376. Mit tegyünk, ha rossz a kutyánk emésztése?
Milyen szerek segítenek a kutyának, ha emésztési problémától szenved, puffadás, felfúvódás jelentkezésekor? Homeopátiás gyógymódot mutatunk.
Milyen szerek segítenek a kutyának, ha emésztési problémától szenved, puffadás, felfúvódás jelentkezésekor? Homeopátiás gyógymódot mutatunk.
Telelést követően, minden tavasszal gyakori probléma a szárazföldi teknősök étvágytalansága. Előidézésében számtalan tényező szerepel, amelyek közül elsősorban tartástechnológiai hibák a legjelentősebbek, de számos betegség is okozhatja. A jelenséget összefoglalóan telelés utáni étvágytalanságnak (“Poszthibernációs anorexia” - PHA) nevezik.
A tudomány hosszú utat tett meg a hipoallergén macskáktól, egészen a kutyák számára előállított fogyókúra tablettákig. Vajon mi lesz a következő találmány?
Hogy jobban megértsék kedvenceiket, egyre több kisállat szerető ember fordul állat lélekbúvárokhoz. De kik is ezek az állat lélekbúvárok és mivel foglalkoznak?
Számos tanulmány kimutatta, hogy a kisállatok jó hatással vannak gazdáikra mind fizikailag, mind mentálisan és érzelmileg.
Amennyiben a fekete foltok hirtelen jelentek meg, javaslom forduljon állatorvosához, hogy megvizsgálhassa!
Leírása alapján a cicának komolyabb betegsége, betegségei lehetnek, amit interneten keresztül biztosan nem lehet gyógyítani. Mindenképpen orvosi ellátásra szorul. Ha anyagilag ez nehézséget okoz, próbáljon meg részletfizetést kérni, esetleg valamelyik állatvédő alapítvány támogatását kérni, akik esetleg a költségek bizonyos részét átvállalhatják.
Kedves Gazdi. A leírása alapján már az első roham is epilepsziás krízisállapot formájában jelentkezett, igen magas hőmérséklettel kísérve. Általában az öröklött epilepsziák esetén az első rohamok 1-5 éves korban jelentkeznek. Abban az esetben ha mindjárt rohamhalmozódással indul a betegség és magas lázzal, akkor nagyon komoly kóroki tényezőnek kell jelen lenni az agyban. Mivel a kutya fiatal, ezért élte túl a krízist. Azonnali antiepileptikum beállítás javasolt a roham típusának megfelelően Az étvágy érthetően rossz, ezt is kezelni kellene, a betegségét nem valószínű hogy ki fogja nőni. Mindenképpen kivizsgálásra van szükség. Üdvözlettel Kiss Gabriella.
Mindenképpen további vizsgálatokat javaslok. Befogadott (mentett) kutyák esetében olyan betegségekkel is kell számolni (pl. szopornyica), melyekkel manapság már igen ritkán találkozhatunk. Erősen javallott a székletvizsgálat, vérvizsgálat. A továbbiak a vizsgálatok eredményétől függenek.
Minél hamarabb vigye állatorvoshoz!!!!