376. Ehet a kutya szőlőt?
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Sok minden lehet az oka a szőrhullásnak. Lehet külső élősködő,ami a faforgács cserével és gyógyszeres kezeléssel kiirtható, de lehet takarmányozási probléma vagy akár vitamin hiány is. Az egyetemi Kisállatklinika Egzotikus osztályát tudnám javasolni, hogy kiderüljön mi is a probléma.
Elég ritka, de az ilyen hirtelen elvadulás szinte mindig ősszel történik. Többek szerint ez az őszi hormonváltozás miatt alakulhat ki. A szervezetük készül a télre, a hímek ivarszerve visszahúzódik és lassan a téli alváshoz is átáll a szervezetük. Nőstényeknél ugyanígy megtörténhet. Sokszor elmúlik tavasszal, de van hogy ilyen marad. Szelídítéssel nem lehet javítani, inkább csak a távol tartásra kell figyelmet fordítani. Ha támad, akkor egy kis orrkoppintással, vagy vízpermetezővel lefújva lehet jelezni, hogy jobb ha távol marad. De legjobb ezeket elkerülni hogy ne vaduljon el még jobban. Pl. lezárható odút betenni és ha a ketrecbe kell nyúlni, akkor előtte lehajtani az odú ajtaját.
Sürgősen keressenek fel egy ortopédiai szakrendelést, vagy állatkórházat. Mielőtt késő lesz. Általában megyeszékhelyeken, nagyobb városokban van állatkórház vagy szakrendelő. A fővárosban több lehetőség is van.
Természetesen rendbe jöhet, ha nem valami gyógyszerérzékenység vagy sérülés következett be, ami esetleg maradandó károsodást okozott. Erről nem tudok nyilatkozni. Érdemes lenne elvinni őt a Szent István Egyetem állatorvosi karának egzotikus állat szakrendelésére. Érdeklődjön a 1/ 478-4100-as telefonon!
Tisztelt Ferencz Csaba! Ha alapvetően a cicával semmi probléma nincsen, és egy általános fizikális vizsgálattal sem talált semmi rendelleneset a kolléga, akkor szerintem sincs egyenlőre miért aggódni. Ha viszont a tavaszig sem tüzel a cica, akkor érdemes alaposabban kivizsgálni (ultrahang, labor stb.).