371. A kutyánk szemével a világ és mi...
Ahogyan mi emberek, a kutyák is kellemes és harmonikus kapcsolatra törekszenek. Ha megpróbáljuk kedvencünk szemével nézni a világot, könnyebben megérthetjük az olykor furcsának tűnő viselkedését is.
Ahogyan mi emberek, a kutyák is kellemes és harmonikus kapcsolatra törekszenek. Ha megpróbáljuk kedvencünk szemével nézni a világot, könnyebben megérthetjük az olykor furcsának tűnő viselkedését is.
Őshazája Vietnam - innen ered neve is, vietnami csüngőhasú malac - ahonnan 1984-ben került Amerikába. Hamar a családok kedvence lett magas intelligenciája és taníthatósága miatt. De hogyan gondozd?
Június 27-én szombaton a kecskeméti Mentsvár Alapítvány kutyás kirándulást szervez!
A mutatvány bámulatos, vajon magától csinálja, vagy tanították rá? Ismerkedjetek meg a biliárdozó csivavával! :) Vicces videó!
Bizonyos ételeket mi bátran ehetünk, sőt kutyánknak is adhatunk, de a macskákra veszélyesek lehetnek: emésztési zavart, komoly betegségeket, de akár halált is okozhatnak.
Mindenképpen forduljanak állatorvoshoz a kivizsgálás céljából. A pajzsmirigy alulműködésének nagy az esélye, de akár más szervi baj is kiderülhet.
Kedves Gazdi! A leírt tünetek alapján a kutyának valószínűleg gyulladás alakult ki a pofa ezen tájékán. Ez előfordulhat - főleg az említett tájon - az örlőfog gyökérgyulladásához kapcsolódóan, mely mindenképp állatorvosi ellátást igényel. Egy bőr alatt, nem röghöz kapcsolódó talyog is fájdalmas, felnyitast és antibiotikum kúrát igényel. Egy rendelő fel van készülve nem kezes kutyákkal való banasra - érdemes oda telefonálni, előre bejelenteni a kutyus erkezest, így nem lesz gond. Mielőbbi jobbulást kívánok!
A kérdéseire nagyon nehéz bármi jóslatot mondani. A jövő ugyanis sok-sok mindentől függ, és jósolni ebben a kérdésben nem lehet. Az is tény, hogy rengeteg kutya él hibás fogazattal, előre- vagy hátraharapással, és ez őket a legkevésbé sem zavarja. Jó és hozzáértő fogászatot a www.vetfog.hu oldalon találhat. Ezt egyébként jó szívvel tudom ajánlani is. A jó gazdi a kutyája fogairól is gondoskodik Kutyák fogápolása - előzzük meg a fogkő kialakulását
Azt javaslom hogy nézze meg egy szakember aki eldönti hogy valamilyen idegen test vagy sérülés vagy gyulladás van-e a torkán és ennek megfelelően kezeli.
Nekem az a véleményem, hogy a kutyájának legelőször is egy tényleg alapos klinikai vizsgálatra lenne szüksége, és majd ennek alapján lehet eldönteni azt, hogy milyen kiegészítő műszeres vizsgálatokra van szükség egyáltalán. Az MR vizsgálat nem olcsó, a kutyát altatni kell hozzá, így valóban csak akkor érdemes ezt is "bevetni", ha más módszerekkel nem lehet a (pontos) diagnózist felállítani.