36. ÖCSI ÉS MACI ÖRÖKBE FOGADTÁK EGYMÁST
Két macskánk, Öcsi, az orosz kék és Maci, a brit cica hamar elválaszthatatlanok lettek, úgy tűnik, örökbe fogadták egymást. Olvasónk igaz macskás története.
Két macskánk, Öcsi, az orosz kék és Maci, a brit cica hamar elválaszthatatlanok lettek, úgy tűnik, örökbe fogadták egymást. Olvasónk igaz macskás története.
A kutyáknál és a többi háziállatnál máshogy jelentkeznek az allergiás tünetek, mint az embereknél. A kutyák nem prüszkölnek, nem folyik az orruk, hanem bőrükön érzik a problémát. A viszkető pontokon - általában a farkuk tövénél - tarra vakarják, rágcsálják magukat, legrosszabb esetben gennyes sebek is kialakulhatnak.
Elfogult gazdiként nehéz megállapítani, hogy kutyánk testsúlya optimális-e, vagy lassan olyan kövér lesz, hogy gurul. Kukla Miki mutat egy egyszerű trükköt, amivel ez gyorsan megállapítható!
Mit tegyünk a beteg macskával, hogyan segíthetünk neki, ha gyomorrontása van?
Sokan nem tudják, hogy mennyire egyszerű dolog, mert időről-időre ezen a területen is divathullámok söpörnek végig. A ló patáját is kezelni kell ugyanúgy, ahogy az ember a kezét is bekeni néha.
Egy kutyát gyakorlatilag bármikor lehet ivartalanítani. Akár 8 éves korában is. Az epilepsziás előzmény természetesen tényleg növeli (vagy inkább növelheti) az ún. altatási kockázatot, de nem zárja ki a műtéti lehetőséget. Döntenie azonban Önnek kell, Ön a gazdája a kutyának. De, miután arról is írt, hogy a kutyája egy ideig egyáltalán nem tüzelt, még az is lehet, hogy van valami egészségügyi problémája a petefészkeivel, így egy esetleges kivizsgálás sem lenne rossz ötlet, mielőtt döntene a kérdésben. Gyakori kérdések az ivartalanítással kapcsolatban Az ivartalanított kutyák tovább élnek
Kedves Gazdi! A tengerimalacoknál (és általában a rágcsálóknál) a fogászati betegségek nagyon komplikáltak tudnak lenni. Főleg azért, mert a tengerimalac zsákmányállat így betegségének, fájdalmának jeleit elrejti. Nagyon fontos a fogas malacoknál, hogy hetente mérni kell a súlyukat, ebből látjátok eszik e eleget. A fogászati beavatkozás után napokig otthon is fájdalomcsillapítót kell kapnia, etetni is kell fecskendővel, vagy ha elfogadja kanálból akkor azzal. Az etetés jelentsen nagyjából 3X20 ml Trovet tápszer, vagy még jobb a Critical Care (ebből kevesebb is elegendő). Ha eszik magától, és nem fogy akkor ez csökkenthető. Szénát, füvet, fűféléket, gyógynövényeket nyugodtan lehet adni neki, ezekből kellene a legtöbbet ennie egy fogas malacnak. Zöldséget, gyümölcsöt minimálisa, naponta maximum 1 karikát, de jó lenne inkább elhagyni. Amit tudni kell, hogy a fogászati betegség általában visszatér, így folyamatosan figyelni kell a malacka súlyát, eszik e eleget, és ki kell alakítani a kezelő orvossal egy olyan időszakot amik között ránéz a fogára, ha szükséges újra lecsiszolja. Ezzel talán megelőzhető a probléma súlyosbodása, vagy a sebek újra kialakulása.
Nem kellene még hullatni a fogait a cicának. Az ínygyulladást ajánlatos lenne élőben is megmutatni az állatorvosnak, mert többféle betegség tünete is lehet.
Könyökdiszplázia esetén műtét és/vagy ízületi injekció javasolt mindenképp! Új izületvédő injekció kutyáknak
Kedves Vivien! A leírtak alapján én majdnem biztosra veszem, hogy valamilyen fizikai betegség áll a háttérben, ezért mindenképpen azt javaslom, hogy minél előbb vizsgáltassa meg a cicát állatorvossal! Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata www.kimintvet.hu mobil: +36 (20) 928-4425 Macskabetegségek: tünetek és kezelésük