386. Oszd meg ételedet a hörcsögöddel!
A hörcsög kiegyensúlyozott étrendjébe nemcsak a magok vagy préselt takarmány tartozik bele. A konyhádban lévő csemegék közül is válogathat.
A hörcsög kiegyensúlyozott étrendjébe nemcsak a magok vagy préselt takarmány tartozik bele. A konyhádban lévő csemegék közül is válogathat.
A tengerimalacok szeretetreméltó kisállatok. A legfőbb egészségügyi problémájuk a felső légúti betegség, amelyet a gazdától vagy ezekkel az édes állatokkal foglalkozó személyektől kaphatnak el.
A nyulaknál gyakran fellépnek emésztési problémák. Ezeket nagyon fontos orvosolni, mert ha nem kezelik ki időben a bajt, a betegség akár halálos is lehet!
A futóegerek barátságos, erős ellenállóképességgel rendelkező állatok. De csakúgy, mint az emberek, ők is megbetegedhetnek.
A sivatagi róka a kutyafélék családjába, a rókák nemzetségébe tartozó gyönyörű, apró ragadozó. A sivatagi rókákat ritkán még háziállatként is tartják.
Dió 7 hónaposan párzott először, kutyusoknál ez az ivarérés ideje. Nem írja, hogy lett-e ellenőrizve a vemhesség ténye. Valóban egy néhány napos, lázzal, levertséggel, hányással járó betegség adott esetben okozhat vetélést, azonban ennek lett volna látható jele, ha az ellés rendes idejében, azaz kb. 2 hónappal a tüzelés után esett volna ebbe a betegségbe. Tehát kérdéses, hogy Dió egyáltalán vemhes volt-e.Meddőség fennállását a túl korai párzás miatt nem valószínűsítem, a betegséggel kapcsolatban kevés az információ, a kutya kivizsgálása javasolt. Hogyha - ahogyan írja - 13 hónapos most Dió, akkor a következő tüzelésének jönnie kell, nem feltétlenül kóros, ha eddig nem tapasztalták.
Normális esetben a kölyökmacskák szeme sötétben (természetesen ráeső fényben!) kéken "világít" (tapetum lucidum), felnőtt cicánál ez zöldes-sárgás, hacsak nem kék színű a szeme, mert akkor piros. Bizonyos ritka betegségek módosíthatnak ezen. Úgyhogy ha később sincs változás, nézesse meg szakemberrel.
Néha elképesztő "okosságokat" képesek kitalálni egyes emberek, és sajnos ezeket a minden alapot nélkülöző butaságokat széles körben terjesztik is. Mindezt teszik a laikusok magabiztosságával... Ez akár "rendjén való" is lehetne a nagy számok tükrében, hiszen a deviáns megnyilvánulások az élet minden területén megjelennek. De nem kell őket követni. Ez azonos kategória azzal a gondolkodással, hogy némely szülök nem akarják engedni gyermekeiknek a védőoltás beadását, vagy - mint még szélsőségesebb eset - a "fényevő", aki éhhalálba küldte a feleségét és a gyerekeit "vallási" meggyőződésből. De tudnék mesélni olyan állattartókról is, akik vegetáriusnak akarták nevelni húsevő állataikat... Ma már jogszabály írja elő, hogy az állattartó KÖTELES gondoskodni állata megfelelő szintű állat-egészségügyi ellátásáról (ebbe beletartozik a védőoltások beadatása is). Ha ezt nem teszi, felelősségre vonható. Ha bizonytalan, ne laikusoktól, hanem szakemberektől kérjen tanácsot, azokra hallgasson. Jelen kérdésben az állatorvos a szakember. Az állatorvosok pedig - gondolom hozzám hasonlóan - azt javasolják, hogy az alapbetegségek ellen oltassa be az állatokat.
A leírtak betegség tünetei (talán "hiánybetegség"). A pontos diagnózis kialakítására keressen fel egy állatorvost.
A kutyát mielőbb el kell vinni egy epilepsziavizsgálatra és egy általános orvosi kivizsgálásra (fogakat is ellenőrizni). Ha minden fenti vizsgálat eredménye negatív, végig kell gondolni, hogy volt-e a családban bármilyen változás az elmúlt időszakban, közvetlenül azelőtt, hogy a kutya viselkedése megváltozott? Például: haláleset, új kutya, új gyerek, új szomszéd, költözés, betegség vagy hasonló? Ha volt, mi történt konkrétan? Ezen információk birtokában tudok pontosabb segítséget nyújtani.