391. Japáni sirálykapinty
A szakemberek szerint a japáni sirálykapinty (Lonchura striata domestica) jelenlegi változatait több száz év munkájával alakították ki Japánban, ahonnan később mint szobamadarat behozták Európába is.
A szakemberek szerint a japáni sirálykapinty (Lonchura striata domestica) jelenlegi változatait több száz év munkájával alakították ki Japánban, ahonnan később mint szobamadarat behozták Európába is.
Jön még kutyára dér – fenyegettük meg négylábú barátunkat nyáron. Jött is, és most bánjuk mindketten: nekünk kell gondoskodnunk arról, hogy a fagyos időjárás minél kevésbé viselje meg ebünket.
A gekkó terráriumi tartásakor figyelembe kell venni, hogy a domináns hím addig üldözi a gyengébb hímet, míg az el nem pusztul, ezért csak egyedül, vagy párban szabad őket tartani.
A parkban óvatosan tegyük le a földre a vadászgörényt és hagyjuk, hogy hadd mérje fel a terepet. Körülbelül két-három percet vesz igénybe, amíg görényünk megbizonyosodik arról, hogy eltávolodhat a gazdi mellől.
Az egészséges tengerimalac szeme csillogó és tiszta, mindenféle homálytól mentes. Az orra szintén tiszta, szőre pedig fényes. Mivel a tengerimalac zsákmányállat, ezért esetleges betegségének tüneteit a végsőkig leplezni próbálja. Ha gubbaszt, nem eszik, nem iszik, nem ürít az már súlyos állapot, amivel azonnal egzotikus állatorvost kell felkeresni.
Kedves érdeklődő! Sajnos tenyésztőként én nem tudok egyebet javasolni ilyen esetben, mint az állatorvosi kezelés. Hasonló tüneteknél valóban antibiotikumos kezelést szoktak alkalmazni. A sünökhöz értő állatorvosok országos listáját a Tüskeböki tenyészet oldalán megtalálhatja.
Kedves Szilágyiné! Elsősegélyként Bepanthen kenőccsel érdemes bekenni, de a gyűrű eltávolítása úgy tűnik, nem elkerülhető. Állatorvost javaslom felkeresni, mind a szakszerű eltávolítás, mind a szükséges kezelések miatt. Olvass tovább! Minden, amit a kanáriről tudni kell Röpde készítése házilag
Kedves Tulajdonos! Fokozott étvágy leggyakrabban a cukorbetegség és egy másik hormonális rendellenesség,a Cushing szindróma esetén jelentkezik. A mellékelt laborok nem mutatnak magas vércukor értéket,de nem tudom, ez speciális vérvételi csőbe vett vérből lett- e mérve? A megemelkedett máj enzimek lehetnek egy zsíros májelfajulástól is,ami hormonális betegségek kísérő jelensége is lehet. Az egyetem endokrinológiával foglalkozó állatorvosához menjenek vissza,és kérjék az ezirányú speciális vizsgálatokat. ( vizelet vizsgálat, ACTH terheléses teszt,hasi ultrahang)
A dzsungáriai törpehörcsögök általában különböző hangokat használnak kommunikációra, például csipogásokat, sikoltozást vagy apró morgásokat. Az alábbiakban néhány okot és intézkedést ismertetek, amelyek segíthetnek a helyzet megértésében és kezelésében: Stressz vagy félelem: A dzsungáriai törpehörcsögök hajlamosak hangot adni, ha stresszesek vagy félnek valamitől. Ellenőrizd, hogy van-e valami, ami zavarja vagy megijeszti a hörcsögödet a környezetében. Például túl hangos zajok, erős fények vagy más háziállatok jelenléte. Próbálj megteremteni neki egy csendes és nyugodt környezetet. Betegség vagy fájdalom: Ha a hörcsög furcsa hangokat ad ki, az betegségre vagy fájdalomra utalhat. Figyeld meg, hogy van-e más tünete, például étvágytalanság, letargia vagy furcsa mozgás. Ha aggódsz az egészségügyi állapota miatt, érdemes lehet felkeresni egy állatorvost, aki szakértői segítséget nyújthat. Szociális igények: Lehetséges, hogy a hörcsögöd kommunikációt igényel vagy társaságban szeretne lenni. A dzsungáriai törpehörcsögök társas lények, és szükségük van emberi figyelemre és interakcióra is. Próbálj időt szánni arra, hogy játszol vele, és kialakíts egy kötődést vele. Szaporodás: Ha a hörcsögöd nőstény, és a hangok körülbelül 5-7 naponta jelentkeznek, lehet, hogy a tüzelési időszakban van. Ebben az időszakban a hörcsögök hajlamosak hangot adni, hogy felhívják a hímek figyelmét. Ebben az esetben fontos a megfelelő szeparáció, hogy ne történjen megfertőződés vagy stressz a hörcsögnek. Ha a probléma továbbra is fennáll, vagy ha aggódsz a hörcsögöd egészsége miatt, mindenképpen javasolt szakemberhez, vagyis állatorvoshoz fordulni.