391. Milyen típusú kutya a schnauzer?
A schnauzer egy eszes, bölcs kutyafajta. Ismerkedjünk meg a fajta eredetével, a különböző méretű schnauzerekkel, természetükkel, esetleges betegségeikkel!
A schnauzer egy eszes, bölcs kutyafajta. Ismerkedjünk meg a fajta eredetével, a különböző méretű schnauzerekkel, természetükkel, esetleges betegségeikkel!
Vannak, akik nem hisznek a kutyák nyers étrend alapú etetésében (vagyis az étrend főként a nyers húsra és nyers csontokra alapul), és az olyan bakteriális fertőzésektől tartanak, mint például a Salmonella és E. coli. Én úgy gongolom, sokkal okosabb, ha az ember utánaolvas. A kutatásaok azt bizonyítják, hogy a kutyatársadalom többnyire nyers húst fogyaszt - hiszen erre is tervezték!
A hízás elleni harc már nem csak két lábon folyik. Egyre több a túlsúlyos kutya és macska. Egy kis mozgással és a kalóriabevitel ellenőrzésével a folyamat megállítható.
A macskák székrekedése gyakori probléma, különösen az idősebbek esetében. Mit tehetünk, hogyan segíthetünk?
A kutyaeledelek, kutyakiképzés, kutyajátékok, kutyás kirándulások, kutyaruhák és kutyapzsichológusok csak néhány dolog abból a sok említésre méltó dologból, amiért jobb napjainkban kutyának lenni.
A jelenség vagy a kutya ivaréretté válásával vagy valamilyen szervi (húgy rendszer) betegséggel lehet összefüggésben.
Nem tudom, hogy foltokban, vagy az egész testfelületén egyenletesen hullik, mert mindkettő más problémára utalhat. Hidegtől nem szabadna hullania a szőrének. Általában tavasszal és ősszel van szőrváltási időszakuk, lakásban tartva azonban ez gyakran felborul, és vagy össze-vissza, vagy egész évben folyamatosan váltja a kutya a szőrét. A tavaszi, nyár eleji vedléskor a spiccek szőrzete gyakran rövidebb és kisebb sűrűségű lehet, ez nem baj. Ha úgy gondolod, hogy már olyan sok szőre kihullott,hogy az már nem normális, akkor inkább fordul állatorvoshoz. Így látatlanban nem tudok mit írni arra, hogy kórosan sok hullott-e ki, mert nem látom. Ha viszont nagyon nagymértékű szőrhullása van, akkor mindenképp konzultálj egy állatdokival, mert ezt lehet: 1. betegség (cukorbetegség, belsőszervi kor, bőrbetegségek, petefészek probléma, stb...) kísérő tünete 2. mérgek (inkább kopaszságot okoznak) tünete 3. rokontenyésztéssel szerzett rendellenesség.
A tünetek alapján akár a macskák alsó húgyúti betegségéről (FLUTD) is lehet szó. Keressék fel az állatorvosukat.
De jó is lenne, ha ennyi információból el lehetne dönteni, hogy epilepsziáról, vagy egyébről van-e szó! A "fűevés" önmagában is okozhat "görcsöt", hányingert, nyálzást, öklendezést, stb. Persze akár epilepsziás roham is lehetett. Ennek eldöntése nem egyszerű dolog. Ma már vannak specialisták, akik epilepsziával foglalkoznak. Ha az eset ismétlődik, és fűevés nélkül is előfordul, érdemes talán egyiküket felkeresni. Addig is azt javaslom, hogy az ilyen esetekről vezessenek naplót, amelyben minden körülményt feljegyeznek. A későbbiekben hasznos lehet.
Több teknős együtt tartása során elkerülhetetlenül rangsor alakul ki az állatok között. A rangsorban feljebb álló egyed elnyomja az alatta lévőt, ami folyamatos stresszhatást okoz számára. Ennek következtében sérülékenyebbé válik az adott állat (növekedés lelassul, betegségekkel szemben fogékonyabbá válik, stb.) A probléma csak súlyosbodhat, ha jelentős méretbeli különbségek is vannak az állatok között. Első körben érdemes megpróbálni külön etetni a két teknőst. Ha ez nem válik be a külön tartás is felmerül. Nem szabad elfelejteni azonban, hogy valamilyen betegség is okozhatja az étvágytalanságot (akár a stressz következményeként). Ilyenkor állatorvosi segítségre is szükség lehet.