376. Ehet a kutya szőlőt?
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Sedalin oraldoser. Ez egy zselé ami testsúly alapján adagolható.
Téli álomA csíkos mókus a szabadban, rideg tartásban és fűtetlen helyen történő teleltetés során minden esetben, lakásban tartva rapszódikusan és nagyon különböző módon téli álmot alszik. Mint a legtöbb mókusféle, ők is kijárnak pihenés közben enni, inni, üríteni, de mindezt ritkán teszik. Ilyenkor, ha összefutunk velük, teljesen természetes, hogy kótyagosak, a mozgásuk kordinálatlan, orrabuknak, elalszanak a tevékenységük közben.A melegben tartott mókus aztán vagy alszik, vagy nem alszik mélyen, vagy csak többet alszik, kevesebbet van kinn, lustább, egy hetet vagy két hónapot pihen, egyik évben így, a másik éveben úgy alszik, de az is lehet, hogy sehogyan sem pihen, és a nyári időszakhoz hasonló módon éli a mindennapjait. Ezt a folyamatot nem lehet előre megjósolni, minden mókusnál más és más. DE. A téli hibernálódás természetes élettani folyamat, amit nem célszerű felborítani. Ha a mókus alszik, mert aludni akar, akkor nincs joga senkinek ezt bármilyen eszközzel megvonni tőle. Szüksége van a szervezetüknek a feltöltődésre, a pihenésre, hogy a tavaszi szaporodási időszakra több energiájuk legyen. Mellesleg 22 fokon is nagyon jót alszanak a mókusaim, ha olyanjuk van. Azok a gazdik, akik csíkos mókust választanak kedvencnek, tudomásul veszik ezzel az életciklusukat, a sajátos, néha meglehetősen barátságtalan viselkedésüket is. Sok éves tapasztalattal én azon a véleményen vagyok (aztán mindenki úgy cselekszik, ahogy akar), ne bolygassuk már azt a belső biológiai órát csak azért, hogy lássuk a mókust, mert nem akarjuk aludni hagyni. Szeretjük, tiszteljük, óvjuk, kényeztetjük őket, de ebbe az is beletartozik, hogy lemondunk a saját önzőségünkről akkor, amikor téli álmot akar aludni a Nemzeti Kincs.Ha valaki aggódik, tegyen ki jól átható helyre egy darab gyümölcsöt (téli álom alatt is mindig legyen kirakva élelem, iható állapotban víz – kinn tartott állatoknál is állandóan biztosítani kell a folyékony vizet), így ha kijön a mókus és megrágcsálja a kihelyezett gyümölcsöt, lehet tudni, hogy minden rendben van, él a kedvenc. A mókus még mély alvás közben is lassan, egyenletesen lélegzik, ver a szíve, noha a testhőmérséklete érezhetően lecsökken. Ha elpusztul ebben az állapotban, akkor meleg szobában nagyon rövid, kinn egy kicsit később indul be a bomlás, ami jellegzetes, kellemetlen szagot áraszt, amiből észre lehet venni, hogy baj van. További infó >>
A macska harapásával nagyon sok baktériumot juttat át a másik cicába. Létezik is erre egy egész betegség is, a macska-karmolási betegség. Lehetséges, hogy a nyaki seb azért nem gyógyul jól, mert a bőr alatt gennyes gyulladásos folyamat zajlik, konkrétan tályog képződik. Sokszor, amíg nem gyűlik meg és koncentrálódik a genny, tehát megérik a tályog, nagyon viszket melegebb, gyulladt, ezért a cicát zavarja és vakarni fogja. Ha ez a tályog meggyűlik, akkor lehet, hogy magától felfakad, de az is elképzelhető, hogy az állatorvosuknak kell megnyitni. A megnyílás vagy megnyitás után azonban feltétlenül javaslom, hogy orvos takarítsa ki a sebet, mert ha ez nem történik meg akkor újra be fog gyulladni a terület és nagyon sokáig fognak kínlódni a váladékozó, újra és újra felfakadó sebbel. A fertőtlenítés minden sebkezelés alapja egyébként a betadinos fertőtlenítés, amit napi kétszer is megcsinálhat és utána következhet a tetrános kenőcsözés.
Kedves Olvasónk! A kölyökkutya harapdálása nem feltétlenül egyenértékű a felnőtt kutya tényleges harapásával. A kutyák esetében a fogváltás 4-6 hónapos kor között zajlik. Ilyenkor a fogíny viszket, fáj, amit az állat intenzív rágással igyekszik csillapítani. Ebben az időszakban biztosítsunk a kutyánknak megfelelő rágcsálnivalót, hogy ne a bútorok lássák kárát a fogváltásnak. Nyugodtan adjunk neki borjú csontot, ez még nem olyan kemény mint a marha csontja, viszont a legtöbb esetben a kiskutya lelkesebben rágcsálja, mint az erre a célra árusított műanyag rágcsálnivalókat. Ha a kiskutyánk szájába olyan dolog kerülne, amit nem szeretnénk darabokban látni (távirányító, különféle vezetékek, bútordarabok…) határozottan szóljunk rá, vegyük el tőle, és cserébe adjuk oda neki a csontot, így hamar leszoktatható a nem kívánatos aprításról.Mi a teendő azonban olyankor, amikor a kutya láthatóan nem a fogváltás miatt harap, hanem játék közben, vagy éppen figyelemfelkeltés céljából? Nagyon fontos az időzítés. Amint a kutya a szájába veszi a kezünket és erősebben ráharap, a mutató és a középső ujjunkat összeszorítva határozottan pofozzuk meg a fangját (a pofa oldalsó része, ahonnan a bajszok nőnek), egészen odáig, míg abba nem hagyja a harapást és ekkor fejezzük be vele az adott tevékenységet, hiszen a kiskutya számára az a legnagyobb büntetés ha nem foglalkoznak vele. További cikk a harapdálásról valló leszoktatás segítésében >> A kutya járását meg kellene mutatni állatorvosnak, erről látatlanban nem lehet nyilatkozni.Oltások, férghajtás miatt úgyis menniük kell. Oltások >>
A gyógytápot nyugodtan megeheti, ha a hasmenés megszűnik akkor össze lehet keverni a normál táppal. A normál táp arányát fokozatosan kell emelni. A tablettákat az előírt adagban és ideig kell szedni / nem lesz tőle semmi baja a kutyának.