376. Ehet a kutya szőlőt?
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Amennyiben egyedül van tartva és így kizárható, hogy másik állat megsebesítette, akkor nagy esélye van valamilyen élősködőnek (általában atka) ami miatt kikaparhatta. Az atkák elszaporodása az esetek többségében a gyengült immunrendszernek köszönhető, ezért érdemes egy immunerősítő kúrát (Vetri-DMG) tartani amellett, hogy megfelelő élősködők elleni szerrel (atka esetén SH-Rodemectin spot on) kezeljük a hörcsögöt. Azonban okozhatja egészen más is, bőrirritáció, allergia, gomba stb. sőt akár mechanikai sérülés is, ezért mindenképpen jó lenne elvinni egy hozzáértő állatorvoshoz. A megyében a következő orvosokat érdemes megkeresni: Dr. Licskay Tímea, Sopron, htps://www.facebook.com/galoseshorvath Dr. Fekete László, Győrzámoly, http://szigetkoziallatorvos.hu/ Azonban ha van rá lehetőség, érdemes egy kimondottan hörcsögökkel (is) foglalkozó egzotikus állatorvosnak megmutatni. Marsiné dr. Kovács Ágnest javasolnám Budapesten a 18. kerületben. Érdemes addigis - és a jövőben is - lecserélni a poros, allergizáló forgácsot papíralomra, kenderalomra vagy lenalomra. Mi baja lehet hörcsögömnek? Tünetek és betegségek
Kedves Gazdi! A leirtak fele nevelési hányosság, mivel nem lett megtanitva a kutya a helyes viselkedésre és arra hogyan kell otthon egyedül ellenni. Másik hiba a sok játék. A kutya nem tudja egyértelműen a különbséget a játék és a használati tárgy között. Ha egyiket rághatja, akkor a másikat miért nem? Kevesebb játék célravezetőbb, de az az egy legyen érdekes (kong, füstölt lábszár, stb). A harmadik baj a lemozgatás hiánya. A fáradt kutya alszik és nem rombol. Tehát mielött otthon marad egyedül, jól le kell fárasztani fizikailag és agyilag egyaránt. Előbbire kiadós séta és rohangászás, utóbbira pl trükktanitás a megoldás. Célszerű volna felkeresni egy kutyaiskolát és elvégezni egy alaptanfolyamot, hogy megtanulják megfelelően kezelni a kutyust. Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája
A kapott gyógyszerek jók csak a megfelelő adagolást kell beállítani.Persze ezt nem látatlanban az interneten keresztül hanem a kezelő állatorvossal személyesen.
Kedves Gazdi! A szemölcsöt általában esszenciális olajokkal lehet ecsetelni, amik szépen le szokták szárítani, de mivel az Ön kutyusánál ez a szemölcs a szemén van, ezért ezt a megoldást semmiképpen nem javaslom! Homeopátiával lehet a szervezetet áthangolni, hogy az idősebb korban gyakran megjelenő szemölcsök kevésbé jöjjenek elő, viszont ha a szemölcs már olyan állapotban van, hogy gennyedzik, akkor sajnos a műtéti eltávolítás az egyetlen megoldás. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata
Kedves kérdező! A videó sokat segítene. Esetleg az alapítvány oldalán el tudja nekünk küldeni. Ha hátrafelé esik/ugrik, mintha szaltózni akarna, az backflipping-szindróma, ami egy idegrendszeri betegség, és a beltenyésztés okozza. Sajnos a kereskedésekben/szaporítóknál szinte mindig beltenyésztettek az állatok, ezért sem szabadna onnan vásárolni. Ezzel nem lehet mit tenni, nem gyógyítható. A helyét érdemes úgy kialakítani, hogy ne tudjon meggsérülni, ha hátradobja magát, ne tudjon emeltről lezuhanni stb. Ha nagyon gyakoriak a szaltók, mondhatni állandók egész nap, akkor a leghumánusabb az eutanázia. Ha nem hátravágódik, hanem oldalra dől, vagy másképp dobaj el magát, az egyéb betegségre utalhat, amivel egy hozzáértő egzotikus állatorvost kellene felkeresn mihamarabb. Írjon bátran, ha tudunk segíteni! Ilyen jutalomfalattal kínáld hörcsögöd!