376. Mit tegyünk, ha rossz a kutyánk emésztése?
Milyen szerek segítenek a kutyának, ha emésztési problémától szenved, puffadás, felfúvódás jelentkezésekor? Homeopátiás gyógymódot mutatunk.
Milyen szerek segítenek a kutyának, ha emésztési problémától szenved, puffadás, felfúvódás jelentkezésekor? Homeopátiás gyógymódot mutatunk.
Telelést követően, minden tavasszal gyakori probléma a szárazföldi teknősök étvágytalansága. Előidézésében számtalan tényező szerepel, amelyek közül elsősorban tartástechnológiai hibák a legjelentősebbek, de számos betegség is okozhatja. A jelenséget összefoglalóan telelés utáni étvágytalanságnak (“Poszthibernációs anorexia” - PHA) nevezik.
A tudomány hosszú utat tett meg a hipoallergén macskáktól, egészen a kutyák számára előállított fogyókúra tablettákig. Vajon mi lesz a következő találmány?
Hogy jobban megértsék kedvenceiket, egyre több kisállat szerető ember fordul állat lélekbúvárokhoz. De kik is ezek az állat lélekbúvárok és mivel foglalkoznak?
Számos tanulmány kimutatta, hogy a kisállatok jó hatással vannak gazdáikra mind fizikailag, mind mentálisan és érzelmileg.
Szerintem azok a hangyák inkább bolhák lehetnek! És a súlyos bolhásság akár más betegségekkel is összefüggésben lehet. Mindenképpen meg kellene fogni és mielőbb állatorvoshoz vinni!
A kizárólagos veseetetés előbb-utóbb hiánybetegséghez vezethet. Sertésvese nyersen etetése pedig magában hordozza az Aujeszky-féle betegség veszélyét, ami a húsevőkre nézve halálos megbetegedés. Ezért - ha már vese - legalább marhavesét egyen, de a legjobb lenne rászoktatni valamilyen más "alutasakos" és száraz tápra is. Ma már igen nagy a kínálat, bizonyára lesz olyan típus, amit hajlandó lesz fogyasztani. Ha házi ill. vegyes koszton tartják, akkor szükség lesz táplálékkiegészítők adására is, ami tisztán vese etetés esetén fokozottan érvényes. A macskák táplálásával kapcsolatban ajánlott irodalom: Dr. Fodor Kinga: Mit egyen a macskám? című könyve.
Nagyon sajnalom, ami a nyuszival tortent! Sajnos nem tul surun, de elofordul az ilyen eset, kortol, nemtol fuggetlenul. Nyulak es meg nehany allatfaj kifejezetten erzekeny a kulonbozo stresszhatasokra (pl. lefogas, szallitas, szabad mozgasban valo akadalyozas ). Allatorvosi vizsgalatnal, kezelesnel ezek elkerulhetetlenek es fokozottabban jelentkeznek a kevesbe kezhez szoktatott allatoknal. Egeszseges nyulat nem kopnek be a legyek, csak ha valamilyen problema all a hatterben (pl. hasmenes, fogproblema-nem tudja elegge tisztan tartani magat, stb.). Ilyen esetben az allatok boren eloszeretettel telepednek meg a nyuvek. Meleg, paras idoben kulonosen oda kell figyelni a kulso eloskodokre.
Szerintem is ki kellene kérni más állatorvos véleményét. Mik jöhetnek szóba? Ízületi betegségek (arthrosis pld.), gerinc meszesedés, porckorongsérv, Lyme-kór pld. Úgyhogy jó lenne röntgen- és vérlabor-vizsgálat (beleértve Lyme-tesztet, ha nem oltott ellene). A kezelés ezek alapján javasolt. Dr Fekete Richard
Nehéz esetnek tűnik. Én egy teljes kivizsgálást javasolnék, ha még nem történt meg, vagy csak részben: vér, vizelet, ultrahang, Lyme-teszt, esetleg ha a mozgása fájdalmas, akkor röntgen. Ha minden negatív (mert ez is eredménynek számít), akkor biztosan pszichés probléma. Akkor szakképzett kutyakiképzőhöz kell fordulni. Dr Fekete Richard