376. Állatpszichológia: Egy felkapott trend
Hogy jobban megértsék kedvenceiket, egyre több kisállat szerető ember fordul állat lélekbúvárokhoz. De kik is ezek az állat lélekbúvárok és mivel foglalkoznak?
Hogy jobban megértsék kedvenceiket, egyre több kisállat szerető ember fordul állat lélekbúvárokhoz. De kik is ezek az állat lélekbúvárok és mivel foglalkoznak?
Az emberek mindig is rejtélyesnek találták a macskaféléket. Ezért van az, hogy az évszázadok során sok és sokszor nevetséges tévhit terjedt el a macskákról. Ezek közül sok teljesen abszurd, miközben van olyan is, amelyet az emberek többsége elhisz.
„Esélyes Ebbé válás, avagy javaslatok a menhelyi állatok életesélyeinek növelésére” címmel rendezett tudományos szimpóziumot a Felelős Állatbarátok Egyesülete és a társszervező Rex kutyaotthon Alapítvány Budapesten. A konferencia célja az volt, hogy a meghívott szakemberek és a média segítségével felhívják a társadalom figyelmét a felelőtlen állattartás egyik szomorú következményére, a kóborállat-problémára, és egyúttal praktikus, jól alkalmazható megoldási lehetőségeket kínáljanak a megjelent szakemberek számára.
Nem csak a hírességek kerülhetnek címlapra a botrányaikkal – hanem a házi kedvenceik is! Hogyan kelthet botrányt egy ártatlan háziállat? Olvasd el a cikket, és megtudod.
Számos tanulmány kimutatta, hogy a kisállatok jó hatással vannak gazdáikra mind fizikailag, mind mentálisan és érzelmileg.
Kedves Süni! A cicák elérkeztek az ivarérés idejéhez. Ilyenkor az addig békés egymás mellett élés bizony gyökeresen megváltozhat. Megjelenik a territoriális viselkedés is. Ez egy teljesen természetes folyamat cicáéknál. Ilyenkor érdemes elgondolkodni az ivartalanításon. Ez a legtöbb ilyen jellegű vislekedési problémát meg szokta oldani. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata 06 (20) 928-4425 www.kimintvet.hu A nőstény macska ivartalanítása - videón Miért ivartalanítsam a macskám?
Kedves Dalma! A Magnesium carbonicum CH5-ös vagy CH 9-es potenciáját lehet használni. DE!, ha már 1,5 hete kijön a kiskutyából minden, amit szopik, akkor érdemes lenne egy alapos kivizsgálás, ugyanis lehet, hogy valamilyen fejlődési rendellenesség, anatómiai probléma okozza a tüneteket, és azon nem fog segíteni a homeopátia. Mielőbbi gyógyulást kívánok a kiskutyának! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata 06 (20) 928-4425 www.kimintvet.hu info@kimintevet.hu
Bármennyire is aggaszónak tartják a helyzetet, jelenleg szerintem is tanácsos várni még egy kicsit. Ha a kutyájuk kicsit idősebb lenne, rögtön emlődaganat(ok)ra gyanakodnék, de így sem kizárható ez a lehetőség. Az eltelt 2-3 hét még nem 40-60 nap, ezt szerintem is tanácsos kivárni. Ha addig nem változik semmi, akkor mindenképpen szaporodásbiológiában jártas állatorvosnak kellene megmutatni, és vele konzultálva kellene megtalálni azt, hogy mi is ez valójában, ill. megbeszélni a megoldást (kezelést). Olvass tovább! Hogyan ápoljuk emlődaganatos kedvencünket? 10 éves pulinknál emlődaganatot diagnosztizáltak. Milyen homeopátiás szerek léteznek a kezelésre?
Kedves Mónika! Velem beszélt telefonon ... :) Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata www.kimintvet.hu info@kimintvet.hu
Kedves Hölgyem/Uram! Ha a nyuszi rosszul veszi a levegőt, akkor mindenképpen érdemes lenne mihamarabb felkeresni egzozikus állatokra szakosodott állatorvost, további vizsgálatok céljából. Üdvözlettel Meier Krisztina