371. Hogyan téliesítsük a cicánkat, mire figyeljünk, ha hideg van?
Mit tegyünk, hogy kijárós vagy szabadban tartott macskáink egészségesek legyenek télen is? Tanácsok és ötletek télvíz idejére.
Mit tegyünk, hogy kijárós vagy szabadban tartott macskáink egészségesek legyenek télen is? Tanácsok és ötletek télvíz idejére.
Mikor kezdjük el a kölyökkutya nevelését? Ha mód van rá, akkor a születésétől! És bár élvezetes dolog, azért nagy felelősség is egy kölyök tanítása, nevelése. Ezért fontos tudni, hogy mire figyeljünk oda, és mit kell feltétlenül megtennünk, ha kiskutya kerül a házhoz.
Mivel etessük, hogyan tartsuk a nyuszinkat? Elmondjuk, hogyan lehetünk felelős nyuszi gazdik!
A növények és a virágok jellegüknél fogva figyelemfelkeltők, az illatuk, a megjelenésük, a hűvös árnyékuk nagyon csábító mind nekünk, mind háziállataink számára. Ezért, ha kutyánk van, nem árt, ha növényeink állatbarátok...
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
Ha puha a páncél akkor sérülékenyebb és nehezebben védekezik a gombás betegségek ellen. Nehéz így megmondani hogy mi lehet, látnia kell profi állatorvosnak. A puha páncél legtöbbször valamilyen tartási hiba következménye. A legnépszerűbb hüllőfajok is igénylik a jólétükhöz szükséges környezetet és táplálékot, ha ez nincs meg akkor a gyógykezelés sem segít. Ellenőrizze hogy a fajnak megfelelő körülmények rendben vannak-e és nézesse meg az állatot orvossal aki célzott kezelést tud adni.
Kedves Gazdi! A kutyus további laboratóriumi kivizsgálást igényel. A felmerült tünetek mögött sok minden megbújhat (fehérvérűség, nyirok daganat, egyéb vérélősödő, autimmun kórképek stb.) Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A leírt tünetek és panaszok alapján nekem azért más lehetőségek is eszembe jutnak, amelyeket persze egy alapos betegvizsgálatokkal kell tisztázni. Nem lennék meglepődve, ha a kutyájának súlyos veseelégtelensége állna a háttérben. Mielőbbi alapos kivizsgálást javasolnék, benne vérvizsgálatokkal is.
Abban, hogy a műtét nem tartott sokáig, és hogy lehetett őket hazavinni, nincs semmi különös, ez nem egy akkora nagy beavatkozás, hogy emiatt sokáig ott kellene őket tartani. Az már más kérdés, hogy a seb nem szép. Ezt mindenképpen meg kellene mutatni a műtétet végző állatorvosnak. Nem baj, ha nem volt ez megbeszélve, keressék őt meg és mutassák meg a kutyák sebét neki.
Kedves Gazdi! Leveléből nem derül ki, hogy a cica homlokán levő tályog a bőr alatt található, vagy a homloküregben ... (?) Ugyanis egy esetleges alternatív kezelés szempontjából egyáltalán nem mindegy! Azután: van-e összefüggés a tályog és a macskanátha között ... (?) Mikor kezdődött a betegség?, milyen tünetekkel járt?, milyen a cica általános állapota?, stb.; - ilyen és hasonló kérdések megválaszolása feltétlenül szükséges a további kilátások és teendők meghatározásához! Javaslom, hogy keressen fel egy alternatív gyógymódokkal (is) foglalkozó állatorvost, aki egy részletes állapotfelmérés után fogja csak tudni, hogy mivel és milyen mértékig tud segíteni a cicán. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos