376. Ehet a kutya szőlőt?
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Kedves Gazdi! Egy teljes körű allergia tesztre lenne a kutyusnak szüksége, amiben benne vannak a táplálék komponensek és a belégzési allergének közül is jóval több. Pl a Spot Platinum teszt, ami vérből 91 allergént vizsgál. Abból lehetne megfelelő terápiát kialakítani. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Ételallergia kutyáknál - Ismerd fel! Kutyaallergia: kifejezések szójegyzéke A kutya is lehet allergiás? Az allergia jelei és tünetei
Üdvözlöm! Ezek az állatok a természetben alszanak téli álmot, ezért ők Megérzik az évszakok váltakozását, illetve a hőmérséklet esését. Esetleg egy vízmelegîtôvel melegítse a vizet. 25-27 °C-on ideális nekik a hőmérséklet. A pézsmateknős (Sternotherus) Pézsmateknős: gondozási tippek Milyen legyen a terráriumi világítás?
A nyuszik foga folyamatosan nő ezért koptatja őket, ezért adj neki a ketrecbe esetleg faágat, de jó akár a papagájnak való csőrkoptató is. Fogja használni és ezzel koptatja a fogait. A fogainak a túlnövését észreveszed ha belenézel a szájába. De akkor kedvetlenebb nem eszik stb. De ha fél évente viszed dokihoz nézesd meg vele, úgyis ő fogja lekezelni, te ne próbálkozz vele. Mivel és hogyan etessük a nyulat?
Ez nem olyan probléma amit távolról meg lehetne oldani. Az elzárás boztosan nem a jó megoldás mivel inkább rá kellene vezetni a kutyát arra hogy nem kell félnie. Azt javasolom keressen fel egy viselkedési problémákkal foglalkozó szakembert aki személyesen meg tudja nézni és tud segíteni a megoldásban Mitől félnek az állatok? Hogyan kezelhetjük félelmeiket? Zajfóbia és viharfóbia: mit tehetünk, ha kutyánk fél a villámlástól? Zajfóbia és viharfóbia: miért félnek az állatok a vihartól és a villámlástól?
Szép estét! Az élelem bevédése magasabb ösztönszintű kutyák esetében “természetes”. A falkában minden egyednek joga van a megszerzett zsákmány birtoklására. Ez azonban egy házikedvenc esetén, főleg gyerek mellett, nem igazán jó dolog. Mivel még fiatal a kutya ezért azt javasolom, hogy továbbra is etesse a gyerek kézből, de szülői felügyelet mellett. Nem írta,mit eszik a kutya, de pl a ha tápot, akkor azt lehet viszonylag kis adagokban adni és a kutya jobban tudja fúrni az orrát a gyerek tenyerébe. Ha ez jól megy, akkor lehet picit simogatni is etetés közben. Ezek sok esetben célravezető gyakorlatok. Ha van lehetőség, menjenek kutyaoviba (akár hozzánk, vagy más helyileg közeli iskolába) ahol segítenek a kutya megfelelő szocializációjában és a kislány is tanulhat még a kutyákról. Sok sikert kívánok Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Kutyák viselkedészavarai: az élelem-birtoklási agresszió Mit egyen a kiskutya? Hogyan idomítsuk, tréningezzük a kiskutyát? 1. rész