36. A siketfajd (Tetrao urogallus)
Skóciában egyszer már szükség volt a madár újratelepítésére, de az utóbbi években a siketfajd populáció ismét drasztikusan lecsökkent. A madarak védelmére vonatkozó intézkedéseket nemrég hozták meg.
Skóciában egyszer már szükség volt a madár újratelepítésére, de az utóbbi években a siketfajd populáció ismét drasztikusan lecsökkent. A madarak védelmére vonatkozó intézkedéseket nemrég hozták meg.
Legtöbb állampolgárt fájdalmasan érinti a gazdasági válság. Szakértők arra figyelmeztetnek, hogy a helyzet még rosszabbra fog fordulni, mielőtt javulni kezdene
Gyarkan megijedünk, amikor a kakas ránkugrik és megcsíp. Ilyenkor a legjobb, ha védekezünk, ugyanis a kakas csőre nagyon erős, sérüléseket is okozhat.
A nyúl éve nyugodt és zökkenőmentes lesz, a tigris éve után ránk is fér egy kis pihenés. El kell vonulnunk egy kicsit a tavalyi év alatt szerzett sebeinket nyalogatni.
A fiatal kakasokat (legtöbbször az egy évnél fiatalabbakat) kakócának nevezik. Más madarak (pl a pulyka) hímjét is gyakran kakasnak nevezik. A kakasüllő az a rúd, amin a tyúk és a kakas alszik.
Kedves Érdeklődő! Nagyon sajnálatos az eset. A leírásból nem derült ki, hogy kapott-e védőoltásokat, milyet és hányszor. A biztos diagnózist csak boncolással lehetett volna tisztázni. Minden más csak találgatás lenne. Ha vesznek malacot, ne szaporítótól, hanem tenyésztőtől vegyék, bizonyosodjanak meg róla, hogy egészséges az állat és megvannak-e az oltásai. Üdvözlettel és együttérzéssel Háziállat.hu
A véres fejtető erőszakra utal. A körömvirág kenőcs helyett elegendő lett volna Betadinnal beecsetelni a sérülést. Ha jelentősebb méretű(1-2cm2-es, vagy még nagyobb) a bőrhiány(vagyis kilátszik a koponyacsont), akkor un. patakenőccsel lehet elősegíteni a sebgyógyulást és segít elkerülni a sebfertőzést. Ilyen sérülésnél a tollazat hiányossága várható, de ha csak a bőrfelület sérült, úgy ki fog nőni az eredeti bóbita.
Idegrendszeri tünetet okozhat napszúrás (leginkább kiszáradással "kombinálva") is, de ez nem jellemző az utóbbi napokra. Gomba, vagy baktériumfertőzés toxinja is okoz hasonló tünetet. A meleg hatására valamelyest rendbejöhet, de érdemes lenne egy prevenciós antibiotikumkezelést alkalmazni az összes új madáron(pl. az un. "kakasos porral"), aminek ideje alatt az esetleges meglévő állománytól el kell különíteni. Persze fel is ehetett valamit, ami mérgező volt számára. Pontos diagnózist csak alaposabb orvosi vizsgálat adhat. Olvass tovább! Ha a kutyád nem csirke, ne etesd gabonával!
Pontos diagnózist alapos orvosi vizsgálat adhatna. E nélkül javasolt kezelés egy Flubendazolos (jellemzően vakbélféreg által közvetített egysejtű betegíti meg a pávákat) féregtelenítés, ha nincs látható javulás 3-4 napon belül, akkor széles spektrumú antibiotikum kúra, például Enrofloxacin. Ha tartós hasmenés alakul ki, akkor a humán gyógyászatban használt egy negyed Reasec tabletta segíthet megszüntetni. Meg kell jegyeznem, hogy esélyesebb lenne a gyógyítás sikere, időben megkezdett kezeléssel.
A betegség feltehetőleg baromfi-difteritisz, elterjedt nevén szemnátha. Széles spektrumú antibiotikummal, pl. Tylan-nal, Tetran-nal esetleg ezek kombinációjával (a másodlagos fertőzések kivédésére) kezelendő. Pontos diagnózist mintavétel, állatorvosi vizsgálat adhat. Az állatorvos felkeresése mindenképp ajánlott. A kacsák széklete jelentős szalmonella baktériumot tartalmaz, nem javaslom a baromfikkal való együtt tartásukat