376. Állatpszichológia: Egy felkapott trend
Hogy jobban megértsék kedvenceiket, egyre több kisállat szerető ember fordul állat lélekbúvárokhoz. De kik is ezek az állat lélekbúvárok és mivel foglalkoznak?
Hogy jobban megértsék kedvenceiket, egyre több kisállat szerető ember fordul állat lélekbúvárokhoz. De kik is ezek az állat lélekbúvárok és mivel foglalkoznak?
Az emberek mindig is rejtélyesnek találták a macskaféléket. Ezért van az, hogy az évszázadok során sok és sokszor nevetséges tévhit terjedt el a macskákról. Ezek közül sok teljesen abszurd, miközben van olyan is, amelyet az emberek többsége elhisz.
„Esélyes Ebbé válás, avagy javaslatok a menhelyi állatok életesélyeinek növelésére” címmel rendezett tudományos szimpóziumot a Felelős Állatbarátok Egyesülete és a társszervező Rex kutyaotthon Alapítvány Budapesten. A konferencia célja az volt, hogy a meghívott szakemberek és a média segítségével felhívják a társadalom figyelmét a felelőtlen állattartás egyik szomorú következményére, a kóborállat-problémára, és egyúttal praktikus, jól alkalmazható megoldási lehetőségeket kínáljanak a megjelent szakemberek számára.
Nem csak a hírességek kerülhetnek címlapra a botrányaikkal – hanem a házi kedvenceik is! Hogyan kelthet botrányt egy ártatlan háziállat? Olvasd el a cikket, és megtudod.
Számos tanulmány kimutatta, hogy a kisállatok jó hatással vannak gazdáikra mind fizikailag, mind mentálisan és érzelmileg.
Kedves Tulajdonos! Fokozott étvágy leggyakrabban a cukorbetegség és egy másik hormonális rendellenesség,a Cushing szindróma esetén jelentkezik. A mellékelt laborok nem mutatnak magas vércukor értéket,de nem tudom, ez speciális vérvételi csőbe vett vérből lett- e mérve? A megemelkedett máj enzimek lehetnek egy zsíros májelfajulástól is,ami hormonális betegségek kísérő jelensége is lehet. Az egyetem endokrinológiával foglalkozó állatorvosához menjenek vissza,és kérjék az ezirányú speciális vizsgálatokat. ( vizelet vizsgálat, ACTH terheléses teszt,hasi ultrahang)
Kedves Kérdező! A kutyáját mindenképp vigye el állatorvoshoz, és azt a gyógyszert adja neki, amit majd az állatorvosa felír a számára. A köhögésnek számos oka lehet az allergiától kezdve a szívférgességig, mindenképpen orvosi kivizsgálás szükséges!
Érdemes lenne felkeresni állatorvost, aki bőrkaparék mintát vesz. Lehet atka vagy gomba is. Mindkettőnek más a kezelési módja. A bőrgombára krémet szoktunk alkalmazni, az atkára ivermectint szoktunk használni, a súlyosságtól függően csepp vagy injekció formájában. A gombát naponta többször krémezni kell, az atkát hetente ismételni kell, háromszor. Mindkét esetben érdemes immunerősítőt is használni.
A hasmenés a nyuszinál leggyakrabban a stressz, a táplálék- vagy vízminőség, a túlzott szénhidrátbevitel, a bélparaziták vagy a bakteriális fertőzés miatt alakul ki. Fontos, hogy mindig legyen a nyuszi előtt jó minőségű széna, friss ivóvíz és minőségi táp, amiben nincsenek magvak. Minimalizálni kell a zöldségevést. Mindenképp fel kell keresni egzotikus végzettségű állatorvost, székletminta vételéhez, illetve fogászati kontroll miatt.