra is aggódna, mindenképpen keressen fel egy kisállat specialista állatorvost, aki megvizsgálja az állatot, és teljes körű tájékoztatást tud adni az állat egészségügyi állapotáról. Tisztelettel: Rózsa Nikoletta
Kedves Szülő, olvassa el kérem ezt a cikket, mielőtt gekkót vagy teknőst venne a gyrekeknek. http://www.haziallat.hu/terrarium/gondozas/hullo-gyerek-leguan-teknos-vasarlas/1202/nem csak azt nézném, hogy szalmonella veszély van-e, hanem, hogy az állatnak jó-e? Mit lehet tenni, hogy elkerüljük a szalmonella fertőzést? Miután kézbe vettünk bármilyen hüllőt szappanos meleg vízzel mossunk kezet. Csak vízzel való kézmosás nem mindig hatásos a szalmonella ellen. Ne tartsuk a hüllőinket a konyhába, vagy olyan helyen, ahol eszünk, vagy az ételünket elkészítjük. Ne együnk semmit közvetlenül azután, hogy a hüllőnkkel vagy valamilyen felszerelésével érintkeztünk. Ne készítsünk ételt, ne fogjunk meg semmilyen konyhai eszközt, közvetlenül a hüllőnkkel való érintkezés után. Kerítsük el a hüllőnket, ne tudjon szabadon mászkálni a lakásba, főleg a konyhába ne. Ne engedjük, hogy 12 éven aluli gyerek foglalkozzon a hüllővel. Ők ugyanis a legveszélyeztetebbek a szalmonellára nézve. Felnőtt is elkaphatja, de a gyerekeknél súlyosabb következményekkel járhat. Tanítsuk meg gyerekeinket alaposan kezet mosni a hüllővel való érintkezés után. Ha a hüllőnket a kádban fürdetjük, vagy a vizét oda öntjük, akkor utána alaposan fertőtlenítsük azt. A hüllőnket ne tegyük olyan helyre, ahonnan kisgyerekek elérhetik. Gyerekbarát hüllők
Érdemes lenne állatorvossal megnézetni a bőrét , a bűzmirigyét, szájüregét és hallójáratait is. Ha minden rendben, akkor tápváltással próbálkoznék.