376. Mit tegyünk, ha rossz a kutyánk emésztése?
Milyen szerek segítenek a kutyának, ha emésztési problémától szenved, puffadás, felfúvódás jelentkezésekor? Homeopátiás gyógymódot mutatunk.
Milyen szerek segítenek a kutyának, ha emésztési problémától szenved, puffadás, felfúvódás jelentkezésekor? Homeopátiás gyógymódot mutatunk.
Telelést követően, minden tavasszal gyakori probléma a szárazföldi teknősök étvágytalansága. Előidézésében számtalan tényező szerepel, amelyek közül elsősorban tartástechnológiai hibák a legjelentősebbek, de számos betegség is okozhatja. A jelenséget összefoglalóan telelés utáni étvágytalanságnak (“Poszthibernációs anorexia” - PHA) nevezik.
A tudomány hosszú utat tett meg a hipoallergén macskáktól, egészen a kutyák számára előállított fogyókúra tablettákig. Vajon mi lesz a következő találmány?
Hogy jobban megértsék kedvenceiket, egyre több kisállat szerető ember fordul állat lélekbúvárokhoz. De kik is ezek az állat lélekbúvárok és mivel foglalkoznak?
Számos tanulmány kimutatta, hogy a kisállatok jó hatással vannak gazdáikra mind fizikailag, mind mentálisan és érzelmileg.
Már az első napon állatorvoshoz kellett volna fordulni a vérző macskával! Mihamarabb tegyék meg.
Sokféle betegség gyengítheti a galamb szervezetét, ha nincs kóros mértékben lefogyva(ilyen sürgős esetben csak találomra lehet kezelgetni féregtelenítéssel, szélsspektrumú antibiotikummal), akkor a félrekezelés kockáztatása helyett vigye állatorvoshoz, aki alaposan kivizsgálja, vérmintát vesz. A verebek nagyon sok betegség hordozói az élősködőktől a baktérium fertőzéseken át a vírusokig. Nem ismerem a két galambfajta tulajdonságainak pontos öröklésmenetét, de általában igaz, hogy az életképesebbé tevő jellemvonások jelennek meg az utódokban. Vagyis a túlzott testméretet, a remegő fejet okozó gének valószínűleg kevésbé lesznek dominánsak. A tesztpárosítás fogja eldönteni, milyenek lesznek a fiókáik.
Az nem kizárható , hogy több is van benne. A kicsi elhullását okozhatta fertőző betegség, ellési komplikáció, vagy a kicsi fejletlensége, veleszületett betegsége stb. Az okokat boncolással lehetne tisztázni.
A lehetséges betegségek spektruma igen széles. A tünetek alapján merész volna bármilyen diagnózist felállítani, minél előbb mutassa meg a kiskutyát egy jó szakembernek!
Egy oltás semmilyen védettséget nem biztosít a kutyák gyógyíthatatlan betegségei ellen (meg kell kapniuk a teljes oltási sorozatot). Azonnal forduljon állatorvoshoz!!!